Otse põhisisu juurde

Elu pimeda kassiga - Tibu lugu

Mäletate veel seda kriitilises seisus kiisupoega, kes suvel leiti ilma emata Laitsest ühe suvila aiast? Tibu oli kössitanud täiesti pimedana juba kaks päeva põõsa all vihma käes ning nutnud. Heatahtlik leidja võttis ühendust Pesaleidja vabatahtlikuga, kes viivitamatult kohale sõitis. Vabatahtlikku ootas ees 1,5-kuune alajahtunud, nälginud ja rampväsinud väike valge kassipoeg, kes vaevu jaksas enam reageerida välisele maailmale.

Kassike toimetati kiirelt kliinikusse, et saada parimat abi. Ravimid peale pandud ja esmaabi saadud, läks Tibu sealt edasi hoiukoju, kus ta oli vabatahtliku pideva järelvalve ja hoole all. Vaatamata tagasilöökidele hakkas Tibu vaikselt siiski sööma ja kaalus juurde võtma. Hoiukodu rõõmuks oli tegemist väga tulihingelise võitlejaga!

Kõik tundus justkui paremuse poole liikuvat, kuid vaatamata ravile ei tahtnud Tibu silmad üldse terveneda. Üks hetk hakkas Tibu söögiisu jälle kaduma, ning hoiukodu sai aru, et asi on tõsine. Silmaarsti külastades selgus, et Tibu silmad ei taastu ja vaatamata ravile tekitavad talle ikka veel suurt valu ning põletikku. Nii võetigi vastu otsus, et väikene võitleja on väärt valuvaba kassipojapõlve tundma ning silmad tuleb eemaldada nii kiiresti kui võimalik.

22.08.2019 oligi see tähtis päev, mil Tibu võttis ette tee operatsioonile. Tegemist oli väga hirmutava päevaga kõigile, kes väikesele võitlejale kaasa elasid - Tibu oli ju nii pisike! Õnneks ärkas ta siiski narkoosist.

Operatsioonist taastumine ei olnud kerge, aga iga päevaga muutus meie vapper Tibu aina tugevamaks, kuniks eemaldati niidid ja paistetus taandus täielikult. Oi kui palju muret võis ühe kassipojaga olla, aga lõpuks ometi võib öelda, et Tibu on täiesti terve! Koos sai nii palju üle elatud, et hoiukodu ei suutnud enam Tibust loobuda, ning peale pikka kaalumist sai hoiukodust Tibule tema päris kodu igaveseks!

Tibu on nüüdseks 6-kuune ning jagab oma kodu kahe teise kassi ja koeraga. Seltskond on kirju! Tibu pimedus ei häiri teda absoluutselt. Pigem võib öelda, et oma kõrvadega “näeb” ta rohkem kui nii mõnigi teine. Pisemaid äpardusi mänguhoos vahel ikka juhtub, aga ka need ei ole suuremaks tüliks. Külalised tihti imestavad, et kuidas nii terane kass saab pime olla. Tibu tunneb oma kodu suurepäraselt. Ta teab väga hästi kus miski asub, ning muudatuste korral mööbli osas on kassike võimeline väga kiirelt ümber õppima. Tibu ei diskrimineeri, mängukaaslaseks sobivad nii koerad, kassid, inimesed kui ka absoluutselt kõik mis krabiseb või häält teeb!

Samuti ei jää tegemata kõikvõimalikud klassikalises mõistes pahandused, kuid oma heasüdamlikkuses saab Tibu kõik andeks! Kannatanud kassipoisist on kasvanud väga vahva ja muhe sell. Temas on nii palju armastust, et seda jagub kogu maailmale. Tibu tuleb kutsumise peale kohale nagu koer. Tervituseks meeldib Tibule panna esikäpad perenaise põlvedele, et see teda kaissu tõstaks, kallistaks ja musutaks. Armastav kassipoiss jagab teraapilisi kaisu- ja nurrusessioone kõigile kes tema teele ette jäävad. Tibu on oma erilise tajuga nii harjunud, et ta ei karda midagi! Isegi külastused veterinaari juurde ei heiduta teda! Tibu on alati seal, kus on seltskond. Ja muidugi magab ta ikka ühele õigele kassile kohaselt perenaise kaisus.

Tibu perenaine võib käsi südamel öelda, et Tibu on suurim õnnistus ning täiskohaga pereliige! Ta on elav tõestus sellest, et imesid sünnib! Ka kõige raskemast olukorrast on võimalik välja tulla. Tibul on kõigile nii palju ilusat ja head jagada, ning tema olemasolu teeb maailma väga palju paremaks kohaks. Seda vähemalt Tibu perenaise ja sõprade jaoks.

Selle kiisu ravi sai võimalikuks vaid tänu headele annetajatele, MTÜ Pesaleidjale ning arstidele, kes suurt vaeva nägid, et pisikest päästa. Muidugi ei saa tänamata jätta Tibu leidjat, kes üritas keerulises seisus kassipoja päästmiseks alternatiivseid variante leida. Tibu ja tema omanik tänavad südamest kõiki kes aitasid sellele imele kaasa!


Tõestusmaterjal sellest, et Tibu kolmas silm töötab väga teravalt: https://youtu.be/or3L6LPKtpM


AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v