Otse põhisisu juurde

RUBRIIK PESALEIDJAD - HELEN

Kätte on jõudnud aeg, mil saate tuttavaks veel ühe meie tubli vabatahtlikuga. Seekord tutvustame Pesaleidja vabatahtlik Helenit! Helen käib kassitoas kasside eest hoolitsemas ning vajadusel käib ka hoiukodudes kodu otsivatest kiisudest ilusaid pilte tegemas.

Nimi: Helen
Vanus: 24

Millal liitusid Pesaleidjaga?
2017. aasta kevadel, mil tegelikult saingi alles üllataval kombel esimest korda aru, et vabatahtlikuks võib ju niiviisi täitsa niisama hakata ja selles pole midagi keerulist. Olin alati suur loomasõber olnud, aga ma ei leidnud tol hetkel kuskilt infot, et kuidas vabatahtlikuks saada. Õnneks oli mul Pesaleidjate seas tuttav, tänu millele "käpa" ukse vahele sain.

Helen ja tema koer Eddie


Kuidas sattusid Pesaleidjasse?
Nagu ma ennist mainisin, olen ma alati olnud suur loomasõber. Juba väiksena korjasime me õega õuest külma käest kodutuid kasse endale keldrisse ja pidasime seal väikestviisi varjupaika, kui nii võib öelda. Leidsime kiisudele interneti kaudu kodud ja alati oli nii hea tunne, et tänu meile on paar hinge leidnud tee hea elu juurde.
Pesaleidja kassitoas käisin ma esimest korda aga mitte vabatahtlikuna, vaid hoopis kassivõtjana. Nimelt sain ma sealt endale oma päris esimese kiisu, Maya.
Mäletan, et olin pikalt vabatahtlikuks hakkamisest mõelnud, kuid alati tundus see nii kauge ja keeruline ettevõtmine. Ometi sain ma ühel hetkel juhuslikult sõbrannalt ühe Pesaleidja vabatahtliku kontakti ning juba järgmisel nädalal olin ma kassitoas väljaõppel.

Millega tegeled väljaspool Pesaleidjat?
Väljaspool Pesaleidjat olen ma samamoodi suur loomasõber, pühendades suure osa oma ajast enda lemmikutele. Nende kõrvalt leian ma aga aega ka töö tegemiseks - olen ametilt fotograaf.

Kas Sul on omal kodus loomi?
Mul on kodus veidi üle 3 aasta noor Pesaleidjast pärit kiisu Maya ning poolteist aastat noor Nova Scotia retriiver Eddie.


Mida on koostöö Pesaleidjaga Sulle õpetanud?
Olen õppinud palju, kuid oluliseimaks on ilmselt järgnevad:

 • Iga väike heategu on abiks. Kas tead ütlust, et ükski lumehelves ei tunne end laviinis süüdi? Nii on meil ka Pesaleidjas - kas tead, kui palju aitab kõigest üks abikäsi? Kunagi ei saa mõelda, et "küll keegi teeb" või et "mis mina ikka teha saan"... Loomulikult on vabatahtliku tööga nii, et kõik ei saa panustada absoluutselt 100% oma ajast ja energiast, kuid kui suur hulk häid inimesi annab endast kasvõi natukenegi, suudame mägesid liigutada.
 • Iga hing on oluline. Kas teate, kuidas mu süda murdub, kui keegi räägib mulle midagi looduslikust valikust, kui kassid ilma hooleta tänavale või lauda taha õue jätab? Iga selle väikese olendi sees on hing, kes samamoodi, nagu sina, soovib hellust, hoolt ja armastust. Nagu ütles ravijuhi assistent Helen eelmises blogipostituses: "Kuigi kõiki ei ole võimalik alati päästa, siis me saame teha alati omalt poolt maksimumi selleks, et päästa võimalikult paljusid."

  Mis valmistab Sulle vabatahtlikuks olemisel kõige rohkem rõõmu ja mis on Su jaoks kõige raskem? 
  Kõige rohkem pakub mulle rõõmu see, et ma mitte ainult ei räägi, et tahan aidata, vaid reaalselt teen seda. Loomulikult tahaksin alati teha rohkem, kuid saan ikkagi kindel olla, et tänu minu väikeselegi abile on meie kassitoa ja hoiukodude kiisudel ning teistel tublidel vabatahtlikel natukenegi kergem. Kõige raskem on loomulikult näha, kuidas mõned kassid ei jõuagi oma koju... Samuti on kurb, kuidas mõni kass on nii uskumatult kaua pidanud seda päris oma kodu ootama... Aga siinkohal ongi vabatahtliku töö nii oluline - kui me teeme kiisude kassitoas olemise võimalikult toredaks, polegi kodu ootamine nii kurb ja üksildane! Ühel hetkel tuleb ju alati see kellegi PÄRIS OMA, kes enda uude nurrikusse silmapilkselt armub.

  Kas Sa tahad midagi inimestele edasi öelda?
  Ma soovin inimestele öelda, et palun olge kannatlikumad! Alati, kui keegi muretseb tänavalt leitud kassi hingetraumade pärast, et küll neil on pead sassis ja närvid korrast, räägin ma neile loo enda Mayast, kelle armastuse välja teenimine oli küll pikk protsess, kuid mille üle ma olen nii tohutult uhke. Kui Maya meile tuli, oli ta metsik ja arg stressipall ning kükitas igaksjuhuks tihti külmkapi taga. Mingist paitamisest ei osanud me unistadagi. Minu missioon oli aga sellest mustast preilist teha nurruv kaisutaja ning praeguseks on ta lausa nii kaisukas, et hommikuti ärgates leian ma ta tihti oma padjalt, täitsa minu pea otsast. See rõõmus pilk ja nurr, mis mulle hommikul silmad avades osaks saab, on nii kirjeldamatult südantsoojendav! Seega olge kannatlikud - see välja teenitud armastus ON seda väärt!

  Kui ka sina soovid meie vahva tiimiga liituda, siis piilu siia: https://www.pesaleidja.ee/hakka-vabatahtlikuks/ ☺

  Kommentaarid

  Populaarsed postitused sellest blogist

  5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

  Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

  HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

   Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

  Märgid, et Su kassil on valus

  Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v