Otse põhisisu juurde

Juulikuus leidis oma päris kodu 60+1 kassi!!!


Tere taas!

PS! Postitus sisaldab palju nunnusid pilte!

On aeg tutvustada Teile kiisumiisusid kes leidsid kodu juulis.
Nagu mainitud siis koguni 60+1 kassi, jah, 60! Pesaleidja vabatahtlikud on rahul sest juuli oli kojuminejate arvu poolest sel aastal auväärsel teisel kohal.

Alustan aga kassiga, kes ootas kodu Pesaleidja kassitoas 3 aastat ja 4 kuud. Tundus täiesti lootusetu, et see kass võiks kunagi kodu leida. Eks sisimas uskusime kõik, et kuskil.. kusagil.. keegi.. aga päriselt? Kui talle tekis huviline, tundus see uskumatu. Kassitoas valiti 2 kiisu vahel - sõbralik miilustaja ja siis Oliver Felix, kes huvilise käpaga läbi klohmis. Otsus oli tehtud, järgmine kord sõideti Viljandist kassituppa just Oliver Felixi järele. Pikk koduootus sai läbi!

Tegelikult ootas ka Susa kaua oma seda "õiget", 3 aastat. Aga nüüd elab Susa Soomes!
Kolmestega jätkame - Kaira! Ka tema jõudis oodata ära inimesed, kes just soovisid kiisut kes kaua kodu oodanud. Kaira see oligi!

Jätkame kassitoa lainel ja kassitoast leidis kodu imeilus Samuel, kes vabatahtlike arvates oma kauni välimuse pärast oli liiga kauaks kodu ootama jäänud kuid siiski see kodu tuli. Samuti läks koju punapäine Nunnu, kes kolis kassituppa napilt 24 tundi enne päriskodu leidmist - oh, milline õnn!
Mõni kass lihtsalt veedab kassitoas poolteist päeva ja samuti saab koju. Nii sai Valgast tulnud Tessa peatuda Tallinnas, ajada siinsete kassitoa asukatega natuke juttu ja põrutas Soome, Salosse.
Kassitoas olnud musikass Finni aga eelistati lausa kassipoegadele, sest Finn oli lihtsalt nii sõbralik. Kodus oli ees 3 last ja armas Finn saab palju-palju tähelepanu, just nii nagu talle vaja.
Watson valiti aga teisele kodus ees olevale punasele kiisule seltsiks - 2 punast kiisut on alati parem kui 2 punane kiisu!
Kord kodu kaotanud ja pool aastat kassitoas oodanud, veidi isepäine Akaatsia kolis abielupaari juurde kellega on taas tore diivanil lesida ja telekat vaadata.


 
 


Täiskasvanud kassidest läksid oma pere juurde veel Mupsik, kes sai lisaks toredale perele ka kutsika ja maja.
Alissa, mustvalge koer-kass harjust suurepäraselt ka pere lapsega, kuigi varasem kokkupuude nende väiksemate kahejalgsetega puudus.
Kribu, kelle uueks nimeks uues kodus sai Tšilli ja kes oma majja jõudes nuuskis kõik nurgad üle, viskas aknalauale pikali ja tunnistas kodu kõlblikuks.
Peaaegu juba ootamisest tüdinenud ja vahepeal suureks kasvanud Stennu kannatlikkus tasus enda ära, kodus ta on!

Ka sel korral ei saa me kuidagi mainimata jätta, et hoiukodud kiinduvad oma nurrikutesse niivõrd, et teevad lepingu ja kassid ongi juba kodus. Vinci, Kõu ja Ellen.

Täpike kolis Haapsallu, kus on peale tema veel 2 armsat kiisut kes saavad talle headeks sõpradeks.
Viljandist tulnud sõbralik Mathias aga sai endale Eesti-Soome pere kus mängukaaslaseks 3 last. Täiuslik!
Mõni kass lihtsalt jääb vabatahtlikele tahes-tahtmata paremini meelde (ja säärde :) ) kui teine.
Pam-parrraaaa kodu leidis ka meie kassitoa veidi psühhopaadikuulsusega Ricardo. See kirjeldus tegelikult teeb talle natuke ülekohut- tal lihtsalt oli enamasti raske otsustada, kas ta tahab inimest emmata või lõhki rebida. Enamasti proovis ta seda kõike ühildada. Lepime siis kokku, et nimetame teda pigem bipolaarseks. Ricardo viis maale sugulaste juurde elama meie enda puhastusteenindaja, kes arvas, et võimalus õues liikuda võiks aidata suunata selle noore kassi energiat õigemasse kohtadesse kui meie sääred. Algus on tal läinud hästi ja soovime Ricardole energiaküllaseid seiklusi uues kodus!

Mõni kass lihtsalt jääb vabatahtlikele meelde... jah, mitte alati sääre küljes rippudes :) .
Ants.
Vabatahtliku (pildil) kodu puuridas seadis end sisse kass, kes kõndis omapead. Sõbralik superkass. Selgus, et see megasõbralik ja tark kass oli pere kolides lihtsalt saatuse hoolde jäätud. Nii siis ta elas vabatahtliku puuriidas. Pool aastat teda toideti ja nunnutati ja otsiti kodu... kuni... ühel heal päeval oli Antsu kuulutus saanud Postimehe Päevakäpaks! Siinkohal aitäh Postimehele!!!
Kodu sai Antsule suurepärane, oma aia ja majaga. Ja kuigi Ants oli ju nn õuekass siis juba tulid uudised kodust, et Ants on ikka kass kes hindab seda, et saab perenaise sabas sörkida, koos temaga aiakiigel pikutada ja toas tududa.


Pesaleidja püüab iga kuu käia ka Petcitys oma kiisusid näitamas ja seekord said Petcity päevalt koju Harald ja Franklin.


Juba läks nunnuks onju :)
Ehk siis kassipoegade kojuminemine on täies hoos.
Ja suur rõõm (nii meile, peredele kui kassidele), on see, kui koju saavad marakratid koos kolida.
Foxtrot ja Tšatša, Crux ja Ceti, Parem Täpp ja Vasak Täpp.
Ning nüüd tuleb see +1 kass :) Ehk siis Riki ja Viki, kes koos koju läksid. Vahel on nii, et kiisu ei ole Pesaleidja kaitsva hoole all aga koju lähevad koos sõbraga Pesaleidjast! Ja meil on alati hea meel kui kiisud endale hea kodu leiavad - ja eriti kui ühe kiisu asemel kolib 2.
Aga mis ma siin ikka kirjutan. Üks pilt on ju lausa miljon korda parem kui paar rida :)
Meie pisikesed käpalised kõik Teie ees! Nautike nunnusid!

Mick, Benno, Triks, Mauri, Nelly, Taukar, Hanzuke, Pöial Liisi, Nemo, Myleene, Griffin, Sanna, Saara, Leedi, Juhan Lumi, Richard, Sipsik, Justin, Harold Hõbe, Lillie, Lyra, Noah, Nova, Sessa, Aprikoos, Greip, Süsi, Sips, Bruno, Karupoeg Puhh ja Hagar.

Hagar lehvitab käppa, tänab kodupakkujaid ja soovib Teile kõike head!


 Kui soovid Pesaleida kiisusid reaalajas näha siis vaata meie kaamerast mis parasjagu kassitoas toimub: http://animalslife.net/pesaleidja-3/

Samuti saab Pesaleidjat toetada helistades annetustelefonidele.
ps! Palume teksti lõpuni kuulata muidu annetust ei toimu.

900 0905 - annetad 5€
900 0915 -annetad 15€
900 0950 -annetad 50€

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus