Otse põhisisu juurde

SEPTEMBRIS LEIDIS OMA KODU 63 KASSI

Sügis on juba täie hooga kohale jõudnud ning õues muutuvad ilmad aina külmemaks ja pimedamaks. Et täitsa sügismasendust peale ei tuleks, oleks just praegu hea haarata oma neljajalgne nurruv sõber kaissu ning nautida üksteise seltsi. Septembris koju läinud kiisud saavadki oma peremeestele pakkuda hellust ja rõõmu halli sügisesse ning on aeg neid teile lõpuks tutvustada.
Kahekesi koos läks koju meie juurest lausa 4 paari kiisusid.
Tihti räägime ka sellest, et must-valged kiisud otsivad üsna kaua oma päris pesa, AGA septembris läks neid lausa mitmeid koju.
Üsna tavaline nähtus on ka meie vabatahtlike seas see, et süda läheb lõpuks hellaks ning kuidagi ei suuda oma hoiulisest loobuda ehk oma päris kodu leidis meie endi vabatahtlike juures 8 kassi.
Meie usinad vabatahtlikud osalesid ka sel aastal tublide ja sõbralike kassidega Uue-Maailma Festivalil 5. septembril ning seal leidsid oma kodu Willi, Vanja ja Munch!
Viis kassi pakkisid oma mänguasjad kokku ning kolisid üle lahe Soome.
Munchi mainisime natukene üleval pool, aga märkimisväärne on tema vanus - tegemist on lausa 15-aastase kassihärraga. Lisaks temale leidis ka meie teine muhe seenior oma päris kodu - vapper Kalju, kellel aastaid kukil 12!
Eraldi mainimist väärivad ka kaks kassi, kes kassitoas eriti ei jõudnudki olla kui nad juba adopteeriti. Siirup ootas kassitoas oma kodu kõigest 13 päeva, aga Finn ilmselt püstitas uue rekordi ehk üks tund peale kassituppa kolimist pühkis ta oma käppadelt Eesti tolmu ning võttis ette teekonna Saksamaale koos oma uute omanikega.
Mõnikord saavad kassipojad omale ka nimed kuulsate inimeste või gruppide järgi ning septembris leidis näiteks omale pesa ka Videviku saaga pesakond. Emmet ja Jacob läksid lausa koos koju!
Ja lõpuks kõik ülejäänud 24 kiisut, kes nüüdseks nurruvad oma pesas. 💗
Vanilla, Spice, Sassenach ja Sake
Robi, Neville, Nellie ja Muusi
Milli, Lauren, Käbi ja Kosmos
Kawabata, Issi, Härmatis ja Harley
Grey, Go, Brigitte ja Big Floof

Bibi, Bandiit, Andrus ja Alice

September oli pesaleidjatele igati edukas, sest iga koju saadetud loom tähendab seda, et me saame tänavalt uue õnnetu hinge päästa.
Hetkel on Pesaleidja nimekirjas 362 kodutut kassikest ning et me saaksime neile kõigile tagada kõik vajaliku koju minekuks, saad Sinagi aidata.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank
Aitäh!
Kohtumiseni juba novembris kui kirjutame oktoobris koju läinud kiisudest!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah