Otse põhisisu juurde

KORDUMA KIPPUVAD KÜSIMUSED VOL 2 EHK VABATAHTLIKU VASTUSED

Et vabatahtlikud saavad pea igapäev oma kogemustest, igapäevatöödest ja muust rääkides küsimusi, eriti just vabatahtlikutöö kohta, siis tekkis mõte, et teeme sellise KKK rubriigi, kus vastame nendele küsimustele, mis on eriti levinud ja mida kõige enam meilt küsitakse. 
Ega ühest vastust ei ole nagunii, seega siit Pesaleidja vabatahtliku-tervisejuhi vastused korduma kippuvatele küsimustele.
Esimesel korral tegin üleskutse, et saadetaks küsimusi, millele vastust enim oodatakse ja need on nüüd teie ees! 
Mis rahade eest MTÜ Pesaleidja toimib?


Oleme annetustel põhinev, mida reedab tegelikult see nimetus MTÜ ka meie nimes. Me ei saa linnalt ega riigilt toetusi, vaid ainult oma heade sõprade abiga on meil kassituba, kus kiisudel on soe ja hea olla, katus peakohal. Tänu meie sõpradele saavad tasutud kõikide abivajajate kliinikuarved ning tänu teile saavad kõik meie hoolealused kiibid, sise- ja välisparasiiditõrjed ning peaaegu enamus ka steriliseeritud, kastreeritud. Kassitoa kassid saavad ka vaktsiinid just teie abiga! Rääkimata igapäevasematest asjadest ehk näiteks pellet nende liivakastides on just teie abiga saadud!
Kes kirjutab kõik need ilusad kuulutused teie Facebooki lehel?


Et kõikidel meie hoolealustel oleksid võrdsed võimalused kodu leida ning just see oma inimene läbi kuulutuste leida, on igal kassitoa hoolealusel oma isiklik vabatahtlik. Mõnel vabatahtlikul on neid hoolealuseid paar, mõnel mituteist, kuid iga vabatahtliku kohustus on oma hoolealuseid postitada kord kahe kuu jooksul meie Facebookis ja hoida uuendatuna infot kodulehel. 
Seega vastus küsimusele ongi, et meie vabatahtlikud. Just selle kiisu vabatahtlik, kelle kuulutus parasjagu ilmunud on! 


Caramba

Kas vabatahtlikuks saamisel on ka mingid kindlad kriteeriumid?


Meile vabatahtlikuks tulla sooviv isik peab olema täisealine - see on meie ainus nõudmine, sest vaid nii saab Ta vastutada oma tegude eest, sest alaealine ei vastuta veel iseendagi eest.
Kui palju kasse adopteeritakse teilt?


Tänaseks on Pesaleidja kassituba saamas kohe-kohe viie-aastaseks, oleme tänase seisuga koju saatnud 2523 looma, seega saadamegi koju veidi üle 500 looma aastas. Iga aastaga on see arv siiski kasvanud, sest inimeste teadlikus nii meist kui ka varjupaigast looma võtmise teemadel aina kasvab. 
Kas teie juurest looma võtmine maksab ka midagi?


MTÜ Pesaleidjast looma adopteerimine maksab 35€. 
Kui jah, siis mida loovutustasu sisaldab?


Parasiiditõrjet, lemmikloomapassi, märgistamist mikrokiibiga ning registrisse kandmist, paljude loomade puhul vaktsineerimist ja steriliseerimist või kastreerimist ning looma käitumis- või terviseprobleemide korral saada abi Pesaleidja MTÜ vabatahtlikelt.
Kui saate abipalve postituselt kindla looma raviarvete tasuks raha kokku, mis teete ülejäänud rahaga?


Ühes MTÜ's ei ole "ülejäänud" raha, sest iganädalaselt vajab üks kuni päris-päris mitu looma kliinikuravi või veterinaari ülevaatust, seega arveid õhus on meil kogu aeg. Lisaks on vaja meil tellida näiteks liivakastisisu, regulaarselt mikrokiipe ning igapäevasemaid ravimeid kassituppa. Iga viimnegi sent läheb vaid teiste loomade abistamiseks ja raviarvete tasumiseks. 
Leidsin tänavalt kassi - kas võtate ta kassituppa? 


Ei. Tallinna linna teenindab ametlik varjupaik ehk Paljassaare loomade varjupaik, valdasid teenindab Viljandi maanteel asuv varjupaik Loomade Hoiupaik. Lisaks ei saaks me nagunii võtta otse tänavalt ühtki kassi kassituppa vastu, sest me ei tea, mis viiruseid, haiguseid ta endaga kaasas kannab ja üldpopulatsiooni teda vaktsiini puudumise tõttu me lasta ei saa. Lisaks on varjupaik vaktsineerimata kassidele siiski nakkusohtlik, sest immuunsus on madalam ja on oht, et kui stressiolukorras ehk varjupaika sattudes immuunsus veelgi nõrgeneb, haarab ta endale mõne viiruse siiski üles. 

Kui Sinulgi on mõni küsimus meile, millele vastust saades arvad, et ka teised seda võiksid vajada, siis saada meile oma küsimused. Kui neid koguneb mõnedki, lisame need ehk samasse rubriiki vol3'e.
Küsimused palume saata meiliaadressil kelli@pesaleidja.ee Thomas


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah