Otse põhisisu juurde

Oktoobrikuus leidis kodu Pesaleidjatega 100 kassi

 
Palun trummipõrin ja hõiskavad fanfaarid!!!!
Oktoobrikuus, aastal 2018 tegid Pesaleidja kiisud absoluutse rekordi oma kodu leidmises - 100 kassi ja natuke vähem kodusid (kuna mõned kiisud kolisid koos koju).
Ei tea kas tegu oli Eesti Vabariik 100 raames kiisude poolt kokku lepitud aktsiooniga või oli õhus midagi sellist mis tõi meieni selle maagilise numbri.
Tegelikult on Pesaleidja vabatahtlikud eranditult rõõmsad absoluutselt IGA kodu üle kuid seekord olid emotsioonid oktoobri lõpukuupäevadel ärevad. Kas tõesti seekord saame 83 kassi kirja ja tuleb uus rekordkuu (eelmine rekordkuu oli 2017 detsember kus leidis kodu 82 kassi)? Rekord ületatud. Kas tõesti hakkab number juba 90-le lähenema? Järsku oli number juba 96 ja siis tuli juba hasart, et kas tõesti võib see number tulla 100???
 
Ja siinkohal alustangi pikka ja uskumatut nimekirja kassitoa imelise triibiku Keiaga kes läks koju meie 100. kassina.
 
 
 
  
 
 


 
 
Kuna seekord on nurrikuid nii palju siis püüame tuua Teieni ulatusliku pildigalerii ja anda mõndadest kiisudest ka pikema ülevaate.
  
 
 
 
Kitu näiteks vajas väga-väga hoiukodu kuna kassituba ei olnud talle sobilik ja ta sattus stressi. Hoiukodu leitigi ja nii nagu ka kõikidel eelmistel kuudel ja kindlasti ka järgmistel kuudel ei suutnud hoiukodu sellest imelisest ja natuke bipolaarsest kiisust loobuda ja hoiust sai päriskodu.
Kituga ühel pildil ilutsev Rosanne aka Metsik Roos (kes püüti Ämari kassikolooniast täismetsikuna), adopteeriti juba korra ja toodi tagasi, on nüüd oma päris kodus ja päris inimeste juures ära õppinud sülle ronimise ja teab, et pai on üks hea asi.
 
 
 Kiisupoegadel on see uues kodus harjumine teadupärast kordades lihtsam kui täiskasvanud kassil kes tihtipeale on pidanud inimestes pettuma. Niisiis läheb kõikidel kassipoegadel kodudes suurepäraselt. Toby ja Chima said lausa koos kodu ja oh seda õnne kui koos magada saab... või siis koos mürgeldada :).

 

 Kassitoa toredatest kassidest said pered näiteks Al Bandito kes ootas seda õiget kodu aastast 2016 kui ta püüti Muuga sadama kassikolooniast. Ta on oma elus pidanud palju läbi elama aga nüüd usume, et tema tulevik on helge ja täis armastust! Ka mõmmik Kaarot käidi mitu korda vaatamas, et kas ikka see on see õige. Ja oli, pere viis Kaaro Kassitoast kaasa.


 

Pildil olev kiisu nimega Homer, ühe silma ja lössis ninaga, poksija välimusega kassimürakas tuli Kassituppa Tallinna Varjupaigast. Mürakas läbis mõned iluprotseduurid- vigase silma ja kulunud hammaste eemalduse ning korrigeerimise. Vaatamata oma senisele karmile elukäigule on Homer inimeste suhtes usaldav. Ta armastab üle kõige kõhu alt sügamist ja selleks keerab ta ennast abivalmilt kohe käntsti selili, et sugaja seda ikka hästi põhjalikult teha saaks. Homer selle toreda olekuga võluski oma proua ära kes ta kärmelt koju viis. Nüüdseks on teada, et uues kodus läheb kõik suurepäraselt.
 Lisaks nedele kiisudele kes siin kenasti pildidel on meil kodunimekirjas Casey -Kass kes oli samuti nii metsik kuid aastaga hoiukodus harjus vaikselt, tasapisi kuid kindlalt usaldamise poole. Nüüd siis sai hoiust päris ja Kass magab ikka nüüd kaisus. Koju läksid ka Harry Potter ja Sebastian Bach.Lamur jõudis olla kassitoas vaid mõned nädalad kui juba tulidki talle järgi need oma õiged inimesed ja viisid koju. Kodus ootas teda juba varem Pesaleidjast adopteeritud kiisu. Juba ta nurrubki ja nurub paisid oma päris kodus.
Kakuke on olnud hoius alates 2016 aasta lõpust, argliku loomuga kassile on raske kodu leida. Aga kui nüüd tuli Kakuke hoiuperemehele esimest korda sülle, oli otsus tehtud. Kakuke on kodus!

Cortes ja Perez


Meero on üks tagasihoidlik kiisuke kellel läks pea aasta, et julgemaks muutuda. Hoiupere suureks rõõmuks tuli ankeet kus sooviti just sellist kassi nagu Meero. Ja nii ta saigi päris oma pere.
Diana on Kassitoas juba mõnda aega elanud ja ka korra tagasi toodud, sest perega siiski klapp puudus ja Diana ei usaldanud neid. Nüüd aga on ta toredate inimeste juures kontorikiisuks ja seal on palju ruumi kuhu peitu pugeda kui hirmus hakkab ning inimesed lubasid anda Dianale niipalju aega harjumiseks kui preili soovib :).
Proua Pudrunägu (ärge laske ennast nimest mõjutada, kiisu tegelikult sööb korralikult ja ei ole üldse pudrune :)) on juba ennast kenasti hoiuperes sisse seadnud ja lõpuks said ka inimesed aru, et ega Proukene kuhugi ei koli.

Kiisupoegadest oli juttu. Ja sel kuul olid eriti popid punased kassipojad :) Nagu ka piltidelt näha siis neid on meil õige mitu!

 Kassilapsi on seekord tõesti palju. Eraldi tooksin veel välja Linnu ja Luki kellel samuti oli võimalus kolida koju koos - ikka selleks, et kaks kassi on parem kui üks :).
Sama kehtib ka mustude Gin ja Tonic puhul. Muide üks neist juba läks koju kui uus omanik ei suutnud kiisupojaga erinevatel põhjustel toime tulla ja tagastas musta nööbi. Ei läinud aga palju aega kui leidus kodupakkuja kahele nunnule koos - ja oh seda rõõmu meie südames sest kahekesi on julgem :).

 Oktoobrikuu 100 kassi statistika näitab, et selle aastalõpu trend on tavaliselt eriline triibik. Triibikuid oli kassipoegade seas, näiteks Skylar, Cleopatra, Luki, Ahhaat, Indi, Brigitte, Hazan, Torsten, Riita, Komeet, Pessu, Dora T, Betty-Liis ja nii mõnigi veel.
Samuti olid populaarsed täiskasvanud triibulised kiisud nagu Heideger, Guliver, Grace, Oonüks Särasilm, Flora, Dan ja paljud teised.
Nende teiste seas toon esile veel meie Leemeti, kes enne viimsele teekonnale minekut sai ausaks meheks ja lõpuks seaduslikult hoiuperenaise kassiks. Me kõik tegelikult teadsime, et Lemps oli kodus juba ammu-ammu enne seda ja veetis oma pika eluea viimased aastad soojuses ja olles armastatud ja hoitud.
Kuna triibik oli meil sel kuul vaieldamatult esikohal (39 kassiga) siis kindasti tekib küsimus mis värvi karv on veel populaarne olnud.
Oktoobrikuu teine kasukakombinatsioon on punane!
Jah, see imeilus punatriibuline, valgetriibuline või punase-valge laiguline!
Sel kuul läks koju 16 punast kiisut.
Olgu siinkohal ka ära öeldud kolmandad hallivalge ja hallid kassid, kokku 12.
Meie suureks rõõmuks pikalt "tavaliseks" peetud must-valge on auväärsel neljandal positsioonil 10. kassiga!


Kassitoa popp-poiss ja ülisõbralik kass Jaak leidis samuti endale toreda pere.

Koos kolisid koju imearmsad Kosmos ja Kuukivi. Pere väga ootas neid ja pisidele osteti terve toa täis mänguasju ja eluks kõik vajalik.
Reegold on see imeline ellujääja kellest tema vabatahtlik võiks kirja panna raamatu.
Reegold on täiesti haruldase välimusega kass kelle Kassitoas kõik hoobilt ära tundsid. Sattus ta meile Mulgimaalt, Leidis kodu kuid põgenes, hüpates keset talve alla 9.korruse korterist, pool aastat nälgimist Lasnamäe tühermaal, sattus Paljassaare Varjupaika ja siis taas Pesaleidjasse. Kosus kassitoas, õppis jälle usaldama vabatahtlikke ja kolis nüüd taas koju - armastava pere juurde kus oli ka ees ootamas teine kiisu. Kodus läheb Reegoldil hästi ja juba on ka perenaist natuke usaldama hakatud.

 

Hurmur Antonio Banderas  sõitis oma pehmes transpordipuuris üle lahe Soome, et seal ulmenunnu olemisega oma uut inimperet ja täpselt sama värvi kasukaga uut kiisusõpra lõbustama hakata. Enne oma koju kolimist jõudis ta veel ühe kiisu elu päästa, käies PetCitys vereülekannet tegemas.

 
 Kasutaja Sirle Somelar foto.
Igal kiisul siin on oma eriline lugu. Kõike kirja panna ei jõua, siin olid mõned väljatoodud kojukolimise lood.
Lõpetuseks on piltidel Täht ja Aniis kes koos koju läksid ja nüüd seal oma kassipojatempe koos teevad.
Brigitte aga läks koju koos oma emmega. Tubli nooruke kiisuemme Bozena (pildil alumine) kasvatas oma kiisutitad suureks ja saab nüüd rahus hoiuperes aega veeta ja tahtmise korral lustida koos oma lapsega.
 
Aitäh, kallid kodupakkujad, sõbrad, annetajad ja kaasaelajad. Ilma Teie toetuseta poleks meil olnud võimalik niipalju kiisusid aidata!
 
 
Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

või helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
 
 
 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus