Otse põhisisu juurde

Veebruaris leidis kodu 48 kiisut

 

Veebruari 48 käpalist Teie ees:
 
Meie ilusa loetelu avab kiisu, kelle nimi täitsa laulu sisse pandud ja palud meist ka kindlasti kuulnud on. Kassike ise muidugi laulust suuremat ei pea, oluline oli jõuda päris oma koju oma inimeste juurde. Õnnesärgis sündinud Kiki Miki.

 
 
Hiljuti tuli kassituppa Valga varjupaigas kaunitar Godiva - siidine pehme rõõmupall. Kiisu praegune omanik märkas tema pilti just oma sünnipäeval ja tundis Godivas ära enda karvakera.
Läks mõni aeg mööda ja Godiva perenaine oli kassitoas tagasi. Ikka selleks, et lisaks Godivale puges südamesse ka Björn. Olgu neil koos tore!


 
 
Ramilda on aga pärit hoopis Viljandist ja viidi pehmetel patjadel ja fliisiga vooderdatus puuris oma uude koju Mustamäele. Ka Abby, kes pärit Viljandimaalt on nüüd oma uues kodus.
 
Kodu leidsid ka Sofi, Ahto, Trinity. 
Alma, tõeline paikiisu on nüüd seltsiks gümnaasiumineiule ja tema emale-isale. Lisaks üks isepäine kõuts. Alma tuleb nende kõigiga toime!
 
Camilla, pisike rüblik, sõitis aga hoopis elama Soome.
Soome kolis ka Draakon Sofia kes tegelikult ei ole enam ammu mingi draakon. Kui poolteist aastat tagasi oli Sofiale lähenemine ilma keevituskinnasteta võimatu siis üle lahe sõitis sõbralik paikiisu kes juba oma omanikele nurrugi lõi.
 
Punavöödiline Matukene sai seltsiliseks noorele paarile ja lisaks suure maja kus ajada oma kassipoja asju.
 
 
Oslo (omadele Ossu) on pärit Viljandi varjupaigast ja algus oli raske. Hoiukodus tekkis probleeme pissimisega ja perel oli raske kuid tänu steriliseerimisele on see kõik möödas ja hoiuperest saigi päris pere. Lisaks on Ossu suurepärane seltsiline pere teisele kassile.

 
 
Mõned kiisud kolivad Viljandist päälinna aga mõned just lähevad kaema mis seal lõuna pool toimub. Snowberry ja Blueberry kolisidki koos oma päris koju. Seda õiget kodu olid nad oodanud pea 2 aastat, aga lõpuks ta tuli.
 
 
Mõndade kiisude puhul ei saagi täpselt aru kas tegu on kassi või siis koeraga kassi kehas. Traktor Mick on üliaktiivne nooruk, kelle puhul see küsimus õhku jääb. Lisaks on see must iludus nii toimekas, et Mick on kodus püütud kenasti filmile aga pilti näe pole õnnestunud teha :) Pere teise kassiga ja perenaise endaga sujub kõik suurepäraselt.
 
Kassitoa Pärnust pärit preili Laimi sai aga niiviisi koju viidud, et perenaine astus kassituppa ja küsis, et kes tahab koju minna ja Laimi jooksis kohe vastu. Eks kass tunneb ikka oma inimese ära!

 
Oleme ikka rääkinud, et kiibistamine on väga oluline. Seekord hoidis õnn Robby käppa ja aitas ta koju tagasi. Nimelt umbes 3 nädalat tagasi mindi arsti juurde, sealt pääses kass puurist plehku, seikles kõik see aeg kuskil Paides ringi ja läbi imeliste kokkusattumistele sai Robby tagasi oma memme juurde. Muidugi nüüd on noorhärra kiibitud, kastreeritud ja omab ka passi.
 
 
Kassitoast läksid oma koju läbi erinevate ürituste Mandariinu ja Nora. Mandariinu võlus ennast Kärberi keskuse töötaja südamesse ja Nora tundis ära oma inimesed Petcitys.
Kassitoast ei tasu otsida ka enam Šurikut ja Mimit - nemad on ka oma kodus. 
Kus on sinna tuleb juurde.
Kasse mahub koju alati rohkem kui üks.
Olete ju kuulnud neid lauseid, eksole! Ja pisike Ago jagabki nüüd kodu Pesaleidjast varem adopteeritud kiisuga.
 
Björn nr 2 - kass kes jõudis Pesaleidja nimekirjas olla alla 24tunni!!! Ehk siis - elas puukuuris, pidi minema hoiukodusse aga enne tegi kiire peatuse Petcitys. Ja oh imet - pool tundi ja need oma inimesed tulidki juba. Super!
 
Ilusti oma kodudes nurruvad Harald, Swartz, Luna, Erliina, Ford, Paul ja Pööris.
Ka populaarne Prükkar on omas kodus.
 
 
Mõnus pontsakas kaisukaru Ricky Martin elas terve oma senise elu Valgas tänaval ja otsustas, et aitab küll, võttis tee ette pealinna ja leidiski omale kuu ajaga kodu. Nädal pärast Rickyt kolis pere juurde veel üks Pesaleidja kiisu - omanike poolt hüljatud armas nurrumootor Pipa.
 
 
Oma kodu leidis viimane kontor-hoiukodus peatunud kiisuke - arglik emakass Madeline.
Ka triibupoiss Pähkel ei ela enam kassitoas vaid päris oma kodus.
 
 
Ottogi sai endale pere, kellele meenutas pisike punane nii nende endist kiisut, et ei lasknud ennast heidutada Otto arglikust olekus. Eks kodu muudab kõik heaks.
 
Hoiukodu ei suutnud loobuda Killukesest ja jättis ta endale.

 
Jällegi on tore tõdeda, et kiisusid, et võeta mitte ühe vaid kahe kaupa.
Koju läksid koos Helena ja Kongo, mis sest, et hoiukodud olid neil erinevad aga päriskodu ühine.
 

 
 
Kui hoiukodu Bocelli 4 kuud tagasi kassikolooniast kaasa haaras, siis oli ta üsna kindel, et see marakratt jääb neile. Aga siis saabus Bocellile huviline ja kui need kaks kohtusid siis sai hoiukodule selgeks, et seal ootab kassilast ees helge ja mürgeldamast täis tulevik.
 
 Ja pane nüüd hästi tähele!!!!
Oma päris koju ja koos kolisid Pesaleidja esimesed kassid Riinu ja Joosu.
Nemad on kiisud, kes kanti Pesaleidja nimekirja esimeste kassidena ja nemad ootasid hoiukodus oma päris kodu 6 aastat. Kiisude perenaine oli tegelikult neid juba paar aastat tagasi silmanud aga alles nüüd avanes võimalus.Jerry sai enda omanikeks Brasiiliast pärit paari, kellel kodus veel mitu kassi ees ootamas. Jerry võlus neid oma ülima sõbralikkuse ja soojusega.


Õrn punane triibik tüdruk jäi silma väga paljudele aga millegipärast kojusõiduks ei läinud... kuni tuli kassituppa naine, kes teadis täiesti kindlalt, et see punapea on tema kass. Ka Ruby oli nõus, puges puuri ja läinud ta oligi.
Pooliku sabaga Pekka leiti külmetamast ühe kaupluse lähedalt. Hoiukodu soojuses sai temast aktiivne ja mänguhimuline noor kass kes armastab inimesi ja teisi kasse. Uues kodus ootas teda tore noorpaar ja kassist sõber kellega mängida.
Ja veebruari lõpetavad armsad Paksuke ja Sinisilm. Mõlemad kiisulapsed harjusid oma uutes kodudes kiirelt ja probleeme ei tekkinud. Paksuke elab nüüd Rakveres ja Sinisilm koguni Põltsamaal.

Uued kodu uudised juba järgmine kuu :)
Aitäh meile kaasa elamast!
 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v