Otse põhisisu juurde

Halloweeni kiisud
Kassipreili Karmen
Mis parata, eks ikka ka pesaleidjad on natuke Halloweeni meeleolus. Seega toome täna teile mõned huvitavad faktid just nendest kõige lummavamates nurrikutest - mustadest kassidest.

1) Tihtipeale arvatakse, et must kass toob halba õnne, ent see ei ole igapool nii. Näiteks Inglismaal meremehed võtsid tihtipeale laevale kaasa just musta kass, sest just tema pidi tooma õnne ja kindlustama turvalise naasmise.


2) Ent kassid ei too õnne vaid mere peale, vaid ka maismaal. Nimelt kui Su ukse taha ilmub must kass, siis see tähendab, et Su koju jõuan niipea ka jõukus ja heaolu. ;)

3) Ja hea uudis ka nö cat lady-dele. Nimelt musta kassi omamine pidi Jaapani teadlaste sõnul suurendama potentsiaalsete kavaleride arvu. Eks ikka, kes suudaks vastu panna kellelegi, kes omab niivõrd ilusat kiškat. ;)

Marie
4) Eks ikka musti kasse seostatakse nõidadega, seda me nüüd väita ei julgeks, aga üks väike supervõime neil on - mustad kassid on tugevam immunsussüsteem! Ei, tegime nalja, ei ole midagi tegemist võluväega. :) Teadlased on tõestanud, et samad geenid, mis põhjustavad musta karvkatte, mõjutavd ka kasside immunsussüsteemi, mistõttu nad ongi paljudele haigustel vähem vastuvõtvad. :)

5) Ah aitab õnnest - räägime ka õnnetusest. Nimelt mustad kassid võivad "minna rooste". No mitte otseses mõttes, sest metallist nad ju ei ole. :) Aga kuna igas mustas nurrikust on ka natuke triibukut või mingit muud värvi, siis mõnusad soojad suveilmad võivad musta kiisu kasuka roostekarva ajada. :)

6) Kõik kassifännid on ju kuulnud kassikohvikutest, tõenäoliselt ka külastanud mõnd. Ent kas teadsite, et Jaapanis on kassikohvik, mis on pühendatud puhtalt mustadele kassidele? Et siis, kui plaanid oma järgmist reisi, siis hea valik on Nekobiyaka kohvik. ;)
Ozzy

Faktid faktideks - lõppude lõpuks on iga kiisu ju eriline. Kas ka Sul on kodu must kass? Mis teeb just tema eriliseks? :)

Kui keegi nendest nurrikutest jäi silma, siis piilu siia:
Karmen: https://www.pesaleidja.ee/loomad/kassipreili-karmen-22272417/praegu-otsivad-kodu
Marie: https://www.pesaleidja.ee/loomad/marie-22272239/praegu-otsivad-kodu
Ozzy: https://www.pesaleidja.ee/loomad/ozzy-22272160/praegu-otsivad-kodu

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

või helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah