Otse põhisisu juurde

RUBRIIK PESALEIDJAD - RAVIJUHI ASSISTENT HELEN

Kätte on jõudnud aeg, kus saate tuttavaks veel ühe meie tubli vabatahtlikuga. Seekord tutvustame Pesaleidja vabatahtliku / ravijuhi assistenti  Helenit!

Nimi: Helen
Vanus: 26
Millal liitusid Pesaleidjaga? 2012 oktoobri lõpus, kui otsiti avatavasse kassituppa vabatahtlike
Sinu roll Pesaleidjas: ravijuhi assistent
Helen ja Piiks
Kuidas sattusid Pesaleidjasse? Olen pidanud ennast terve elu pigem koerainimeseks ning sellest tulenevalt saatis sõbranna mulle naljaga Facebooki kuulutuse arvatavasti kassitoast, mis otsib vabatahtlike. Alguses naersin küll kaasa, et jah kindlasti on see, midagi minule, kuid ometigi jäi mind see pakkumine kuidagi painama. Kuna mul oli veel ülikooli, töö ning muude asjade kõrvalt veidi vaba aega üle, siis panin ikkagi oma kirja teele. Võib väita, et ka kuus aastat hiljem ei ole ma seda otsus kordagi õnneks kahetsema pidanud. :)

Millega tegeled väljaspool Pesaleidjat? Töötan õppespetsialistina ühes ülikoolis. Kevadest hilissügiseni leiab mind ka jalgpalli platsilt kohtunikuna jooksmas, sellega kaasneb ka aastaringselt trenni tegemine. Lisaks pakun koerte hoidmise teenust perioodil, mil omanikud on ise puhkusel.

Kas Sul on omal kodus loomi? Mul on kodus minu juurde 2014. aastal hoiule tulnud kass Piiks.

Mida on koostöö Pesaleidjaga Sulle õpetanud? Viimased kuus aastat on Pesaleidjas õpetanud äärmiselt palju. Toon välja mõned olulisemad:

  • Kannatlikkus viib lõpuks sihile. Oma vabatahtliku töös viimase kuue aasta jooksul olen näinud nii palju lootusetult metsikuid kasse, kes ühel hetkel leebuvad ja sotsialiseeruvad. 
  • Kui teed midagi kogu südamest, siis ei ole mitte miski, mis seni on võimatuna tundunud võimatu. 
  • Mugavustsoonist väljudes on võimalik teha ära kordades rohkem.
  • Kuigi kõiki ei ole võimalik alati päästa, siis me saame teha alati omalt poolt maksimumi selleks, et päästa võimalikult paljusid.
  • Ei ole võimalik olla ainult ühe konkreetse loomaliigi inimene, need kes väidavad, et ühe kindla liigi inimene, ei ole enamasti lihtsalt varasemalt andnud piisavalt võimalusi teistele. 
Mis valmistab Sulle vabatahtlikuks olemisel kõige rohkem rõõmu ja mis on Su jaoks kõige raskem? 
Mulle pakub eriliselt rõõmu, kui kodu leiab mõni eriti vana või mingil põhjusel veidi erinev loom, kelle koju saamise võimalused on muidu väga väikesed.

Väga  raske on pealt vaadata, kuidas looma on ise otsustanud alla anda ning enam ei jõua oodata uude koju kolimist. Enamasti on sellised loomad pikki aastaid elanud lemmikuna ühes kindlas kohas ning omanikud on pidanud mingil põhjusel loobuma neist. Teine põhjus on mõni pikem ja raskem haigus.

Kas Sa tahad midagi inimestele edasi öelda? Kui soovid võtta looma, siis kõigepealt küsi endalt, kas sul on järgmised 10-20 aastat on võimalik pakkuda lemmikule parimat kodu. Kui nii kaugele ette näha ei oska või saad ise ka aru, et tulevik ei ole veel päris stabiilne, siis palun mõtle pigem hoiukodu pakkumisele või vabatahtlikuks hakkamisele. :)

Kui Sa sooviks ka meie vahva tiimiga liituda, siis piilu siia: https://www.pesaleidja.ee/hakka-vabatahtlikuks/. ;)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v