Otse põhisisu juurde

Veebruaris koju läinud kiisud 2017

 
 
 

 
Tere!
 
Rõõm on taaskord lisada blogisse jutt, mille pealkirjast saab juba aimu, et kodutuid kasse on natuke jälle vähem ja koduseid rohkem.
 
Seekordse koduminejate nimekirja avab ilus triibik Willy. Noor kassipoiss leiti prügikasti kõrvalt pappkastist küljes kirbud ja kiisu ise nukras seisus. Hea inimene, kes ta leidis poputas Willy elule ja peale vajalikke protseduure on kassipoiss leidnud endale kodu.
Ps! Willy on esimene valge-triibik kiisu esimesel ühispildil.
 
Teiseks, kellega veebruaris koduleping sõlmiti on pisike Diamond. Jah, seesama pisilane kes oli üks 11st Sillamäe kassikolooniast. Pisike kaotas raske herpese tõttu ühe oma silma aga see-eest võitis oma kodu.
Gertha/Gretha. Mõne kassipoja saatus ongi muinasjutuline. Prügimäelt leitud kiisu ootas hoiukodus oma päriskodu mitu pikka kuud. Ja siis see tuli - suur maja Pärnus mere kaldal, lapsed, kes tahavad pai teha...aga Gretha ja ta hoiuperenaine otsustasid, et ei suuda enam teineteisest lahkuda ning armatust jagub kuhjaga ka selles pisikese paneelmaja korteris Loksal. Ja sinna see kaunitar jääbki.
Kodu leidsid ka Kalli ja Jesper. Üks neist nati metsik ja teine mega kallistaja. Kumb on kumb? :) Eks nimi reedab.
 Koju läks heatahtlik Valgast tulnud must karvakera Brian Jerry ehk omadele Traki, kelle tegelikku vanust me ei teagi. Kui Pesaleidjasse jõudis, tahtis kangesti teise ilma minna ja oli väga hädas oma hammaste ja igemetega, aga toibus ja muutus armsaks ja täitsa triksis-traksis poisiks. Läks koju koos vanaprouaga, kes mõne kuu eest kaotas oma 20-aastase kassikese ja kellel ei jätkunud silmi kellegi teise kui Traki jaoks. Loodame südamest, et nende kooselu on rahulikult mõnus ja nad teineteisele toeks on. PS! Traki nina trügis esimesel pildil esimeseks. No eks ole ilus nina ka niiet... ja nina koos silmadega näete ühispildi kolmandal pildil.
 
Emma, mänguline 9-aastane kassiproua kes jäi silma noorele perele ja nii ta kassitoast ära koliski. Ka natuke eakamad kiisud väärivad vanaduspõlves head ja hoolivat kodu. Aitäh!
 
Kolimisega tegelesid ka Sissi ja Punane Plõks.
 
Pikk nimekiri on kiisudest kes lihtsalt ei viitsinudki kolimisega tegeleda ja patsutasid õrnalt käpaga hoiuinimese südant, kätt (vahel ka küüntega), mõistust ja ütlesid, et me nüüd ei tahakski ära minna. Eks siis hoiuinimesel ju ei jäägi muud üle kui sõlmida leping ja öelda HOIUkiisu kohta OMA.
 


 
Ja siin nad on:
Kiki, Chipsu, Šeps ja Tipsi lausa koos, Missely, Triibik-Tom (muuseas Tom on mustavalge kirju :)), Riko, Felix, Kassandra, Roosi, Sirius Black, Babe ja Ints.
 
Oma inimeste juurde sai lõpuks ka imeilus kolmevärviline Elisabeth, kelle on uues kodus ka nimekaim.
 
Hunter. Lustlik punane kiisupoiss ei heitnud kordagi meelt, kui õde-venda enne teda koju said ja proovikodu teda päris õigeks ei arvanud- Hunteri raugematu mängulust aitas tal ära oodata soovija, kellel piisas ainsast pilgust, et teada - just seda kassi soovime oma perre!
 
Postituse esimese pildi viimane nina: Musimartha. Sügisel leidis kohalik vanaema Loksa prügimäelt kaks tillukest kassipoega, õe ja venna. Pärast paari kuud memme juures kolisid õde-venda pealinna ja kulus veel nädalake ning pooleaastane leebe nurrumootor Musimartha leidis oma päriskodu peres, kus kasvamas kaks kooliealiseks saavat last, kes koos oma emaga juba ammu armsat karvakera igatsesid.
 
Trull, kes oodanud oma kodu hoiukodusse paaripäevasena sattununa. Maikuus saab ta kaheaastaseks, nii et pea kaks aastat! Hoiukodus oli arglik Trull seekord  julge ja uue pere meelest sobis juba olemasoleva kassi iseloomuga. Loodame,et neis saavad parimad sõbrad!
 
Ja nüüd Pähkel: ülisõbralik ja paimaias kass, kes vähemalt nädal näljasena külmas ühe Sillamäe kaupluse ümber tiitutas oskamata kuhugi minna. Parasjagu oli just autotäis kiisusid Sillamäe aiamaadelt alustamas sõitu Tallinna poole ja Pähkel hüppas ja hops püüdjale sülle ja nii leiti ruumi veel ühe kiisu jaoks. Õnnelikult leidis sõbralik kass endale kodu Tartumaal.
PS! Kas leiad alt üles vaatava ägeda triibulise kiisu? Tema ongi Pähkel :)
 
Tartusse kolis hoiukodust Bobby, kellele uus pere sõitis järgi bussiga Kostiverre. Tahtmine see oma kiisu koju viia oli nii suur, et ei kaugus ja auto puudumine ei taksitanud.
 
 Lumehelbeke Täpik kes sai uueks omanikuks 11 aastase neiu ning tema perekonna. Lisaks peab sõbrustama hakkama küüliku ja papagoiga . Edu!
 
 
Imearmas Fiji sai uue pere poolt välja valitud juba ammu. Et mitte talle kohe jälle kolimisega lisastressi teha ootas kiisu natuke veel kassitoas kuni kodu remont valmis sai. Seda enam oli see tore päev kui Fijile järgi tuldi ning kõik rõõmsalt uude koju sõitsid.
 
Uma. Pere soovis just valge kõhualusega kiisut, oli nõus ootama kui steriliseerimisoperatsioon tehtud ja Uma täielikult valmis iseseisvat elu alustama.
 
Väike Käbi kolis koju läbi tutvuste, no eks nii ikka kindlam. Ja ees oli uued kodus ootamas juba eelnevalt päästetud karvapall ja varjupaigast pärit kutsu. Nad on seal nüüd kõik suured sõbrad.
PS! Kas leiad magava kolmevärvilise kiisu? :)  
 
 
Võrratu ja ülisõbralik Kessu kassitoast. Üsna kohe oli meie vabatahtlik veendunud, kui kiisu kassituppa jõudis, et Tema kaua kodu ootama ei pea. Nii oligi - Ta ei pidanud kuu aegagi kassitoas olema, kui selgus, et tema jaoks on õige kodu olemas. Kiisuvaatajaid võlus tema tohutu sõbralikkus ja viis, kuidas Kessu lähedust armastas. Kümne minutiga oli selge, et just Kessu nende juurde kolib.
PS! Suursugune halli-valgega passipilt on Kessust täitsa olemas.
 
Oma kodu leidis Athena, väga sõbralik ja paimaias kiisupreili, kes tuli Valga varjupaigast. Ta tundis ennast ka Pesaleidja kassitoas kohe nagu kodus, aga oma pesa, kus saab rohkem tähelepanu on ikka kõige parem ja nüüd saab ta oma käppasid puhata täiesti oma pere seltsis.
 
Üle lahe Soome oma päris koju kolis koer-kass Mona-Liisa. Ps! Otsi üles pildil triibik, kes istub naljakalt, tema ongi Mona-Liisa.
 
Imeilusal, hellikul, õrnal Lotta sai olla kassitoas 3 päeva. Kuna kassitoa teisel päeval tehtud postituse peale, kus videos Lotta kõht taeva poole nautis suure nurru ja kurina saatel kõhualust sügamist, tuli kiirelt ankeet ja kassitoas sai otsus väga kiirelt veel selgemaks. See oli armastus esimesest silmapilgust.
Imeilus Lotta oli leitud suve lõpus Paidest.
Ps! Otsi kaugusesse vaatavat halli-valge karvaga kiisut, tema on Lotta.
 
Monty sai koju tänu oma ägedale olekule. Suured naljakavõitu silmad musta karva taustal - äge ju!
Algul oli Monty vähe arglik aga ega see õiget kodu ei kohuta.
PS! Vaata viimase pildi musta kiisut.
 
 
Darral.
Veebruari viimasel päeval valis Darral endale täitsa ise supertoreda abielupaari, vupsas kassitoast välja ja puuri ning kojusõit läks lahti. Kodus ootab teda ees 11-aastane kassiproua, kellele Darral loodetavasti viisakas kavaler ja mänguseltsiline on. Meil on selle suure triibiku üle väga hea meel. PS! Darrali ilus silm on avapildil. Ja Darral ise on ilvesekõrvadega tumedam triibik. Kas leidsid ta üles?
 
Ja nüüd veel üks tähelepanu voor. Mitu kiisut läks veebruaris koju?
ps! Kõiki kiisusid ei ole piltidel, loe kokku nimed :).
 
Aitäh, kallid sõbrad, kodupakkujad, kaasaelajad ja toetajad.
 
Kui soovid kiisusid reaalajas kassitoas näha siis vaata:
 
 


Kommentaarid

  1. Nii hea meel on kõigi nende nurrikute pärast !Ja kõigi nende pärast ka, kes nüüd teie hoiukodudesse asemele saavad tulla!

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

Maddy või Madli uue nimega Maddison Shepard

kiisukese leidis keset autoteed nõutult istumas USA kodanik ja võttis ta kaasa! Loomake on väga usaldav ja nurumootor töötab hästi! Kahjuks on ta saanud ilmselt autolt löögi ja ta hoiab oma pead viltu! Ka avastati tal kõrvapõletik ja vajab nüüd ravi antibiootikumikuuri näol! Suured tänud armastava kodu pakkumise eest!