Otse põhisisu juurde

RUBRIIK PESALEIDJAD - HELEN

Kätte on jõudnud aeg, mil saate tuttavaks veel ühe meie tubli vabatahtlikuga. Seekord tutvustame Pesaleidja vabatahtlik Helenit! Helen käib kassitoas kasside eest hoolitsemas ning vajadusel käib ka hoiukodudes kodu otsivatest kiisudest ilusaid pilte tegemas.

Nimi: Helen
Vanus: 24

Millal liitusid Pesaleidjaga?
2017. aasta kevadel, mil tegelikult saingi alles üllataval kombel esimest korda aru, et vabatahtlikuks võib ju niiviisi täitsa niisama hakata ja selles pole midagi keerulist. Olin alati suur loomasõber olnud, aga ma ei leidnud tol hetkel kuskilt infot, et kuidas vabatahtlikuks saada. Õnneks oli mul Pesaleidjate seas tuttav, tänu millele "käpa" ukse vahele sain.

Helen ja tema koer Eddie


Kuidas sattusid Pesaleidjasse?
Nagu ma ennist mainisin, olen ma alati olnud suur loomasõber. Juba väiksena korjasime me õega õuest külma käest kodutuid kasse endale keldrisse ja pidasime seal väikestviisi varjupaika, kui nii võib öelda. Leidsime kiisudele interneti kaudu kodud ja alati oli nii hea tunne, et tänu meile on paar hinge leidnud tee hea elu juurde.
Pesaleidja kassitoas käisin ma esimest korda aga mitte vabatahtlikuna, vaid hoopis kassivõtjana. Nimelt sain ma sealt endale oma päris esimese kiisu, Maya.
Mäletan, et olin pikalt vabatahtlikuks hakkamisest mõelnud, kuid alati tundus see nii kauge ja keeruline ettevõtmine. Ometi sain ma ühel hetkel juhuslikult sõbrannalt ühe Pesaleidja vabatahtliku kontakti ning juba järgmisel nädalal olin ma kassitoas väljaõppel.

Millega tegeled väljaspool Pesaleidjat?
Väljaspool Pesaleidjat olen ma samamoodi suur loomasõber, pühendades suure osa oma ajast enda lemmikutele. Nende kõrvalt leian ma aga aega ka töö tegemiseks - olen ametilt fotograaf.

Kas Sul on omal kodus loomi?
Mul on kodus veidi üle 3 aasta noor Pesaleidjast pärit kiisu Maya ning poolteist aastat noor Nova Scotia retriiver Eddie.


Mida on koostöö Pesaleidjaga Sulle õpetanud?
Olen õppinud palju, kuid oluliseimaks on ilmselt järgnevad:

 • Iga väike heategu on abiks. Kas tead ütlust, et ükski lumehelves ei tunne end laviinis süüdi? Nii on meil ka Pesaleidjas - kas tead, kui palju aitab kõigest üks abikäsi? Kunagi ei saa mõelda, et "küll keegi teeb" või et "mis mina ikka teha saan"... Loomulikult on vabatahtliku tööga nii, et kõik ei saa panustada absoluutselt 100% oma ajast ja energiast, kuid kui suur hulk häid inimesi annab endast kasvõi natukenegi, suudame mägesid liigutada.
 • Iga hing on oluline. Kas teate, kuidas mu süda murdub, kui keegi räägib mulle midagi looduslikust valikust, kui kassid ilma hooleta tänavale või lauda taha õue jätab? Iga selle väikese olendi sees on hing, kes samamoodi, nagu sina, soovib hellust, hoolt ja armastust. Nagu ütles ravijuhi assistent Helen eelmises blogipostituses: "Kuigi kõiki ei ole võimalik alati päästa, siis me saame teha alati omalt poolt maksimumi selleks, et päästa võimalikult paljusid."

  Mis valmistab Sulle vabatahtlikuks olemisel kõige rohkem rõõmu ja mis on Su jaoks kõige raskem? 
  Kõige rohkem pakub mulle rõõmu see, et ma mitte ainult ei räägi, et tahan aidata, vaid reaalselt teen seda. Loomulikult tahaksin alati teha rohkem, kuid saan ikkagi kindel olla, et tänu minu väikeselegi abile on meie kassitoa ja hoiukodude kiisudel ning teistel tublidel vabatahtlikel natukenegi kergem. Kõige raskem on loomulikult näha, kuidas mõned kassid ei jõuagi oma koju... Samuti on kurb, kuidas mõni kass on nii uskumatult kaua pidanud seda päris oma kodu ootama... Aga siinkohal ongi vabatahtliku töö nii oluline - kui me teeme kiisude kassitoas olemise võimalikult toredaks, polegi kodu ootamine nii kurb ja üksildane! Ühel hetkel tuleb ju alati see kellegi PÄRIS OMA, kes enda uude nurrikusse silmapilkselt armub.

  Kas Sa tahad midagi inimestele edasi öelda?
  Ma soovin inimestele öelda, et palun olge kannatlikumad! Alati, kui keegi muretseb tänavalt leitud kassi hingetraumade pärast, et küll neil on pead sassis ja närvid korrast, räägin ma neile loo enda Mayast, kelle armastuse välja teenimine oli küll pikk protsess, kuid mille üle ma olen nii tohutult uhke. Kui Maya meile tuli, oli ta metsik ja arg stressipall ning kükitas igaksjuhuks tihti külmkapi taga. Mingist paitamisest ei osanud me unistadagi. Minu missioon oli aga sellest mustast preilist teha nurruv kaisutaja ning praeguseks on ta lausa nii kaisukas, et hommikuti ärgates leian ma ta tihti oma padjalt, täitsa minu pea otsast. See rõõmus pilk ja nurr, mis mulle hommikul silmad avades osaks saab, on nii kirjeldamatult südantsoojendav! Seega olge kannatlikud - see välja teenitud armastus ON seda väärt!

  Kui ka sina soovid meie vahva tiimiga liituda, siis piilu siia: https://www.pesaleidja.ee/hakka-vabatahtlikuks/ ☺

  Kommentaarid

  Populaarsed postitused sellest blogist

  Märgid, et Su kassil on valus

  Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

  7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

  Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

  7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

  1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus