Otse põhisisu juurde

Augustis leidis kodu 47 kassi!

Tere jälle!

Rõõm on iga kuu teatada, et kodutuid on taas vähem ja koduga rohkem.
Seekord rõõmustame 47 käpalise üle.

Veel on palju kiisupoegi, kes ootavad seda oma päris kodu ja inimest. Siiski on ka augusti kojuläinud kiisude seas märkimisväärne arv pisisid.Näiteks kassitoas oma kodu oodanud õed Marinda ja Gaila kolisid küll erinevatesse peredesse aga oma kodu on nüüd olemas.

Samast pesakonnast ja ka erinevatesse pesadesse leidsid tee Piia Piibeleht ja Pepe Piibeleht.


Kodu leidis ka Piraadipoistest kõige kogukamaks kasvanud Pootsman Bern.
Aserist tulnud Ave ja Asso, erinevatesse peredesse ja Ave natuke varem ja Asso hiljem kuid siiski koju :)Öeldakse, et punased kiisud on isased... no, reeglina ongi nii aga... Jete ja Meribell on emased preilid. Jete, kes Viljandist Tallinna saabus, inimesega veel täielikult sõbraks ei saanud aga seda õiget kodu  susin ja käpaga vehkimine ei hirmutanud - pisike puuri ja koju! Meribell läks aga omanikule kes algselt otsis hoopiski endale mustvalget sõpra - punane on uus mustvalge :)


 Ei erine seegi postitus eelmistest. Hoiukodud ei suutnud oma hoolealustest loobuda ja tegid vajaliku paberitöö ja ringivormistamise. Pean ütlema, et tegelikult on alati väga raske ja rõõmus ja nukker tunne ühteaegu oma hoolealust koju saata. Hoiust sai päris: Felis Catus, Mustu, Õnnele, Murka, Bessy ja Karmeni jaoks.

Murka on pildil oma sõbra Donniga, kes on samuti pärit varjupaigast.


Hoiukodude silmad olid märjad ja südames rahu kui hoiukodust kolis välja seal 2 aastat oodanud Mattias ja musi-kallikass Aare. Muide, Aare polnud algul üldse musi ega kallikass. Aeg ja armastus hoiukodus tõid temas esile selle õige kassi.
Ka kassitoas oli toredad ajad kui koju kolis näiteks Nunnu või siis Tõnn. Mõlemad lahedad ja muhedad - ja alates augustist oma kodu ja inimesega.
Väike Sillamäe maantee äärest leitud Tupla, Tallinna varjupaigast pärit Smoky, Laitsest nimetu kiisupoeg ja Raplast sõiduteelt leitud Fancy - samuti saanud on nad endale head ja armastavad kodud.

Pisikestest punastest plikadest juba oli juttu, nüüd poisid. Picasso, Leo ja Tulilord - kõik nad on poisid, punased, ülinunnud ja oma koduga :)
Superkodu leidis omale superkiisu: pisike Teresa, kes sel kevadel korjas Aseris kokku kolme erineva emata jäänud pesakonna pojad (me tänini ei tea, milline neist ta enda oma oli) ja imetas nad tublideks kiisudeks, kes tänaseks peale ühe plika ka kõik on kodu leidnud, läks koju seltsiks mõned kuud tagasi meilt võetud punasele Borkale ja väikesele poisile, kes juba nii väga tahab seda supernunnut kiisut paitada. Muide, ülal mainitud kassilaps Asso on üks Teresa kasvatatud poegadest.


Tahaks kirjutada terved pikad leheküljed sellest, kuidas kiisud koju läksid ja mis edasi sai, kunas nad esimest korda uues kodus pissisid ja millal tuli pai aeg, kunas mängima hakkasid ja kes peres nende lemmik on... õnneks vabatahtlikud teavad, et kui sellised uudised peale loovutamist tulevad siis on kass õiges kohas. Aitäh peredele, kes hoiavad meid kassi käpakäiguga kursis, siis meil ka süda rahul.
Kodust saadavad tervisi väikesed: Wendy, Heather, Macho, Nacho, Manny, Kyle, Sal, Stan, Gena, Rüblik, Oravake, Una, Mikli ja Uma.

Õnn oli siis kui sõbrad Erik Punane ja Freddy said minna koju koos. Freddy sai oma nime Freddy Mercury järgi, kes samuti kandis valget maikat :).

Luna ja Urr on ka mõnusasti oma uutes kodudes ja olgugi, et Lunast on pilte mitmeid siis kõigil kiisu tudub, eks see uues kodus nunnu olemine on väsitav.


Selle kuu kojuminejad lõpetavad kaks megailusat musta kiisut.
Tubli kassiemme Lenna, kes kasvatas üles oma 5 musta, identset poega ja vaatas, et pojad on iseseisvad ja kolis poegade juurest päris oma koju.
Meie viimane kojuläinud kass on Mustik. Tema on päris Valgast. Ja kodu leidis ta Eestis elava leedulanna juures, kes otsis seltsilist endale, tütrele ja kodus juba olemasolevale tõukassile. Mustik marssis ise puuri, lõi nurru ja keeldus lahkumast :).
Täname kõiki sõpru toetamast!
Aitäh kodupakkujatele, annetajatele!

Kui tekib küsimusi hoiukodunduse, kiisude või Pesaleidja abistamise kohta siis kirjuta: info@pesaleidja.ee

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah