Otse põhisisu juurde

Halloweeni kiisud
Kassipreili Karmen
Mis parata, eks ikka ka pesaleidjad on natuke Halloweeni meeleolus. Seega toome täna teile mõned huvitavad faktid just nendest kõige lummavamates nurrikutest - mustadest kassidest.

1) Tihtipeale arvatakse, et must kass toob halba õnne, ent see ei ole igapool nii. Näiteks Inglismaal meremehed võtsid tihtipeale laevale kaasa just musta kass, sest just tema pidi tooma õnne ja kindlustama turvalise naasmise.


2) Ent kassid ei too õnne vaid mere peale, vaid ka maismaal. Nimelt kui Su ukse taha ilmub must kass, siis see tähendab, et Su koju jõuan niipea ka jõukus ja heaolu. ;)

3) Ja hea uudis ka nö cat lady-dele. Nimelt musta kassi omamine pidi Jaapani teadlaste sõnul suurendama potentsiaalsete kavaleride arvu. Eks ikka, kes suudaks vastu panna kellelegi, kes omab niivõrd ilusat kiškat. ;)

Marie
4) Eks ikka musti kasse seostatakse nõidadega, seda me nüüd väita ei julgeks, aga üks väike supervõime neil on - mustad kassid on tugevam immunsussüsteem! Ei, tegime nalja, ei ole midagi tegemist võluväega. :) Teadlased on tõestanud, et samad geenid, mis põhjustavad musta karvkatte, mõjutavd ka kasside immunsussüsteemi, mistõttu nad ongi paljudele haigustel vähem vastuvõtvad. :)

5) Ah aitab õnnest - räägime ka õnnetusest. Nimelt mustad kassid võivad "minna rooste". No mitte otseses mõttes, sest metallist nad ju ei ole. :) Aga kuna igas mustas nurrikust on ka natuke triibukut või mingit muud värvi, siis mõnusad soojad suveilmad võivad musta kiisu kasuka roostekarva ajada. :)

6) Kõik kassifännid on ju kuulnud kassikohvikutest, tõenäoliselt ka külastanud mõnd. Ent kas teadsite, et Jaapanis on kassikohvik, mis on pühendatud puhtalt mustadele kassidele? Et siis, kui plaanid oma järgmist reisi, siis hea valik on Nekobiyaka kohvik. ;)
Ozzy

Faktid faktideks - lõppude lõpuks on iga kiisu ju eriline. Kas ka Sul on kodu must kass? Mis teeb just tema eriliseks? :)

Kui keegi nendest nurrikutest jäi silma, siis piilu siia:
Karmen: https://www.pesaleidja.ee/loomad/kassipreili-karmen-22272417/praegu-otsivad-kodu
Marie: https://www.pesaleidja.ee/loomad/marie-22272239/praegu-otsivad-kodu
Ozzy: https://www.pesaleidja.ee/loomad/ozzy-22272160/praegu-otsivad-kodu

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

või helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus