Otse põhisisu juurde

5 põhjust, miks kass on parim lemmikloom

Miks just kass?
Siin all on viis vahvat põhjust, miks kass on just see kõige parem, lihtsam, mugavam ja lahedam lemmikloom!


1. Nad pesevad end ise.
See on üks kõige lahedamaid asju kasside juures, kui palju nad igapäevaselt aega kulutavad enda puhastamiseks ja pesemiseks! See on üheaegselt nii lõõgastav vaadata, kui ka üleüldiselt mugav ka omanikule, et ise pesemisega aega kulutama ei pea!2. Kassid on vaiksed.

Jah, isegi kõige valjem ja jutukam kass on alati vaiksem kui mistahes koera haukumine. Seega nad on ikka väga vaiksed loomad ja naabritega tülitsemise peale aega ilmselt kulutama ei pea.3. Nendega ei pea jalutamas käima.
Tõsi - mugavust armastavale inimesele on see tõsiselt suur pluss, et ei pea minimaalselt kaks, aga heal juhul kolm või rohkemgi korda päevas iga ilmaga loomaga õue minema. Kassiga võid minna, kui ta on rihmaga harjunud ja saad valida just enda jaoks ideaalse ilma selle tegemiseks.


4. Nad on iseseisvad.
Just - terve ja täiskasvanud kodukass on vägagi iseseisev ja saab muretult ka nädalavahetuse kodust eemal veeta, jättes topelt vee- ja toidukausid. Oma päeva nad veedavad õhtusse enamjaolt magades või süües, äärmisel juhul aknalaual õue vaadates, kuid üldises plaanis on nad väga iseseisvad ja isepäised.


5. Nad on ideaalsed korterisse.
Kõik eelnevad punktid arvesse võttes, on nad ideaalsed korteriloomad. Ei tunne nad end aheldatuna ega vaja tegelikkuses pikki jalutuskäike, matku ja seiklemisi mööda kodumaad, vaid eelistavad olla seal, kus on soe, täis toidukauss ja omanik. Ja kodus, toas, on neil kõige turvalisem nagunii, sest kahjuks ei tunne kass oma hoovi piire ja seiklema minnes omapäi kipuvad juhtuma õnnetused, kus kannatajaks on paraku just seesama väike loom, kass. Kass on lihtne loom, kelle eest hoolitsemine vajab vaid südant, hoolivust ning empaatiat.


Piltidel ülevalt alla: Lilleke, illustreeriv foto (Ruut, aga uues kodus), Emerald, Vurru ja Trevor.
SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM KODUTUID LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

💚 Püsiannetajaks on kõige mugavam hakata meie kodulehel olevate pangalinkide abil ➡️ https://www.pesaleidja.ee/anneta/

💚 Ühekordset annetust on lisaks võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 EUR
900 0915 - kõne hind 15 EUR
900 0905 - kõne hind 5 EUR
NB! Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

💚 Samuti saab annetust teha Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
Selgitusse kirjuta palun “Blogi"!

PS! Annetustest saadud raha kasutatakse 100%-liselt kodutute loomade abistamiseks.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus