Otse põhisisu juurde

Kodu-uudised: Panter

Panter ja Kertu
Hoiukodu pakkumine on parim viis aidata abivajavat kassikest, pakkuda talle kodusoojust ja turvatunnet. Tänastes kodu-uudistes räägib Pesaleidja endine hoiukodu ja vabatahtlik Kertu oma armsast Pantrist (endise nimega Pöialpoiss), kellele ta ka alguses hoiukodu pakkus. Tihtipeale poeb hoiukass oma hoiukodu pakkujatele niivõrd hinge, et tulebki päriseks jääda, nii ka Pantriga.

Kertu armsast Pantrist:

Oli aasta 2014. Olin esimest korda hoiukoduks ja see on mu elu parim otsus - tänu sellele sain endale maailma kõige kihvtima lemmiku Pantri. Kuigi talle toona palju elulootust ei antud, oli Pantri elujõud hämmastav ning toona ligi sajagrammine kiisupoeg tuli raskest võitlusest herpesega võitjana välja.

Mul oli tol hetkel kümme hoiukiisut, aga Panter oli eriline ja puges kohe südamesse! Ma mõistsin sel hetkel, et ei suuda teda ära anda ja otsustasin päriseks endale jätta. Muidugi ma arvestasin oma ülikiire elutempoga ja arutasin elumuutva otsuse läbi oma teiste pereliikmetega.

Kertu, Panter ja Archie

Pantrist on tänaseks kujunenud perekonna bosskass. Ei eakas pärslane Tuti ega njuufa Archie ole sedavõrd nõudlikud, kui Panter. Muidugi poputatakse teda ka vastavalt tema soovile. Panter magab voodis ja varahommikud algavad siis, kui tema ärkab. Enamasti otsib ta ohvri, keda ninast hammustada. Sel viisil nõuab ta hommikusööki. Tõttöelda on Pantril ülekaaluga probleem, aga suveks saab ta saledamaks. Päevad mööduvad tal kassielu elades. Kaugele ta kodust õnneks ei lähe. Seda tean tänu jälgimisseadmele ja kaameratele, mis Pantri kontrolliks üles seatud. Aga kõige rohkem meeldib Pantrile üheskoos njuufaga jalutuskäike ette võtta. Enamasti lõppevad need ikka nii, et mina tassin Pantrit süles või ronib ta õlale.

Kui mina pole parasjagu lähedal, tunnistab Panter oma karjaloomana minu isa - neil on eriline side. See väljendub muuhulgas isa auto märgistamises - vahel harva ka muu. Aleksei Turovski sõnul üritab Panter sellega öelda: sina oled minu oma.

Kui autouks on avatud, on ta krapsti sees. Aga vaid nendes autodes, mis on tema inimeste omad. Seal meeldib talle peitust mängida.

Panter
Kes oleks võinud arvata, et kassi sünnipäev saab olulisemaks, kui minu enda oma. Või sedagi, et värsket kalamarja oma lemmikule hankimas käin. Mõni on väljendanud, et kaamerate ja jälgimisseadmete üles seadmine on lausa maniakaalne, aga las olla. Panter on väärt parimat. Nagu iga loom siin ilmas.

Kodustatud loomaliik sõltub meist. Igal loomal peab olema kodu. Siit ka minu üleskutse: hakka Pesaleidja hoiukoduks ja Sa leiad endale maailma kõige kihvtima lemmiku. 🙂

Kui Sa soovid pakkuda mõnele kassikesele hoiukodu, siis vaata siia.

Kui Sa oled ka Pesaleidjast omale pereliikme adopteerinud, siis anna ikka teada, kuidas teil läheb. :)

 ----

AITA MEIL AIDATA


Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah