Otse põhisisu juurde

10 asja mida su kass tahaks sulle öelda!Kassid ei räägi kahjuks ei eesti, vene ega inglise keelt. Ent on asju, mida meie armsad lemmikloomad tahaksid, et me teaksime! Kui nad oskaksid rääkida, siis ütleksid nad meile need kümme lauset :

1. Ma olen su tervisele kasulik!
On läbiviidud mitmeid katseid tõestamaks, et kassid on meie tervisele kasulikud. Näiteks aitavad nad ravida depressiooni, alandavad vererõhku, aitavad laste allergiate vastu ja isegi langetavad insuldi riski.

2.  Ära pahanda minuga asjade pärast, mida ma muuta ei saa!
Mõnikord pissivad kassid meie vaipadele või diivanile. See ei tähenda, et su kiisu oleks sinu peale pahane. Probleemiks võib olla hoopiski see, et liivakast on tema jaoks liiga must või kannatab vaene loom kuseteede infektsiooni või mõne muu tervisemure all. Samuti on olukordi,  kus kass kraabib diivanit või tapeeti, seegi pole halva pärast. Tal lihtsalt puudub sobilik kraapimispuu.

3. Ma ei vihka vett!
Mõned kassid armastavad vett ja vee sees sulistamist. See tegevus on täiesti kahjutu ja seda pole vaja ära keelata. Aga järelvalve peab alati olemas olema.

4. Mul on vaja ergutust!
Kassidel hakkab kiiresti igav ja nad võtavad ka sama kiiresti kaalus juurde. See, et kassid magavad kaua, ei tähenda, et nad ei tahaks midagi teha. Kassidel peab olema võimalus turnida, peituda ja mängida, et püsida normaalkaalus ja hoida ennast tegevuses. Muidu võib juhtuda, et satute öösiti silmitsi ringiratast vurava karvapalliga või karvapalliga kes on nii raske et vuramisest võib vaid unistada.

5. Ma tahan tähelepanu!
Kassid on teada- tuntud iseseisvad loomad ent ka nemad vajavad hoolt ja armastust. Peale pikka tööpäeva võtke kätte ja mängige oma kassiga ning paitage teda. Ka nemad tahavad end tunda armastatult ja see loob teie vahel tugevama sideme.

6. Erinevus rikastab!
Üldjoontes on hea pakkuda kassile ühesugust toitu ent ka kassidele meeldivad erinevad maitsed ja tekstuurid. Võib-olla meeldib su kassile kala ning samuti kana, pole põhjust anda talle vaid üht. Kui lisada menüüsse mõlemat, on ka kassi kõhuke rahul. Vähese kalorsusega ja liharikkad maiustused on samuti hea alternatiiv, kuidas kassi menüüd rikastada.

7. Sa kuulud mulle!
Kassid loovad oma omanikega tugevad sidemed. Mõnikord võib kass isegi eelistada üht pereliiget teisele. Oma armastuse tõestuseks hõõrub loom enda lõhna vastu su käsi või jalgu ja näitab sellega ühtlasi ka seda, et kuulud igavesti talle. Nii, et kui kiisu tuleb sind oma pea põtkumise ja hõõrumisega 'segama', siis võta seda kui armsat žesti.

8. Ma tunnetan su stressi!
Kassid on väga tundlikud loomad ja saavad aru, kui midagi on valesti. Võib-olla oled stressis töö tõttu, võib-olla solvunud kassi peale - aru saab ta sellest ikkagi! Kui märkad, et kass käitub imelikult ja teeb pahandusi, võib see peegeldada sinu enda probleeme ja stressi.

9. Ma olen ainulaadne!
Kassid on sama individuaalsete käitumismustritega kui inimesedki. Mõnele kassile meeldib kõhu alt sügamine, teisele mitte. Mõnele meeldib magada riiulis, teisele mitte. Kõikidel kassidel on oma ainulaadne iseloom ja see, kui kass ei käitu nii, nagu sa esialgu lootsid, ei tähenda, et ta oleks solvunud või et sa talle ei meeldiks.

10.  Nurrumine ei tähenda alati rõõmu!
Kõik teavad, et kassi nurrumine on märk rahulolust ent see ei pruugi alati nii olla. Kassid võivad nurruda õnnest, stressist või valust. Selleks, et teha kindlaks, millist tüüpi on sinu kassi nurr, tuleb jälgida tema käitumist. Nii saab olla kindel, et sinu kass püsib terve.Mis te arvate, kas kassid ütleksid veel midagi, kui nad rääkida oskaksid? Kui nii, siis mida?

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

või helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah