Otse põhisisu juurde

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna. 


Kus on kiisu?

Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli.

Äkilised muutused käitumises

Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis viitab, et Su kassil on valus. See kehtib eriti siis, kui inimene katsub või liigutab kassi valulikku kehaosa. Kassid ei saa öelda: "Hei, peremees, mul on valus. Palun ära katsu mind!" Nende viis selle väljendamiseks on oma käitumise muutmine. Kui tundsid eelnevas lõigus ära oma kassi- palun võta oma loomaarstiga ühendust. 

Liigne nurrumine 

Me teame, et kassi nurrumine näitab, et ta on rahulolev, kuid kassid võivad oma võimsat nurrumist kasutada vajadusel ka iseenese ravimiseks. Kassi nurrumine vibreerib 25-150 HZ juures, see on sama sagedus, mis abistab füüsiliselt terveneda ning mis suurendab luude tihedust. 

Muutused aktiivsuses

Kui oleme haiged, siis tunneme end üldjuhul ka loiu ning kurnatuna. Ka see kehtib kasside puhul. Kui Su kassil on valus, siis võib ta seda Sulle näidata täielikult paigale jäämisega või oma aktiivsuse piiramisega. Kui Su tavapäraselt hüperaktiivne kass on järsku väga tagasihoidlik ning rahulik, siis peaksid nad igaks juhuks loomaarsti juurde viima. Parem karta, kui kahetseda. 

Muutused söögiisus ning vedeliku tarbimises

Kui Su kassil on valus, siis võib ta tavapärane isu väga palju väheneda. Paljud kassid on toidu osas valivad, kuid kui Su tavapäraselt näljane kass ei tunne üldse huvi oma kausi sisemuse vastu ning tema dieet ei ole lähiajal muutunud - jälgi teda hoolsalt. Mõne kassi puhul, keda vaevab valu, ilmneb see vee joomises. Juuakse kas tavapärasest palju vähem, või vastupidiselt väga palju rohkem.
Kui Su kass joob väga palju, võib see tähendada mitmeid asju. See võib viidata stressile, närvilisusele, mõnele ainevahetuse haigusele. Samuti võib see viidata diabeedile, kroonilisele neeruhaigusele või kilpnäärme ületalitusele.
Seda, et kass ei söö ega joo nii nagu tavaliselt, võib põhjustada valu suupiirkonnas. Võib juhtuda et ta seostab tegevust valuga, mida ta kogeb. 

Muutused liivakasti kasutamise

Nagu varem mainitud sai - kui kass joob liiga palju vett, siis suure tõenäosusega urineerivad nad ka tavalisest rohkem. Kui kass tunneb valu oma seljas, siis võib see põhjustada neile ebameeldivusi liivakasti sisenemisel ning sealt väljumisel. Sellisel  juhul võib juhtuda, et nad pissivad liivakastist välja, nurga taha. Samuti võib muutuda ka nende seedetrakti tavapärane talitus, mille tõttu võib kass kogeda kõhukinnisust. Liivakasti puhastamine ei ole tavaliselt loomaomanike lemmiktegevus, kuid regulaarse puhastamise tagajärjel mõistad paremini oma lemmiku normaalset ainevahetust ning muutused ei jää märkamata.

Enda liialdane puhastamine

Kui su kassil on haav või mõni piirkond, mis neile valu tekitab, siis võivad nad kogu oma tähelepanu selle ala puhastamisele suunata. Et puhtust hoida, pesevad kassid end ise - seega tunne muret alles siis, kui märkad, et kass mingit kindlat piirkonda väga-väga hoolikalt ning pikka aega lakub.  

Kõige tavapärasemateks märkideks, mis viitavad sellele, et Su lemmik kannatab valu on:

 • Lonkamine
 • Raskused hüppamisel
 • Ebanormaalselt kõndimine 
 • Vastumeelsus liikumisele
 • Peitu pugemine
 • Enda eest mitte hoolitsemine (kass ei puhasta ennast)
 • Huvi kaotamine (nt mängu vastu)
 • Söögiisu puudumine
 • Aktiivsuse vähenemine
 • Üldise meeleolu muutumine
 • Temperamentseks muutumine
 • Küürutamine
 • Kaalust juurde- või alla võtmine
 • Kindla kehapiirkonna lakkumine
 • Pea madalal hoidmine
 • Kontrollimatu silmade pilgutamine
 • Toitumise muutumine
 • Urisemine
 • Valust näugumine
 • Silmade kinni hoidmine
 • Saba liputamine
 • Raskuste kogemine urineerimisel
 • Negatiivse reaktsiooni väljendamine mingile alale surve avaldamisel
 • Hästi valgustatud ruumide vältimine

Pea meeles, et Sina vastutad oma kassi tervise eest ning valu tunnuseid varakult märgates jõuab Sinu kass kiiremini veterinaari juurde ravile. 

Originaalpostitus: Cole & Marmalade

Kommentaarid

 1. Ma olen nii uhke ja õnnelik, et saan olla siin, et jagada seda tähelepanuväärset, imelist ja erakordset tunnistust, ma lihtsalt ei suuda praegu uskuda, et mu endine on siin koos minuga, palub kõiki oma halbu tegusid ja räägib mulle, kuidas ta tundis end kogu aeg tühjana ta oli ära, jättis mu maha ja tegi mulle nii palju haiget pärast lahutust, mis juhtus mõni kuu tagasi. Ja kogu see ime juhtus kohe pärast seda, kui ma palusin dr EGWALIlt abi, olen täna maailma kõige õnnelikum naine, ma ütleksin, et mul on endine jälle kõrval. See on ime minu ja mu pere jaoks ning igavene nauding ja rõõmsameelsus. Ma olen praegu nii õnnelik ega tea, kui palju väljendada oma tänu ja tunnustust dr EGWALI -le. Soovitan teda väga, kui vajate viivitamatut abi, kuna see on tagatud, usaldage mind.
  Saatke talle täna e -kiri /dregwalispellhome@gmail.com või kaudu
  WhatsApp: +2348122948392

  VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah