Otse põhisisu juurde

Kodu-uudised: tänavakõutsist Heatujukassiks!

Homer on siidise musta karvaga, valge maniskiga ja uhkete vurrudega kõuts, kes ootas oma kodus Pesaleidja kassitoas Tallinnas. Millist elu Homer varem elas, me ei tea, ent võime vaid eeldada, et polnud just kõige lihtsam - sügav arm ninanöpsu kohal ja silmakahjustus, mille tõttu pidi kohe silma eemaldamiseks operatsioonile sõitma. Ent sellest hoolimata on Homer üdini armastav kiisumõmm. Üle kõige armastab Homer paisid, kohe nii väga, et on nende nimel valmis isegi sülle ronima.

Piisas vaid ühest pilgust ja kõik vabatahtlikud olid armunud, seega polnud ka üllatus, et peagi võlus ta ära ühe toreda pere, kelle kodust oligi just üks vahva kiisumõmm puudu.

Meil on alati väga hea meel, kui meie endiste hoolealuste kohta uudiseid saame. Ei ole see harv nähtus, et peale kodu-uudiseid on vabatahtlikel rõõmust nutt kurgus, silmad märjad ja käed värisevad. Kuna jagatud rõõm on ju topelt rõõm, siis jagame vahvaid uudiseid ka kõigile teile! :)

Homeri pere armsast Homerist:

Homer on ikka endiselt suur rõõmupall. Ta näitab oma armastust kõigile uutele inimestele ja ilmselt näitaks ka loomadele, kui need peaksid külla tulema. Voodi alla oli vaja ennast igaks juhuks peita ainult esimesel õhtul. Nüüd on üles leitud kõik paremad lesimiskohad.

Homer meenutab oma käitumisega väikest toredat koera. Raputab ennast nagu koer, rullib ennast selja peal nagu koer ja lamab viisakalt ja kannatlikult nagu koer. Väga-väga tore kiisu on! Ühe naljaka armastusavaldusena meeldib talle hellalt hammustada. Hammustamiseks sobivad kõik kehaosad (õnneks nina ei ole veel hammustanud 😊 ).

Ja mänguhimuline on ta ka. Tavaliselt tulevad suured mänguhood peale hommikul ja hilja õhtul. Siis lõbustab ta oma trallimisega meie vana karbis pesitsevat jalutut kassi.  Nad saavad väga hästi läbi. Noorema kassiga on ta lõpuks ka sõbraks saanud. Keegi ei suuda ju tema peale pahane olla. Lisaks avaldus Homeri suur armastus pallimängu vastu. Kõik mänguasjad, mis on vähegi ümaramad ja veerevad, ajab ta osavalt pisikesse auku. Ise istub ta augu kõrval ja annab märku, et need võiks sealt nüüd välja õngitseda. Eks me roomame siis tema mänguasjadele jälle järgi.

Igaljuhul on ta meile üks suur rõõm. Poeg kutsub teda Heatujukassiks.

Suured tänud Homeri perele talle kodu pakkumise eest! Palju lustlike ja armastust täis aastaid! 💚💚💚

Kui Su kodust on ka puudu üks mõnus kiisumõmmik, siis piilu meie kodulehele.


SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Selgitusse kirjuta palun "KASS"! Iga annetatud euro aitab! 💚Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v