Otse põhisisu juurde

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED VOL 2 EHK VABATAHTLIKU VASTUSED

Et vabatahtlikud saavad pea igapäev oma kogemustest, igapäevatöödest ja muust rääkides küsimusi, eriti just vabatahtlikutöö kohta, siis tekkis mõte, et teeme sellise KKK rubriigi, kus vastame nendele küsimustele, mis on eriti levinud ja mida kõige enam meilt küsitakse. 
Ega ühest vastust ei ole nagunii, seega siit Pesaleidja vabatahtliku-tervisejuhi vastused korduma kippuvatele küsimustele.
Esimesel korral tegin üleskutse, et saadetaks küsimusi, millele vastust enim oodatakse ja need on nüüd teie ees! 
Mis rahade eest MTÜ Pesaleidja toimib?


Oleme annetustel põhinev, mida reedab tegelikult see nimetus MTÜ ka meie nimes. Me ei saa linnalt ega riigilt toetusi, vaid ainult oma heade sõprade abiga on meil kassituba, kus kiisudel on soe ja hea olla, katus peakohal. Tänu meie sõpradele saavad tasutud kõikide abivajajate kliinikuarved ning tänu teile saavad kõik meie hoolealused kiibid, sise- ja välisparasiiditõrjed ning peaaegu enamus ka steriliseeritud, kastreeritud. Kassitoa kassid saavad ka vaktsiinid just teie abiga! Rääkimata igapäevasematest asjadest ehk näiteks pellet nende liivakastides on just teie abiga saadud!
Kes kirjutab kõik need ilusad kuulutused teie Facebooki lehel?


Et kõikidel meie hoolealustel oleksid võrdsed võimalused kodu leida ning just see oma inimene läbi kuulutuste leida, on igal kassitoa hoolealusel oma isiklik vabatahtlik. Mõnel vabatahtlikul on neid hoolealuseid paar, mõnel mituteist, kuid iga vabatahtliku kohustus on oma hoolealuseid postitada kord kahe kuu jooksul meie Facebookis ja hoida uuendatuna infot kodulehel. 
Seega vastus küsimusele ongi, et meie vabatahtlikud. Just selle kiisu vabatahtlik, kelle kuulutus parasjagu ilmunud on! 


Caramba

Kas vabatahtlikuks saamisel on ka mingid kindlad kriteeriumid?


Meile vabatahtlikuks tulla sooviv isik peab olema täisealine - see on meie ainus nõudmine, sest vaid nii saab Ta vastutada oma tegude eest, sest alaealine ei vastuta veel iseendagi eest.
Kui palju kasse adopteeritakse teilt?


Tänaseks on Pesaleidja kassituba saamas kohe-kohe viie-aastaseks, oleme tänase seisuga koju saatnud 2523 looma, seega saadamegi koju veidi üle 500 looma aastas. Iga aastaga on see arv siiski kasvanud, sest inimeste teadlikus nii meist kui ka varjupaigast looma võtmise teemadel aina kasvab. 
Kas teie juurest looma võtmine maksab ka midagi?


MTÜ Pesaleidjast looma adopteerimine maksab 35€. 
Kui jah, siis mida loovutustasu sisaldab?


Parasiiditõrjet, lemmikloomapassi, märgistamist mikrokiibiga ning registrisse kandmist, paljude loomade puhul vaktsineerimist ja steriliseerimist või kastreerimist ning looma käitumis- või terviseprobleemide korral saada abi Pesaleidja MTÜ vabatahtlikelt.
Kui saate abipalve postituselt kindla looma raviarvete tasuks raha kokku, mis teete ülejäänud rahaga?


Ühes MTÜ's ei ole "ülejäänud" raha, sest iganädalaselt vajab üks kuni päris-päris mitu looma kliinikuravi või veterinaari ülevaatust, seega arveid õhus on meil kogu aeg. Lisaks on vaja meil tellida näiteks liivakastisisu, regulaarselt mikrokiipe ning igapäevasemaid ravimeid kassituppa. Iga viimnegi sent läheb vaid teiste loomade abistamiseks ja raviarvete tasumiseks. 
Leidsin tänavalt kassi - kas võtate ta kassituppa? 


Ei. Tallinna linna teenindab ametlik varjupaik ehk Paljassaare loomade varjupaik, valdasid teenindab Viljandi maanteel asuv varjupaik Loomade Hoiupaik. Lisaks ei saaks me nagunii võtta otse tänavalt ühtki kassi kassituppa vastu, sest me ei tea, mis viiruseid, haiguseid ta endaga kaasas kannab ja üldpopulatsiooni teda vaktsiini puudumise tõttu me lasta ei saa. Lisaks on varjupaik vaktsineerimata kassidele siiski nakkusohtlik, sest immuunsus on madalam ja on oht, et kui stressiolukorras ehk varjupaika sattudes immuunsus veelgi nõrgeneb, haarab ta endale mõne viiruse siiski üles. 

Kui Sinulgi on mõni küsimus meile, millele vastust saades arvad, et ka teised seda võiksid vajada, siis saada meile oma küsimused. Kui neid koguneb mõnedki, lisame need ehk samasse rubriiki vol3'e.
Küsimused palume saata meiliaadressil kelli@pesaleidja.ee Thomas


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus