Otse põhisisu juurde

KODU-UUDISED: MURAKAS

Murakas
Täna jagame taaskord ühe toreda Pesaleidja "vilistlase" kodu-uudiseid - tänane staar on vahva iseloomukas Murakas!

Oo, meie Murakas.. on see vast üks iseloomuga kass. Ja kui ilus ning targa näoga- isegi peale sigadusi teeb ta nii armsa näo pähe, et „Kuule, inimene, kammoon, vaata mind - ma olin selle sigaduse tegemise täiega välja teeninud!“ Olen mina omajagu kasse ringi sõidutanud ja pole mina näinud ühtegi nii rahulikult autosõitu nautivat isendit. Hetkeks jäi isegi magama. Koju jõudes avasime transpordipuuriukse ja jätsime ta rahulikult uudistama.

Kodus ootas teda ees üks vanemat sorti kastreeritud ontlik Kohila härra Nulle (ametlik nimi Pikne), kes polnud oma teadliku elu sees ühtegi omasugust nii lähedalt näinud. Esimesed päevad möödusid Murakal köögikapi taga turvalises kohas, minul kapi ääres kiisutades ja järk-järgult üritades talle paiga lähemale saada. Öösiti näitas ta oma stressi välja sellega, et kakkis meie rõõmuks kaks korda diivani täis. Siis katsime diivanid kilega ja panime talle liivakasti köögikapi äärde. Sellega õnneks need üllatused lõppesid.

Uudishimu sai võitu ja Murakas hakkas vähehaaval ka uudistamas käima - kõigepealt sai ärgatud öösel selle peale, et kellegi vurr kõdistab näo pealt ja pimedas on kuulda õrna nuusutamishäält. 😃 Olgu mainitud, et nuusutab ta üldse väga vahvasti- ajab nina kirtsu ja hästi õieli ning justkui naeratab oma kihvadega. 😃 Mõnel öösel sai nii mõnigi vaas ennast Muraka käpa läbi mitmusesse kukkuda. Siis juba hommikuti võis avastada Muraka terrassiakna eest linnutsirkust vaatamas. Terrassiaken on siiamaani üks väga põnev koht, sest suures hoovis meeldib käia igasugustel sulelistel.

Murakas
Hiljem juba ilmus diivani tagant ka keset päist päeva üks musta karva valgete vurrudega nina kuniks Murakas vallutas nii diivani, kohati koha härra Nulle kaisus ning jaa, mis seal salata- ka pereliikmete südamed. Kärbsed hakkasid rohkem vatti saama, sest kui Murakas jahti peab, siis hoidke alt! Lisaks paanikas kärbestele lendavad ka padjad ja karvatuustid. Ning käpa-ja küünejälgedega saavad dekoreeritud nii aknad kui ka kardinad. Ja inimesed, kes liiga kiiresti tahavad Murakat sülle võtta. Üldiselt Murakas valib, kes ja millal talle pai saab teha. Kõik seda privileegi ei saa!

Murakas armastab karpe. Ja kotte. Ja kõiki asju, kuhu sisse saab ronida. Vastupidiselt härra Nullele, kes neid asju kardab nagu tuld. Eks nad ongi nagu ying ja yang - täiustavad üksteist. Aga norivad ka vahepeal üksteise kallal korralikult. Kui Murakas tahab hellust või pesu, siis ta jookseb peaga Nullele külje pealt sisse. Nulle saab küll kurjaks alguses, siis vehivad koos käppadega, aga hiljem leebuvad.

Murakas ja Nulle
Mõnikord on Murakas üks paras suli ja ooo, kuidas talle meeldiks süüa - kõik toit, mis ripakil, seda tema prooviks endale kõrvale lohistada. Ja toidukausi ääres on ka tema raudselt esimene mees. Tema pärast pean toidukausid enne kapi peale panema, kui hakkan toitu kaussidesse panema. Ja siis ta üritab ka mu jalgadelt nahka maha nühkida. Kui käed on koos vorstilõhnaga või mõne muu ahvatleva aroomiga, siis Muraka nina ette pole vaja neid toppida- saad näppudesse mõned augud juurde.

Kütteperioodil ja eriti just pärast einet on Muraka lemmikkohaks saanud ahjuesine, sest seal on nii mõnus oma karvkatet ja väsinud käppasid soendada. Ja kui keegi viitsib talle veel pai teha! Kassiparadiis!

Murakas on vahva, iseloomuga kass. Aitäh Pesaleidjale toreda uue sõbra eest!

Aitäh Muraka perele ja pikad-pikad paid Muraka.

Kui Sa oled ka Pesaleidjast omale pereliikme adopteerinud, siis anna ikka teada, kuidas teil läheb. :)

 ----

AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah