Otse põhisisu juurde

Halloweeni kiisud
Kassipreili Karmen
Mis parata, eks ikka ka pesaleidjad on natuke Halloweeni meeleolus. Seega toome täna teile mõned huvitavad faktid just nendest kõige lummavamates nurrikutest - mustadest kassidest.

1) Tihtipeale arvatakse, et must kass toob halba õnne, ent see ei ole igapool nii. Näiteks Inglismaal meremehed võtsid tihtipeale laevale kaasa just musta kass, sest just tema pidi tooma õnne ja kindlustama turvalise naasmise.


2) Ent kassid ei too õnne vaid mere peale, vaid ka maismaal. Nimelt kui Su ukse taha ilmub must kass, siis see tähendab, et Su koju jõuan niipea ka jõukus ja heaolu. ;)

3) Ja hea uudis ka nö cat lady-dele. Nimelt musta kassi omamine pidi Jaapani teadlaste sõnul suurendama potentsiaalsete kavaleride arvu. Eks ikka, kes suudaks vastu panna kellelegi, kes omab niivõrd ilusat kiškat. ;)

Marie
4) Eks ikka musti kasse seostatakse nõidadega, seda me nüüd väita ei julgeks, aga üks väike supervõime neil on - mustad kassid on tugevam immunsussüsteem! Ei, tegime nalja, ei ole midagi tegemist võluväega. :) Teadlased on tõestanud, et samad geenid, mis põhjustavad musta karvkatte, mõjutavd ka kasside immunsussüsteemi, mistõttu nad ongi paljudele haigustel vähem vastuvõtvad. :)

5) Ah aitab õnnest - räägime ka õnnetusest. Nimelt mustad kassid võivad "minna rooste". No mitte otseses mõttes, sest metallist nad ju ei ole. :) Aga kuna igas mustas nurrikust on ka natuke triibukut või mingit muud värvi, siis mõnusad soojad suveilmad võivad musta kiisu kasuka roostekarva ajada. :)

6) Kõik kassifännid on ju kuulnud kassikohvikutest, tõenäoliselt ka külastanud mõnd. Ent kas teadsite, et Jaapanis on kassikohvik, mis on pühendatud puhtalt mustadele kassidele? Et siis, kui plaanid oma järgmist reisi, siis hea valik on Nekobiyaka kohvik. ;)
Ozzy

Faktid faktideks - lõppude lõpuks on iga kiisu ju eriline. Kas ka Sul on kodu must kass? Mis teeb just tema eriliseks? :)

Kui keegi nendest nurrikutest jäi silma, siis piilu siia:
Karmen: https://www.pesaleidja.ee/loomad/kassipreili-karmen-22272417/praegu-otsivad-kodu
Marie: https://www.pesaleidja.ee/loomad/marie-22272239/praegu-otsivad-kodu
Ozzy: https://www.pesaleidja.ee/loomad/ozzy-22272160/praegu-otsivad-kodu

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

või helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v