Otse põhisisu juurde

KODU-UUDISED: MURAKAS

Murakas
Täna jagame taaskord ühe toreda Pesaleidja "vilistlase" kodu-uudiseid - tänane staar on vahva iseloomukas Murakas!

Oo, meie Murakas.. on see vast üks iseloomuga kass. Ja kui ilus ning targa näoga- isegi peale sigadusi teeb ta nii armsa näo pähe, et „Kuule, inimene, kammoon, vaata mind - ma olin selle sigaduse tegemise täiega välja teeninud!“ Olen mina omajagu kasse ringi sõidutanud ja pole mina näinud ühtegi nii rahulikult autosõitu nautivat isendit. Hetkeks jäi isegi magama. Koju jõudes avasime transpordipuuriukse ja jätsime ta rahulikult uudistama.

Kodus ootas teda ees üks vanemat sorti kastreeritud ontlik Kohila härra Nulle (ametlik nimi Pikne), kes polnud oma teadliku elu sees ühtegi omasugust nii lähedalt näinud. Esimesed päevad möödusid Murakal köögikapi taga turvalises kohas, minul kapi ääres kiisutades ja järk-järgult üritades talle paiga lähemale saada. Öösiti näitas ta oma stressi välja sellega, et kakkis meie rõõmuks kaks korda diivani täis. Siis katsime diivanid kilega ja panime talle liivakasti köögikapi äärde. Sellega õnneks need üllatused lõppesid.

Uudishimu sai võitu ja Murakas hakkas vähehaaval ka uudistamas käima - kõigepealt sai ärgatud öösel selle peale, et kellegi vurr kõdistab näo pealt ja pimedas on kuulda õrna nuusutamishäält. 😃 Olgu mainitud, et nuusutab ta üldse väga vahvasti- ajab nina kirtsu ja hästi õieli ning justkui naeratab oma kihvadega. 😃 Mõnel öösel sai nii mõnigi vaas ennast Muraka käpa läbi mitmusesse kukkuda. Siis juba hommikuti võis avastada Muraka terrassiakna eest linnutsirkust vaatamas. Terrassiaken on siiamaani üks väga põnev koht, sest suures hoovis meeldib käia igasugustel sulelistel.

Murakas
Hiljem juba ilmus diivani tagant ka keset päist päeva üks musta karva valgete vurrudega nina kuniks Murakas vallutas nii diivani, kohati koha härra Nulle kaisus ning jaa, mis seal salata- ka pereliikmete südamed. Kärbsed hakkasid rohkem vatti saama, sest kui Murakas jahti peab, siis hoidke alt! Lisaks paanikas kärbestele lendavad ka padjad ja karvatuustid. Ning käpa-ja küünejälgedega saavad dekoreeritud nii aknad kui ka kardinad. Ja inimesed, kes liiga kiiresti tahavad Murakat sülle võtta. Üldiselt Murakas valib, kes ja millal talle pai saab teha. Kõik seda privileegi ei saa!

Murakas armastab karpe. Ja kotte. Ja kõiki asju, kuhu sisse saab ronida. Vastupidiselt härra Nullele, kes neid asju kardab nagu tuld. Eks nad ongi nagu ying ja yang - täiustavad üksteist. Aga norivad ka vahepeal üksteise kallal korralikult. Kui Murakas tahab hellust või pesu, siis ta jookseb peaga Nullele külje pealt sisse. Nulle saab küll kurjaks alguses, siis vehivad koos käppadega, aga hiljem leebuvad.

Murakas ja Nulle
Mõnikord on Murakas üks paras suli ja ooo, kuidas talle meeldiks süüa - kõik toit, mis ripakil, seda tema prooviks endale kõrvale lohistada. Ja toidukausi ääres on ka tema raudselt esimene mees. Tema pärast pean toidukausid enne kapi peale panema, kui hakkan toitu kaussidesse panema. Ja siis ta üritab ka mu jalgadelt nahka maha nühkida. Kui käed on koos vorstilõhnaga või mõne muu ahvatleva aroomiga, siis Muraka nina ette pole vaja neid toppida- saad näppudesse mõned augud juurde.

Kütteperioodil ja eriti just pärast einet on Muraka lemmikkohaks saanud ahjuesine, sest seal on nii mõnus oma karvkatet ja väsinud käppasid soendada. Ja kui keegi viitsib talle veel pai teha! Kassiparadiis!

Murakas on vahva, iseloomuga kass. Aitäh Pesaleidjale toreda uue sõbra eest!

Aitäh Muraka perele ja pikad-pikad paid Muraka.

Kui Sa oled ka Pesaleidjast omale pereliikme adopteerinud, siis anna ikka teada, kuidas teil läheb. :)

 ----

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v