Otse põhisisu juurde

RUBRIIK PESALEIDJAD - RAVIJUHI ASSISTENT HELEN

Kätte on jõudnud aeg, kus saate tuttavaks veel ühe meie tubli vabatahtlikuga. Seekord tutvustame Pesaleidja vabatahtliku / ravijuhi assistenti  Helenit!

Nimi: Helen
Vanus: 26
Millal liitusid Pesaleidjaga? 2012 oktoobri lõpus, kui otsiti avatavasse kassituppa vabatahtlike
Sinu roll Pesaleidjas: ravijuhi assistent
Helen ja Piiks
Kuidas sattusid Pesaleidjasse? Olen pidanud ennast terve elu pigem koerainimeseks ning sellest tulenevalt saatis sõbranna mulle naljaga Facebooki kuulutuse arvatavasti kassitoast, mis otsib vabatahtlike. Alguses naersin küll kaasa, et jah kindlasti on see, midagi minule, kuid ometigi jäi mind see pakkumine kuidagi painama. Kuna mul oli veel ülikooli, töö ning muude asjade kõrvalt veidi vaba aega üle, siis panin ikkagi oma kirja teele. Võib väita, et ka kuus aastat hiljem ei ole ma seda otsus kordagi õnneks kahetsema pidanud. :)

Millega tegeled väljaspool Pesaleidjat? Töötan õppespetsialistina ühes ülikoolis. Kevadest hilissügiseni leiab mind ka jalgpalli platsilt kohtunikuna jooksmas, sellega kaasneb ka aastaringselt trenni tegemine. Lisaks pakun koerte hoidmise teenust perioodil, mil omanikud on ise puhkusel.

Kas Sul on omal kodus loomi? Mul on kodus minu juurde 2014. aastal hoiule tulnud kass Piiks.

Mida on koostöö Pesaleidjaga Sulle õpetanud? Viimased kuus aastat on Pesaleidjas õpetanud äärmiselt palju. Toon välja mõned olulisemad:

  • Kannatlikkus viib lõpuks sihile. Oma vabatahtliku töös viimase kuue aasta jooksul olen näinud nii palju lootusetult metsikuid kasse, kes ühel hetkel leebuvad ja sotsialiseeruvad. 
  • Kui teed midagi kogu südamest, siis ei ole mitte miski, mis seni on võimatuna tundunud võimatu. 
  • Mugavustsoonist väljudes on võimalik teha ära kordades rohkem.
  • Kuigi kõiki ei ole võimalik alati päästa, siis me saame teha alati omalt poolt maksimumi selleks, et päästa võimalikult paljusid.
  • Ei ole võimalik olla ainult ühe konkreetse loomaliigi inimene, need kes väidavad, et ühe kindla liigi inimene, ei ole enamasti lihtsalt varasemalt andnud piisavalt võimalusi teistele. 
Mis valmistab Sulle vabatahtlikuks olemisel kõige rohkem rõõmu ja mis on Su jaoks kõige raskem? 
Mulle pakub eriliselt rõõmu, kui kodu leiab mõni eriti vana või mingil põhjusel veidi erinev loom, kelle koju saamise võimalused on muidu väga väikesed.

Väga  raske on pealt vaadata, kuidas looma on ise otsustanud alla anda ning enam ei jõua oodata uude koju kolimist. Enamasti on sellised loomad pikki aastaid elanud lemmikuna ühes kindlas kohas ning omanikud on pidanud mingil põhjusel loobuma neist. Teine põhjus on mõni pikem ja raskem haigus.

Kas Sa tahad midagi inimestele edasi öelda? Kui soovid võtta looma, siis kõigepealt küsi endalt, kas sul on järgmised 10-20 aastat on võimalik pakkuda lemmikule parimat kodu. Kui nii kaugele ette näha ei oska või saad ise ka aru, et tulevik ei ole veel päris stabiilne, siis palun mõtle pigem hoiukodu pakkumisele või vabatahtlikuks hakkamisele. :)

Kui Sa sooviks ka meie vahva tiimiga liituda, siis piilu siia: https://www.pesaleidja.ee/hakka-vabatahtlikuks/. ;)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Kurry uudistega kodust

Panime põssatriibikule nimeks Kurry. Ta reageerib päris ilusti sellele nimele.Ta on hästi aktiivne kassipoeg, eriti päeva esimesel poolel.Ka on ta suur suhtleja. Algul tegi ta suu lahti ja sealt ei tulnud piuksugi välja. Nüüd aga muudkui räägib nn oma keeles, kurr ja njäu.Mu tütrel on suur magamistuba ja sinna nad suunduvad õhtul kell 23:00. Ühtegi suuremat piuksu rohkem ei kuule.Hommikul aga ärkab Kurry minu kõndimise peale üles ja hakkab haledasti näuguma. Pärast söömist algab mängutrall.Kurry mängib päris palju iseseisvalt ja hästi naljakalt. Lisaks hiilib ja jookseb ta üsna palju. Meile on mõned kassikasvatusraamatud kingitud jasealt lugesime, et Kurry sarnaneb bengali kassitõule.Ka söögiisu on Kurryl väga hea.Kurryle meeldib süles magada. Eriti päeva teisel poolel otsib ta istuvaid pereliikmeid, et nende sülle hüpata ja uinuda.Magamise ajal ajab ta päris tihti oma täpilise kõhukese taeva poole ja hästi pikaks. See on imearmas!Oleme käinud Västriku loomakliinikus ussirohtu s

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli!  Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli! Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad. 1. Tsitruselised  Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi. Olgu siis selleks sidrun, laim, apelsin, greipfruut või muud sarnased viljad. Paljud kassipeletajad kasutavad tsitruseliste aroome, et kasse di