Otse põhisisu juurde

JUULIS LEIDSIME KODUD 35 KASSILE!

 Märkamatult on käes augustikuu ning juuli on juba selja taga ja nagu alati iga uue kuu teisipäeval, on aeg tuua teieni need nurrikud, kes möödunud kuul kodud leidsid.Algselt tuldi vaatama Ricot ja tema osas oldi kindel. Kuid kui nad nägid kui rõõmsalt Rico koos venna Frediga mängis ja kui hästi nad läbi said, otsustasid nad mõlema kasuks. Nüüd elavad nad koos suures peres, kus paar last ja ka väike koer ning kaks kassi on alati parem kui üks! Bambino Di Bocconcino (Bonbon) kolis uude koju, Pärnusse. Tema ilu, imeline iseloom ja elav olemus avaldavad juba tema pereliikmetele muljet. Oma uude koju jõudis pisike Mini. Mini seadis end sisse meie enda vabatahtliku juurde. Indra hoiukodust sai tema päris kodu. Seal on tal suur seltskond juba ees nii vahva koera kui kassikese (tema enda kunagine poeg) näol. Hoiukoduinimene teab juba Indra eripärasi ja pärast pikka probleemset perioodi on nad saavutanud kokkuleppe elukorraldusest, mis mõlemale osapoolele sobib. Kõik on õnnelikud ja rahul ja mis saaks olla parem!


Kiisuke Ellie läks oma koju. Ellieke oli oma pesakonnast viimane, kes koduootel oli. Aga ootamine tasus ennast ära- Ellie läks oma koju kahe noore inimesega, kellel on Elliest kindlasti palju rõõmu ja Elliel nendest.  Oma uude koju jõudis ka Elli. Ellile oli väga palju sooviavaldusi, kuid oleme kindlad, et see uus kodu on tema jaoks õige. Tegu väga hoolivate noortega ning kohanes seal väga kiiresti. Armas Koršik sai kassitoas ainult poolteist kuud olla ja juba jäi ta oma uutele omanikele silma. Nüüd kolis ta toreda pere juurde, kellega kindlasti hakkab ta ka inimese hellusega harjuma! Oma koju kolis nunnu pime kassipoeg TotuOma uude koju läks Nellie. Nellie uus pere ootas mitu nädalat, et ta oleks juba piisavalt vana, et saaks nende juurde minna. Nellie on uues kodus väga hästi kohanenud ning on suur kaisukas neil.


Juulis läks koju imearmas koorekohvikarva Matteo. Pere ootas teda 8 kuud, et saaks tehtud FIP ravi ja läheks mööda jälgimisaeg ning siis saigi Matteo rahulikku koju, kus ootas ees vana kass Muffin, kellega on juba ühine keel leitud. Ilusat elu võitlejale!  Kiku ja Griselda läksid koos hoiukoju, aga leidsid seal hoopiski päris kodu omale! Nad on paari nädalaga ilusti sõbraks saanud ning hoiavad üksteist aktiivsena - tormavad koos mööda maja ringi. Lisaks võitsid nad nii hoiukodu kui nende laste südamed ning pere 3-aastane laps on veendunud, et neid ei saa kuhugi ära saata. Hoiuperel jäi üle vaid nõustuda ning asi tehti ametlikuks!  Koju läks punane karvapüks Karvik! Tema saab nüüd nautida ainukese kassina perenaise kogu tähelepanu! Peale kolme pikka aastat leidis lõpuks Leonid omale kodu! Uskumatu kuidas nii armas kiisuke nii kaua oma inimest pidi ootama. Leonid on arglik, aga sõbralik ja laseb pai teha ja sülle võtta. Kodus muutub ta kindlasti nüüd veel julgemaks.


Oliver saab taas koju! Ta kolis imetoreda noore neiu juurde, kellel on kodus ka üks vahva kiisu Mao ees ootamas. Oliver on äärmiselt hüper-energiline kassipoeg, seega seltsilise olemasolu oli kriitiline kriteerium. Perenaine on ka väga kassiteadlik inimene ning oli kenasti ühenduses kogu Oliveri ellujäämiskursuse/parvo tralli ajal. Oma pesakonna kõige rahulikum ja otsusekindlam tegelane kolis päriskoju, kus ees ootamas 2 kambajõmmi - Pumpkin, kellel seisis ees raske ülesanne- olla võimalik uus inim- ja kiisukamba täieõiguslik liige. Ei ole kuidagi võimalik kaotatud lemmikut, küll aga on võimalik tuua uut lootust ja armastust perele uue liikme näol. Ja Pumpkin sai hakkama! See oli armastus esimesest pilgust nagu eelmiselgi korral 13 aastat tagasi oli olnud. Palju mänge ja ühesolemise rõõmu Pumpkini perele. Pumpkiniga samast pesakonnast, aga neist kõigist kõige tillum kiisupoeg Simba on ka uues kodus - tema pilt jäi kogemata kollaažist välja. Uues kodus läheb tal väga hästi, kõikide käpa alla saamine võttis aega ca pool päeva. Inimestega oli asi lihtne, natuke tuli vaeva nâha kodus juba ees ootava neljajalgse musta-valgekirjuga. Nüüd on aga sellelegi tegelasele selgeks tehtud, kes on kõige nunnum maa peal. Meie armas Äpu on taaskord oma päriskodu kolinud. Loodame väga, et see kord veab tal rohkem ja tema uued omanikud on kohusetundlikud ja armastavad ning ei loobu uuest pereliikmest nii kergelt. Palju õnne sulle uues peres, Äpu! Oma pesakonna ainuke poiss Härra Küpsis ja esi-ilueedi sai mitmeid kodupakkujaid, kelle hulgast ta valis välja selle kõige-kõige. Uues kodus oli ees ootamas suur oranž isakiisu, kellega aga ruttu ühine keel leiti. Küpsis teeb alles esimesi käpaharjutusi uues kodus, kuid pere südamed on juba vallutatud. Susin tahab veel ikka meelde tulla, aga see nii moepärast- et nad endast liiga palju arvama ei hakkaks. Kukkel kõige malbem ja sõbralikum kaisuloom maailmas, kolis noore muusikupaari juurde. Haruldase sündmusena leidis kiisuema päriskodu enne oma põnnibandet. Uued omanikud lausa kiirgasid hoolivust ja Kukli edasine elutee on kahtlemata täis hellust ja armastust.


Jänku kuuikud ehk Masja, Lesja, Rosa, Katja, Mursik ja Daniil leidsid kõik kodud juba juunis, aga blogisse jõuavad lihtsalt nüüd. Igatahes oli see üks elav kamp, kes tekitas meie hoiukodus kenakese kaose. Nüüd nad jätkavad selle tegevusega juba oma päriskodudes. Suur rõõm on, et Daniil ja Katja said kokku jääda - üks pere võttis 2 kassipoega!


Julius võitis eluloteriiga ning kolis suurde perre kahe lapsega (13 ja 18 a.) ning nende vanematega. Uueks kohaks on suur maja ajaga, kus Julius saab oma noore omanikuga päikest nautida. Vahvat kosmonaut-põnnineiut Keeksi ootas uues kodus ees üheksa-aastane Scottish Fold. Noored tundusid asjalikud kassiinimesed ja hüperaktiivne karvapall kindlasti üle jõu ei käi. Üliarmas mürakaru ja nurrumootor Justus, kellele meeldib kangesti süles tududa, leidis omale kodu väga armsate inimeste ja teise kiisu juures. Muffin (uue nimega Mimmu) on üks igavesti vahva, julge ja vaibumatu energiaga kiisupoeg, kes väga armastab teisi kasse. Juba esimestel minutitel hoiukodus jooksis ta seal elavale kassile Takjale järele nagu too oleks ta emme. Nüüd täitus ta uue perenaise unistus, kes juba väikesest peale tahtis endale kiisupoega võtta. Lisaks uuele perenaisele ja peremehele ootab Mimmut kodus ka Pesaleidjast veidi üle aasta tagasi võetud kiisu, kellest saab kindlasti Mimmu kõige suurem sõber. Umbes tunnike peale vendi kolis oma koju ka armas väike Itike. Nüüd saab temagi rõõmu tunda suurest perest. Teda ootab ees lisaks vanematele ka kaks väikest tüdrukut. Kes juba nädal aega ülimalt elevil olid Itist ja nii väga ootasid teda juba koju.Armas ja pehme Lavanda kolis oma päriskodu. Suure tähelepanuvajadusega printsess Indiana, hellitavalt Indu-Pindu, on üks ütlemata vahva marakratt, parajalt tüütu prussakas ja imenunnu kaisumõmmi kes leidis omale kiirelt huvilise ja lõpuks oma koju kolis. Indu on hetkel parvopositiivne ja haige, aga kuna perel teisi lemmikuid pole siis polnud neil ka probleemiks tema ravimist jätkata. Armas printsess, kaisukiisu, hinge pugevalt armas tegelane Lilian sai imetoreda noore paarikese juurde, kes teda väga ootasid, aga kahjuks ei pidanud Lilian parvoga võitlusele vastu ja läks üle vikerkaare... Meie südamed, nagu ka tema pere südamed, on murtud, sest pole kurvemat sündmust kui nõnda vara lahkunud kassipojaga hüvasti jätta. 💔

Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodu pakkunud! 💓

Armsad sõbrad ja toetajad, et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina anda oma panuse. 😊

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus