Otse põhisisu juurde

Kodu-uudised: tänavakõutsist Heatujukassiks!

Homer on siidise musta karvaga, valge maniskiga ja uhkete vurrudega kõuts, kes ootas oma kodus Pesaleidja kassitoas Tallinnas. Millist elu Homer varem elas, me ei tea, ent võime vaid eeldada, et polnud just kõige lihtsam - sügav arm ninanöpsu kohal ja silmakahjustus, mille tõttu pidi kohe silma eemaldamiseks operatsioonile sõitma. Ent sellest hoolimata on Homer üdini armastav kiisumõmm. Üle kõige armastab Homer paisid, kohe nii väga, et on nende nimel valmis isegi sülle ronima.

Piisas vaid ühest pilgust ja kõik vabatahtlikud olid armunud, seega polnud ka üllatus, et peagi võlus ta ära ühe toreda pere, kelle kodust oligi just üks vahva kiisumõmm puudu.

Meil on alati väga hea meel, kui meie endiste hoolealuste kohta uudiseid saame. Ei ole see harv nähtus, et peale kodu-uudiseid on vabatahtlikel rõõmust nutt kurgus, silmad märjad ja käed värisevad. Kuna jagatud rõõm on ju topelt rõõm, siis jagame vahvaid uudiseid ka kõigile teile! :)

Homeri pere armsast Homerist:

Homer on ikka endiselt suur rõõmupall. Ta näitab oma armastust kõigile uutele inimestele ja ilmselt näitaks ka loomadele, kui need peaksid külla tulema. Voodi alla oli vaja ennast igaks juhuks peita ainult esimesel õhtul. Nüüd on üles leitud kõik paremad lesimiskohad.

Homer meenutab oma käitumisega väikest toredat koera. Raputab ennast nagu koer, rullib ennast selja peal nagu koer ja lamab viisakalt ja kannatlikult nagu koer. Väga-väga tore kiisu on! Ühe naljaka armastusavaldusena meeldib talle hellalt hammustada. Hammustamiseks sobivad kõik kehaosad (õnneks nina ei ole veel hammustanud 😊 ).

Ja mänguhimuline on ta ka. Tavaliselt tulevad suured mänguhood peale hommikul ja hilja õhtul. Siis lõbustab ta oma trallimisega meie vana karbis pesitsevat jalutut kassi.  Nad saavad väga hästi läbi. Noorema kassiga on ta lõpuks ka sõbraks saanud. Keegi ei suuda ju tema peale pahane olla. Lisaks avaldus Homeri suur armastus pallimängu vastu. Kõik mänguasjad, mis on vähegi ümaramad ja veerevad, ajab ta osavalt pisikesse auku. Ise istub ta augu kõrval ja annab märku, et need võiks sealt nüüd välja õngitseda. Eks me roomame siis tema mänguasjadele jälle järgi.

Igaljuhul on ta meile üks suur rõõm. Poeg kutsub teda Heatujukassiks.

Suured tänud Homeri perele talle kodu pakkumise eest! Palju lustlike ja armastust täis aastaid! 💚💚💚

Kui Su kodust on ka puudu üks mõnus kiisumõmmik, siis piilu meie kodulehele.


SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Selgitusse kirjuta palun "KASS"! Iga annetatud euro aitab! 💚Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah