Otse põhisisu juurde

JAANUARIS LEIDIS OMA PESA 71 KASSI

 Uus aasta hakkas Pesaleidjatel hästi - meie juurest läksid mitmed kiisud koju, kes koos, kes üle lahe Soome ja kelle hoiukodust sai päriskodu. Ilma pikema jututa saame meie jaanuari õnnelikega lähemalt tuttavaks.  😊

Brooke leidis kodu mõni päev enne kui tal oleks kassitoas täitunud aasta, kodud leidsid ka Kirss ja Toni, kes ootasid kojuminekuga kuniks terveks saadi ning heade mõtete linna kolis Loore.

Baba jagab oma kodu deegu ja meriseaga, Pelle perenaine ootas teda koju juba jõuludest saadik, Lucia pani oma oskused mängu ning võlus ära oma tulevase perekonna ning Ants pühkis ka oma käppadelt kassitoa tolmu ja läks koju.

Pilvi läks koju, kus ootas teda ees teinegi Pesaleidja kiisu, kellega nad on juba suured sõbrad, pikalt kassitoas kodu oodanud Bell sai ka lõpuks võimaluse koju minna, eriline Debbie leidis oma inimesed ja Zosjast sai ühe ägeda vanaema parim sõber.

Õed Pupsu ja Sipsu kolisid koos koju, Sefiir läks seltsiliseks teisele kiisule Pärnusse ning Flynn leidis ka oma pere.

Kõigest neli päeva ootas meie juures kodu armas Rosmariin, kaisumõmmi Berry nurrub nüüdseks päriskodus, Viljandist kolinud Lux ei jõudnud isegi vabapidamistuppa kolida kui juba ta pakkis oma asjad kokku ning kolis koju ja Volvo tundis kasse vaatama tulnud inimestes ära oma tulevased omanikud, kellega koos ta meie juurest lahkus.

Kiara leidis omale imetoreda kodu koos lastega, pisike Haldjas kolis koju noorte juurde, kus ootas teda ees teinegi kass, Britte kolis Soome ning Helbekesel uues kodus igav ei hakka, sest seal on koos temaga kolm koera, kolm kassi, papagoid ja kalad.

Will ja Fletch leidsid lõpuks koos kodu, kelmikas Poiss meelitas ligi mitmeid soovijaid, Ashy nurrub kodus kuhu ta ilmselt kauaks üksi ei jää, sest pere tahaks ka teist kassi adopteerida ning oma kodu leidis ka lõpuks Valmar, kes oli kassitoas üle 2 aasta.

Murel kolis toredate noorte juurde, imearmas Tesla meelitas ligi kümneid huvilisi ning tema kodu on nüüd Saaremaal, stressaja Peep sai uue võimaluse kodus, mis asub Tartus ning kaunis Leonore ootas oma kodu 521 päeva.

Seeniorkass Liisu leidis ka oma kodu, olles 10-aastane, vahva näoga Älis kolis pere juurde, kus saavad nad koos armsa väikese poisiga üles kasvada, Reete naudib nüüd omas kodus sooja pesa ja Jass kolis Lõuna-Eesti hoiukodust pealinna oma majja, kus ootas teda ees koer.

Rudolf, Tokyo ja Madis on õnnelikult kodudes, Maserati oli kassihuviliste seas populaarne ning hoiukodu nägi suurt vaeva välja sõeluda see üks ja õige pere.

Meie varjupaigatöötajate suur lemmik Muri seadis oma käpakesed kodu poole, Rauno võlus oma kelmika pilguga perenaise ära, Maugli ja Knopka aga nurruvad koos ühes kodus.

Sadu huvilisi ligi meelitanud Aurora kolis õnnelike noorte juurde, kes teda pikalt koju ootasid, Riks kolis Otepää kuppelmaastiku vahele, Florida läks ees koju ja natukese aja pärast otsustati ka Mateole kodu pakkuda, kus nad saavad koos pererõõme nautida.

Safran leidis kodu, kus tal on aega kohaneda ja õppida inimest lähemalt tundma, kaks aastat kodu oodanud Põnn kolis naaberriiki Soome, popp kassilaps Ariel kolis ka lõpuks koju ja arglik Minnie võlus oma omanikke uhke kasukaga.

Kylie leidis ka lõpuks kodu peale oma pesakonna üles kasvatamist, Bianca läks koju koos Ultraga ja Kelli pakub nüüdsest seltsi toredale vanaprouale.

Rosanna leidis kodu noorpaari juures, härra Ööpik kolis koju, kus ees ootasid teised kassid ja koerad, Simon aerutas üle lahe Soome ja Malviina leidis kodu ilusa numbriga päeval, 02.01.2021 ning on sõbraks vanemale prouale.

Agne ja Cathy läksid koos koju, Shiba kolis noortele seltsi ja Heleni perenaine otsis omale nurruvat seltsi juba pikemat aega.


Leo ja Luis jäid koos hoiukoju päriskiisudeks,  Gustav II leidis oma päriskodu vaatamata oma keerulisele iseloomule, armas Mugul leidis omale ideaalse kodu, kus ees ootas ka teine Pesaleidjast adopteeritud kass ning metsikutest kassidest koorusid välja sõbralikud nurrikud ehk Mart ja Mailis, kellel oli ka õnne koos ühisesse koju minna.


Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodud pakkunud! 💓
Loodetavasti tuleb ka 2021 üks vägev ja edukas aasta Pesaleidjatele ning et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina aidata!

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.
Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor BankKommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus