Otse põhisisu juurde

Avatud uste päev Pesaleidja kassitoas

Kas tead, et meil käis eelmine neljapäev palju külalisi? Ah, et miks? Eks ikka seetõttu, et meie tublid kahejalgsed sõbrad kutsusid nad meile külla, nimelt meil oli ju avatud uste päev!

Küll oli tore! Me kõik saime palju pai, nii pisikestelt kätelt kui ka suurtelt, nii õrnu peasilitamisi kui ka korralikke kõhusügamisi. Iga üks vastavalt oma maitsele. Šurikule meeldivad peaaegu kõiksugused paid. Ja Figaro ootas kannatlikult pesas kuni paikäed ka temani jõudsid.

Šurik (üleval) ja Figaro 
Me kõik saime palju-palju mängida. Hüppasime, kargasime, jooksime, hiilisime. Poiste toa kõige suurem mürakaru on Robert, kes püüdis kinni kõik sulepulgad. Suures toas leidis omale uue sõbra Finn pisikese külalise näol. Ent Kastanja mürgeldas kõigiga, aeg-ajalt ringi vaadates, et ega kellelgi teisel uhkemat mängiasja ei ole.
Robert (üleval), Finn ja Kastanja
Õhtuks väsisime kõik ära, eriti imearmas Johanna, kes napsas omale väga mõnusa tudukoha.
Tuduv Johanna
Saime ka palju kingitusi, mille eest me oleme üüratult tänulikud. Meile kõigile ju meeldivad konservid, maiustused ja uued mänguasjad. Muidugi saime ka natuke abi meie toidu ja ravikulude katmiseks, millest on meile väga-väga palju kasu!
Kõik armsad kingitused! Aitäh!
Kogu meie kassipere poolt tahan kõigile külastele öelda SUUR-SUUR AITÄH, et meile külla tulite! Ootame teid järgmisel korral ka! PS! Hoidke silma peab Pesaleidja FB lehel (https://www.facebook.com/pg/pesaleidja/events/?ref=page_internal), et te ühtegi üritust kassitoas maha ei magaks! Ja muidugi kutsuge järgmine kord sõbrad ka!

Tervitades ja järgmist kohtumist ootama jäädes
Pesaleidja kassitoa kassid

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus