Otse põhisisu juurde

Elu pimeda kassiga - Tibu lugu

Mäletate veel seda kriitilises seisus kiisupoega, kes suvel leiti ilma emata Laitsest ühe suvila aiast? Tibu oli kössitanud täiesti pimedana juba kaks päeva põõsa all vihma käes ning nutnud. Heatahtlik leidja võttis ühendust Pesaleidja vabatahtlikuga, kes viivitamatult kohale sõitis. Vabatahtlikku ootas ees 1,5-kuune alajahtunud, nälginud ja rampväsinud väike valge kassipoeg, kes vaevu jaksas enam reageerida välisele maailmale.

Kassike toimetati kiirelt kliinikusse, et saada parimat abi. Ravimid peale pandud ja esmaabi saadud, läks Tibu sealt edasi hoiukoju, kus ta oli vabatahtliku pideva järelvalve ja hoole all. Vaatamata tagasilöökidele hakkas Tibu vaikselt siiski sööma ja kaalus juurde võtma. Hoiukodu rõõmuks oli tegemist väga tulihingelise võitlejaga!

Kõik tundus justkui paremuse poole liikuvat, kuid vaatamata ravile ei tahtnud Tibu silmad üldse terveneda. Üks hetk hakkas Tibu söögiisu jälle kaduma, ning hoiukodu sai aru, et asi on tõsine. Silmaarsti külastades selgus, et Tibu silmad ei taastu ja vaatamata ravile tekitavad talle ikka veel suurt valu ning põletikku. Nii võetigi vastu otsus, et väikene võitleja on väärt valuvaba kassipojapõlve tundma ning silmad tuleb eemaldada nii kiiresti kui võimalik.

22.08.2019 oligi see tähtis päev, mil Tibu võttis ette tee operatsioonile. Tegemist oli väga hirmutava päevaga kõigile, kes väikesele võitlejale kaasa elasid - Tibu oli ju nii pisike! Õnneks ärkas ta siiski narkoosist.

Operatsioonist taastumine ei olnud kerge, aga iga päevaga muutus meie vapper Tibu aina tugevamaks, kuniks eemaldati niidid ja paistetus taandus täielikult. Oi kui palju muret võis ühe kassipojaga olla, aga lõpuks ometi võib öelda, et Tibu on täiesti terve! Koos sai nii palju üle elatud, et hoiukodu ei suutnud enam Tibust loobuda, ning peale pikka kaalumist sai hoiukodust Tibule tema päris kodu igaveseks!

Tibu on nüüdseks 6-kuune ning jagab oma kodu kahe teise kassi ja koeraga. Seltskond on kirju! Tibu pimedus ei häiri teda absoluutselt. Pigem võib öelda, et oma kõrvadega “näeb” ta rohkem kui nii mõnigi teine. Pisemaid äpardusi mänguhoos vahel ikka juhtub, aga ka need ei ole suuremaks tüliks. Külalised tihti imestavad, et kuidas nii terane kass saab pime olla. Tibu tunneb oma kodu suurepäraselt. Ta teab väga hästi kus miski asub, ning muudatuste korral mööbli osas on kassike võimeline väga kiirelt ümber õppima. Tibu ei diskrimineeri, mängukaaslaseks sobivad nii koerad, kassid, inimesed kui ka absoluutselt kõik mis krabiseb või häält teeb!

Samuti ei jää tegemata kõikvõimalikud klassikalises mõistes pahandused, kuid oma heasüdamlikkuses saab Tibu kõik andeks! Kannatanud kassipoisist on kasvanud väga vahva ja muhe sell. Temas on nii palju armastust, et seda jagub kogu maailmale. Tibu tuleb kutsumise peale kohale nagu koer. Tervituseks meeldib Tibule panna esikäpad perenaise põlvedele, et see teda kaissu tõstaks, kallistaks ja musutaks. Armastav kassipoiss jagab teraapilisi kaisu- ja nurrusessioone kõigile kes tema teele ette jäävad. Tibu on oma erilise tajuga nii harjunud, et ta ei karda midagi! Isegi külastused veterinaari juurde ei heiduta teda! Tibu on alati seal, kus on seltskond. Ja muidugi magab ta ikka ühele õigele kassile kohaselt perenaise kaisus.

Tibu perenaine võib käsi südamel öelda, et Tibu on suurim õnnistus ning täiskohaga pereliige! Ta on elav tõestus sellest, et imesid sünnib! Ka kõige raskemast olukorrast on võimalik välja tulla. Tibul on kõigile nii palju ilusat ja head jagada, ning tema olemasolu teeb maailma väga palju paremaks kohaks. Seda vähemalt Tibu perenaise ja sõprade jaoks.

Selle kiisu ravi sai võimalikuks vaid tänu headele annetajatele, MTÜ Pesaleidjale ning arstidele, kes suurt vaeva nägid, et pisikest päästa. Muidugi ei saa tänamata jätta Tibu leidjat, kes üritas keerulises seisus kassipoja päästmiseks alternatiivseid variante leida. Tibu ja tema omanik tänavad südamest kõiki kes aitasid sellele imele kaasa!


Tõestusmaterjal sellest, et Tibu kolmas silm töötab väga teravalt: https://youtu.be/or3L6LPKtpM


AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus