Otse põhisisu juurde

Avatud uste päev Pesaleidja kassitoas

Kas tead, et meil käis eelmine neljapäev palju külalisi? Ah, et miks? Eks ikka seetõttu, et meie tublid kahejalgsed sõbrad kutsusid nad meile külla, nimelt meil oli ju avatud uste päev!

Küll oli tore! Me kõik saime palju pai, nii pisikestelt kätelt kui ka suurtelt, nii õrnu peasilitamisi kui ka korralikke kõhusügamisi. Iga üks vastavalt oma maitsele. Šurikule meeldivad peaaegu kõiksugused paid. Ja Figaro ootas kannatlikult pesas kuni paikäed ka temani jõudsid.

Šurik (üleval) ja Figaro 
Me kõik saime palju-palju mängida. Hüppasime, kargasime, jooksime, hiilisime. Poiste toa kõige suurem mürakaru on Robert, kes püüdis kinni kõik sulepulgad. Suures toas leidis omale uue sõbra Finn pisikese külalise näol. Ent Kastanja mürgeldas kõigiga, aeg-ajalt ringi vaadates, et ega kellelgi teisel uhkemat mängiasja ei ole.
Robert (üleval), Finn ja Kastanja
Õhtuks väsisime kõik ära, eriti imearmas Johanna, kes napsas omale väga mõnusa tudukoha.
Tuduv Johanna
Saime ka palju kingitusi, mille eest me oleme üüratult tänulikud. Meile kõigile ju meeldivad konservid, maiustused ja uued mänguasjad. Muidugi saime ka natuke abi meie toidu ja ravikulude katmiseks, millest on meile väga-väga palju kasu!
Kõik armsad kingitused! Aitäh!
Kogu meie kassipere poolt tahan kõigile külastele öelda SUUR-SUUR AITÄH, et meile külla tulite! Ootame teid järgmisel korral ka! PS! Hoidke silma peab Pesaleidja FB lehel (https://www.facebook.com/pg/pesaleidja/events/?ref=page_internal), et te ühtegi üritust kassitoas maha ei magaks! Ja muidugi kutsuge järgmine kord sõbrad ka!

Tervitades ja järgmist kohtumist ootama jäädes
Pesaleidja kassitoa kassid

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v