Otse põhisisu juurde

APRILLIS LEIDIS OMA KODU 53 KASSI

 Aeg möödub halastamatult ning juba ongi taas aeg tuua teieni meie aprillikuu kojuminejad. Aprill oli üks eriline kuu - Pesaleidjast läks koju 4800. kassike! Kes? Seda saate teada kui tutvute kõikide meie õnnelike nurrikutega. 😊

Pärtel tuli meile teisest MTÜst Tapalt alles hiljuti, aga juba nurrub omas kodus. Meremo läbis suure muutuse kus kurjast kiisust sai malbe ja rahulik kass ning leidis oma pesa toreda noorpaari juures.  Nunnu Eliot kolis Keilasse ning Casper on teine Tapalt tulnud kiisu, kes ootas meie juures oma inimest kõigest 2 päeva.

Natukene kuri Loki leidis omale kodu, kus ta saab teise kiisu pealt õppida, et tegelikult võib inimestega sõbralik ka olla. Veidi pahur aga imearmas Miina läks toredale noorele neiule seltsi. Elektra tuli ka meile Tapalt, aga juba seadis oma käpad kodu poole ning Nurr sai tagasi oma endisesse koju. 

Vahva triibik Kaur pakkis oma kohvrid kokku ja läks koju ära. Toots läks kassipreili Meelile seltsi, kelle ülesandeks sai Tootsi veidi õpetada ja koolitada, et kuidas inimestega paremini läbi saada. Popile preili Ivashkale leidsime väga toreda perekonna ning Keeris keerutas ka end koju!

September oli kaval ning sulatas oma hoiukodu südame, et neile päriseks jääda ning ta plaan õnnestustki! Soffi põrutas üle lahe Soome, Nessa läks väga toredasse perre kus ta saab olla hea kaaslane pisikesele kahejalgsele ning Fury leidis ka oma inimesed.

Veidi arglik, aga uudishimulik Esme kolis kassitoast välja oma päris koju. Martini puhul olid saatusel huvitavad plaanid ehk tema omanikud soovisid algul ühte teist kassi, aga kuna tol kiisul oli palju tahtjaid, pakkusid meie vabatahtlikud võimalust tutvuda hoopis Martiniga ja selgus, et just Martini sugusest kiisust olidki nad unistanud ning nii koliski Martin maale elama. 😍 Imekaunis Mirri on ka nüüd kodus ja pisike Seeba saab suureks kasvada oma päris kodus.

Camilla ja Dora läksid koos koju. Meil on alati hea meel kui inimesed adopteerivad ka must-valgeid kasse ning nii Metis kui Yessica leidsid omale kodud.

Ülipopulaarne Teele leidis omale kodu, mida jagab lausa 25-aastase kilpkonnaga. Hoiukodu südame võitnud Lumepall siiski kolis nende juurest välja ning läks ülitoreda perenaise juurde, kes ootas teda koju lausa kaks kuud. Sissy võlus ka kassituppa tulnud inimesed ära ning ei pea enam varjupaigaelu pärast muretsema. Ja nüüd, TRUMMIPÕRIN! Milo oligi meie 4800. kojumineja! Nagu pildiltki tunda on, siis Milo on üks igavesti mõnus kaisukaru ning tema ülesandeks on nüüd pakkuda seltsi ja armastust imearmsale vanaprouale.

Oma päris kodudes saavad kasvavad suureks meie selle aasta esimesed tited Beebs, Kritt ja Nala (Seeba oli ka nendega ühes pesakonnas, kellest üleval pool rääkisime). Kritt ja Nala said veel ühisesse koju! Ja meie Leelokene leidis väga armsa ja vastutustundliku perekonna, kes mõistsid, et meie Leelo vajab veel aega ja rahu, et inimesi usaldama hakata ning seda pere suudab talle ka pakkuda.

Mustu ei saa ilmselt arugi, mis on juhtunud ehk tema hoiukodust sai päriskodu! Allar läks tagasi oma sünnikohta - ta jõudis meile koos mitme teise kassiga kolooniast, mis asetses ühe perekonna koduaias ning nüüd see sama pere avaldas soovi pakkuda Allarile päriskodu, hiljem kolib sinna ka Allari vennake Täpp. Sõjakas Yoko kolis perre, kus tänu kodukontorile ja -õppele on aega temaga sõbruneda. Kaks aastat on väga pikk aeg - just nii kaua oligi Benita meie kassitoas, aga lõpuks see ooteaeg sai läbi ning ta läks koju!

Natuke õnnetu saatusega Muffin ei olegi enam nii õnnetu ja kohaneb nüüd juba uues kodus. Mänguhimuline Luisa mängis end oma uue pere südamesse. Nunnu karvane Leif ja vahva Rässu pakkisid asjad kokku ning suundusid kodu poole.

Veidi kurbliku pilguga, aga väga sõbralik muhe kassihärra Mart ei pea enam varjupaigas oma pere ootama. Ka Hummeril vedas ehk tema pikaaegne hoiukodu tegi asja ametlikuks ning jäi neile päriseks. Kindlasti tähistamist väärt sündmus leidis aset 2. aprillil kui 4(!!!) aastat meie kassitoas aega veetnud Stiivi leidis lõpuks kodu! Kui Pluutokene valiti kassitoas välja ning oli aeg ta puuri pista, et koju viia, arvas ta vaesekene ekslikult, et hoopiski arstile minek ning hüppas-kargas mööda tuba ringi kuniks ta kätte saadi. Õnneks üsna pea sai ta aru, et ei pidanudki arstile minema vaid et nüüd on ta omas kodus.

Cayenne on nüüd sõbraks toredale noormehele. Kringel, kes sai omale kojumineku päeval tiitli "Kassitoa kõige raskemini äratuntav kass", nurrub nüüd kodus. Veidi pahur Chloe andis oma tulevasele perenaisele käpaga, aga see perenaist ei heitutanud ning viis ta siiski koju. Aprillis oli aga kõige esimene kojumineja suurte silmadega Hurrmurr.

Florida elab nüüd Pelgulinnas, armas Eskimo jagab kodu koera ja teise kassiga toreda neiu juures, kollaste simadega Armine võlus ära lastega perekonna südame, Kerttu pakub seltsi toredale vanapruale ning Harald jäi oma hoiukoju päriseks.

Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodu pakkunud! 💓

Armsad sõbrad ja toetajad, et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina anda oma panuse. 😊

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et