Otse põhisisu juurde

Kodu-uudised: Panter

Panter ja Kertu
Hoiukodu pakkumine on parim viis aidata abivajavat kassikest, pakkuda talle kodusoojust ja turvatunnet. Tänastes kodu-uudistes räägib Pesaleidja endine hoiukodu ja vabatahtlik Kertu oma armsast Pantrist (endise nimega Pöialpoiss), kellele ta ka alguses hoiukodu pakkus. Tihtipeale poeb hoiukass oma hoiukodu pakkujatele niivõrd hinge, et tulebki päriseks jääda, nii ka Pantriga.

Kertu armsast Pantrist:

Oli aasta 2014. Olin esimest korda hoiukoduks ja see on mu elu parim otsus - tänu sellele sain endale maailma kõige kihvtima lemmiku Pantri. Kuigi talle toona palju elulootust ei antud, oli Pantri elujõud hämmastav ning toona ligi sajagrammine kiisupoeg tuli raskest võitlusest herpesega võitjana välja.

Mul oli tol hetkel kümme hoiukiisut, aga Panter oli eriline ja puges kohe südamesse! Ma mõistsin sel hetkel, et ei suuda teda ära anda ja otsustasin päriseks endale jätta. Muidugi ma arvestasin oma ülikiire elutempoga ja arutasin elumuutva otsuse läbi oma teiste pereliikmetega.

Kertu, Panter ja Archie

Pantrist on tänaseks kujunenud perekonna bosskass. Ei eakas pärslane Tuti ega njuufa Archie ole sedavõrd nõudlikud, kui Panter. Muidugi poputatakse teda ka vastavalt tema soovile. Panter magab voodis ja varahommikud algavad siis, kui tema ärkab. Enamasti otsib ta ohvri, keda ninast hammustada. Sel viisil nõuab ta hommikusööki. Tõttöelda on Pantril ülekaaluga probleem, aga suveks saab ta saledamaks. Päevad mööduvad tal kassielu elades. Kaugele ta kodust õnneks ei lähe. Seda tean tänu jälgimisseadmele ja kaameratele, mis Pantri kontrolliks üles seatud. Aga kõige rohkem meeldib Pantrile üheskoos njuufaga jalutuskäike ette võtta. Enamasti lõppevad need ikka nii, et mina tassin Pantrit süles või ronib ta õlale.

Kui mina pole parasjagu lähedal, tunnistab Panter oma karjaloomana minu isa - neil on eriline side. See väljendub muuhulgas isa auto märgistamises - vahel harva ka muu. Aleksei Turovski sõnul üritab Panter sellega öelda: sina oled minu oma.

Kui autouks on avatud, on ta krapsti sees. Aga vaid nendes autodes, mis on tema inimeste omad. Seal meeldib talle peitust mängida.

Panter
Kes oleks võinud arvata, et kassi sünnipäev saab olulisemaks, kui minu enda oma. Või sedagi, et värsket kalamarja oma lemmikule hankimas käin. Mõni on väljendanud, et kaamerate ja jälgimisseadmete üles seadmine on lausa maniakaalne, aga las olla. Panter on väärt parimat. Nagu iga loom siin ilmas.

Kodustatud loomaliik sõltub meist. Igal loomal peab olema kodu. Siit ka minu üleskutse: hakka Pesaleidja hoiukoduks ja Sa leiad endale maailma kõige kihvtima lemmiku. 🙂

Kui Sa soovid pakkuda mõnele kassikesele hoiukodu, siis vaata siia.

Kui Sa oled ka Pesaleidjast omale pereliikme adopteerinud, siis anna ikka teada, kuidas teil läheb. :)

 ----

AITA MEIL AIDATA


Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus