Otse põhisisu juurde

SEPTEMBRIS LEIDIS OMA KODU 63 KASSI

Sügis on juba täie hooga kohale jõudnud ning õues muutuvad ilmad aina külmemaks ja pimedamaks. Et täitsa sügismasendust peale ei tuleks, oleks just praegu hea haarata oma neljajalgne nurruv sõber kaissu ning nautida üksteise seltsi. Septembris koju läinud kiisud saavadki oma peremeestele pakkuda hellust ja rõõmu halli sügisesse ning on aeg neid teile lõpuks tutvustada.
Kahekesi koos läks koju meie juurest lausa 4 paari kiisusid.
Tihti räägime ka sellest, et must-valged kiisud otsivad üsna kaua oma päris pesa, AGA septembris läks neid lausa mitmeid koju.
Üsna tavaline nähtus on ka meie vabatahtlike seas see, et süda läheb lõpuks hellaks ning kuidagi ei suuda oma hoiulisest loobuda ehk oma päris kodu leidis meie endi vabatahtlike juures 8 kassi.
Meie usinad vabatahtlikud osalesid ka sel aastal tublide ja sõbralike kassidega Uue-Maailma Festivalil 5. septembril ning seal leidsid oma kodu Willi, Vanja ja Munch!
Viis kassi pakkisid oma mänguasjad kokku ning kolisid üle lahe Soome.
Munchi mainisime natukene üleval pool, aga märkimisväärne on tema vanus - tegemist on lausa 15-aastase kassihärraga. Lisaks temale leidis ka meie teine muhe seenior oma päris kodu - vapper Kalju, kellel aastaid kukil 12!
Eraldi mainimist väärivad ka kaks kassi, kes kassitoas eriti ei jõudnudki olla kui nad juba adopteeriti. Siirup ootas kassitoas oma kodu kõigest 13 päeva, aga Finn ilmselt püstitas uue rekordi ehk üks tund peale kassituppa kolimist pühkis ta oma käppadelt Eesti tolmu ning võttis ette teekonna Saksamaale koos oma uute omanikega.
Mõnikord saavad kassipojad omale ka nimed kuulsate inimeste või gruppide järgi ning septembris leidis näiteks omale pesa ka Videviku saaga pesakond. Emmet ja Jacob läksid lausa koos koju!
Ja lõpuks kõik ülejäänud 24 kiisut, kes nüüdseks nurruvad oma pesas. 💗
Vanilla, Spice, Sassenach ja Sake
Robi, Neville, Nellie ja Muusi
Milli, Lauren, Käbi ja Kosmos
Kawabata, Issi, Härmatis ja Harley
Grey, Go, Brigitte ja Big Floof

Bibi, Bandiit, Andrus ja Alice

September oli pesaleidjatele igati edukas, sest iga koju saadetud loom tähendab seda, et me saame tänavalt uue õnnetu hinge päästa.
Hetkel on Pesaleidja nimekirjas 362 kodutut kassikest ning et me saaksime neile kõigile tagada kõik vajaliku koju minekuks, saad Sinagi aidata.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank
Aitäh!
Kohtumiseni juba novembris kui kirjutame oktoobris koju läinud kiisudest!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus