Otse põhisisu juurde

Pesaleidja kiisud otsivad endale käpahoidjaid

Pesaleidja tegutseb vaid tänu loomasõpradest vabatahtlikele, kes panustavad oma igapäevatöö või kooli ning perekonna kõrvalt hüljatud loomade abistamisse.
Bingo ootab Sind oma sõbraks ja käpahoidjaks Pesaleidja kassitoas! :)
Vabatahtlikud hoolitsevad kiisude eest Pesaleidja kassitoas – sotsialiseerivad arglikke kasse, teostavad lihtsamaid raviprotseduure, koristavad kasside liivakaste. Alati on vaja abi pildistamisel, juttude kirjutamisel, tõlkimisel (soome, vene, inglise keelde), ürituste korraldamisel, kiisude transportimisel kliinikusse ja tagasi jne.

Milliseid oskuseid/vahendeid Pesaleidja eeldatab vabatahtlikelt
Vabatahtlikuks hakkamine ei nõua eelnevat kogemust, kuid eeldame, et soovid loomi abistada ning leiad selleks aega vähemalt paar korda kuus pikema aja vältel. Pakume uutele vabatahtlikele väljaõpet ning igakülgset toetust ja üheskoos leiame kindlsati valdkonna, kus Sina kõige rohkem aidata saaksid.

Uuelt vabatahtlikult ootame aktiivsust, loomaarmastust, teotahet, vanust vähemalt 18. eluaastat.

Mida vabatahtlik töö Pesaleidjas pakub?
Vabatahtliku töö kassitoas pakub palju uusi kogemusi kassidega ja loomadega üldse, nurruteraapiat kiisude poolt ning võimalust anda oma panus turvalise, tasakaalustatud ja hooliva ühiskonna kujundamisse.

Mida Pesaleidja pakub?
Võimalus rakendada oma teadmisi ja oskusi erinevates valdkondades (nt. ürituste korraldamine, projektid, koostööpartnerite otsimine, annetuste kogumine, meenete valmistamine jne)
Sõbralikku ja toetavat meeskonda
Võimalust lüüa kaasa maailma paremaks muutmisel. 💚

Kui soovid vabatahtlikust tööd rohkem infot, siis saada kiri carmen@pesaleidja.ee või helista +372 550 0072.
Meie sõbralik meeskond ootab Sind! :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v