Otse põhisisu juurde

AUGUSTIS LEIDIS KODU 47 KASSI

Tere taas!
 
Suve viimasel soojal kuul leidis oma pesa 47 kiisut.
Hea meel on tõdeda, et augustis adopteeriti lausa kuuel korral 2 kassi korraga.
See tähendab, et need 12 kiisut said koju sõbraga ja koos on ju alati lõbusam kui üksi.
 
 
 
Siin mõned magamise ja mängimise stiilinäited, et koos on parem.
 

Koos koju läksid siis Aliis ja Elis, Melani ja Melody, Merilin ja Marilin, Elka ja Karro, Sniff ja Nuuskmõmmik ning Bao ja Bacio.


 
 

 
Koju kolisid sellised toredused nagu Fuugo - kass kellele meeldis inimese jalgadele istuma tulla.
Helbeke- õrn, lumivalge ja pisut arglik aga suure nunnupotensiaaliga kiisu.
Pisike krutskeid täis Nutella.
Suur karvakera Reedik aga võttis endale noorpaari kellel on temale jäägitu tähelepanu.
Kiisupoegadest kolisid oma inimeste juurde Apple, Chilli, Merilin, Puuko, Alfa, Augustus, Pisi-Leo, Poku, Kuukiir, Cappucino, Sparklemonky, Paprika, Hans ja Kertu.

Kertuga on meil selline lugu, et ta tuli meie juurde üsna pisikesena ja kehvas seisus. Peale visiiti Loomade Kiirabisse lubati Kertu kodusele ravile. Meie ravijuht võttis Kertu enese juurde hoolitseda, sealjuures lüües inimese elu peapeale öiste pissitamiste ja söötmistega. Kõigele lisaks, ma julgen öelda - armus ära- inimese koer Jass, kes truult puuris olevat väikest Kertut valvas.
Tuli tagasilöök ja Kertu jäi kopsupõletikku. Inimene ja Jass olid murest murtud ja mõtlemata ütles inimene Kertule, et kui Sa sellest välja tuled saab sinust minu kass. Väike Kertu kolis järgmisel päeval Kiirabist tagasi kodusele ravile. Jah, kodusele, sest vahepeal oli hoiukodust saanud KODU.
Jass ja Kertu on lahutamatud sõbrad ja neil on ühine kodu ja inimene!
Ja Instagrami konto ka :) - kahepeale!

 
 
 
Aga augustis pakkisid oma kodinad kokku veel Yoko, Robert, Bianchi, Indrek, Kirsike, Jinx, Cira, Silver-Queen, Pallike Piia, Must Lõvitar, Freya, Bali, Morris, Freya ja Kristi.
 


Tooksin veel välja megamuheda punapäise Wall- E, kes kassitoas chillis ja nüüd lõpuks oma kodus saab lebotada. Pehme Bali on samuti oma kodus.
Ja lõpetame selle blogi mõnusate vurrudega sest koju kolis Greebo kellel on teadupärast kõige ägedamad vurrud Pesaleidja ajaloos.
 
 
Aitäh kõigile kodupakkujatele ja kohtumiseni, sõbrad!
 
 
 
Annetusi on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
 
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank

EE941010220247756220 SEB Pank

EE351700017003105966 Luminor Bank

EE647700771001866844 LHV Pank
 
 
 
 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v