Otse põhisisu juurde

APRILLIS LEIDSIME KODUD 34 KASSILE

 Aprill on mööda saanud ja on aeg uusi õnnelikke nurrikuid tutvustada, kes aprillis kodud leidsid!


HERTSOG - Hertsog tuli meile väljakutsega, kodu leidis ta just püüdja ema juures. Hertsog oli kõikidest ainus kiisu kes julges minna ka tuppa sööma püüdja ema juures. Edusamme varjupaigas oli märgata, susises aga pepu pealt pai lubas juba teha. Hurmur Hertsog, kodustele Ruudi!


Teddy läks  oma päris koju ühe noore neiu juurde, kelle juures saab ta nüüd veelgi rohkem tähelepanu. Hoiukodus sai temast nii julge ning suur süle- ja mängukiisu. ALFI - Lustlik ja energiline Alfi seadis sammud kodu poole. Päris oma kodus saab ta kindlasti palju mängida ja parimaid snäkke. Alfi võlus oma perenaisa just enda julgusega hiirt taga ajada. MARLEZA - Kodu leidis ka imeilus kaisupall Marleza, kes jäigi pererahvale silma just oma julguse ja pailembusega. LUNETTE - Halli massi sulanduv Lunette leidis lõpuks oma inimese. Lunette on tagasihoidlik ja vaoshoitud kassipreili, kes uues kodus kindlasti tundes ennast turvaliselt, muutub palju julgemaks.  PAGE - Võõrastega arg, aga omadega ülitore nunnumeetri põhja lööv kass sai koju toreda pere juurde, kus teda juba kõik vajalik ees ootab. Page oli alguses natuke turtsakas, kuid rahulikus keskkonnas sai tast ruttu sügamist ja käpamassaaži nautiv kass.


Marvin (paremal) jäi hoiukodule päriseks ja tunneb end seal suurepäraselt. Päriskodu on palju palju pilte saatnud, kuidas Marvin naudib kaisukiisu elu ja nüüd on tal ka selline vahva sõber (vasakul). RACHEL - Kiisupreili Racheli kannatlikkus viis sihile. Rachel ootas kassitoas kodu 2021 aasta juulist ja lõpuks pani teda tähele üks vahva naine, kellega koos ta saab inimesega jälle tasapisi harjuma hakata.  ERIK - Erik seadis täna 6.aprillil sammud kodu poole, et seal tasa teenida kõik paid ja sügamised mida varem Pesaleidjas sõpradega jagama pidi. Erik soovib kõikidele Pesaleidja kiisudele kiiret koduteed! Astra - Kiisu kes tegi ülehelikiirusel galaktikavahelise lennu ja viimaks jõudis koduorbiidile. Tegemist oli rahuliku ja paimaia kiisuga, kes enda kolmevärvilise kasukaga võlus ära toreda pere. CECIILIA - Mis ma oskan öelda, tänane päev oli südantsoojendav. Meie armas Ceciilia leidis päriskodu! Ceccu seljatas ägeda hingamisteede põletiku, võttis edukalt kaalus juurde ja armastab inimese paisid. Ceccu leidis omale väga toreda pere kus on ees ka 7kuune kiisu. Suve veedavad nad Hiiumaal! 


Oma koju läksid õde - venda Kaisu ja Kassu. Peres kaks suuremat last kes said kumbki oma kiisukese. Praegu on kiisulastel juba suurem stress möödas ja juba söövad ja mängivad lastega, suletutiga pulgakest taga ajades.  Imeilusa täpilise kasukaga Sticky jääb päriseks hoiukodu juurde. Seltsiliseks on talle Tera, kes on talle ühtlasi ka hoolitseva ema eest. Julge ning energiline Coraline kolis armsate laste seltsikiseks ja tagasihoidlik Odessa emmele-issile kaaslaseks, seega adopteeriti õekesed koos, preilid kolisid Tartusse. ROSSINI - Armas mänguhimuline Rossi sõitis täna oma päriskoju Laupasse kassivõtja ema juurde. Uues kodus ootab Rossit väike koer, kellega ta loodetavasti sõbraks saab - algus oli igatahes olnud paljutõotav, sest kuuldavasti ei olnudki Rossi koeraga tutvudes end turri ajanud ega susisenud. Rossi tegi hoiukodus suure arengu arglikust ja umbusklikust tänavalapsest asjalikuks ja vahvaks kodukassiks. OLIVER - Kõigi sõber ja kaisukass Oll leidis oma pesa ukraina pere juures, kes kindlasti hakkavad teda hellitama ja poputama. Paidest ja heast konservist tal puudust ei tule!


BATMAN- on nüüd päriselt oma kodus ehk hoiukodu jättis ta päriseks! MISSY - Missy saabus Pesaleidjasse luuni nälginud ja tühja kõhuga, kuid tegemist oli väga sõbraliku ja armsa kiisupreiliga. Missy leidis oma igavese kodu tema enda isikliku päästja juures ja ei pea kunagi enam tundma tühja kõhtu. VERA - Pelglik Vera leidis peale pikka ootamist lõpuks oma inimesed. Pere eelmine kiisu kes elas 19 aastaseks meenutab väga Verat. Taas on koju saadetud väga armas kuid arg kiisu kes vajab lihtsalt oma ruumi ja head pere. Armsad nurrikud Kalli ja Gloria jäid oma hoiukodu päriskiisudeks.


LEENI - täna läks koju minu armas susisev Sähvikuke. Tema uus perekond on üks tore noorpaar ja tema uues kahekorruselises Kalamaja kodus on teda ees ootamas veel üks kiisu, kellega ta loodetavasti palju mürada saab! Minul ja Ellil on nüüd küll natukene kurb, aga eks me ela üle. SIRTSU - tänane kolmas kojumineja on Pesaleidja aktivist särtsakas Sirtsu. Sirtsu kavatseb kodus veel suurema hooga edasi mängida ja lisaks on teda ootamas ka täitsa uus vurruline mängukaaslane.  SPIRIT - imearmas Spirit leidis oma kodu kahe toreda noore inimese juuures, kellega koos kasvada. Spiritile oli küll kassitoast lahkumine stressirohke, kuid loodame ja soovime, et uus kodu oleks just see mida kiisu on pikalt soovinud. VANESSA - Vanessa seadis enda neli käppa Pesaleidja kiisutuppa 30.märtsil ja kodupoole täna 20.aprillil. Sõbralik ja pailembene Vanessa loodab, et leidis endale igavese kodu, kus ei jääks kaisutustest kunagi puudu.  SEEVA - suuruselt ja käitumiselt ja isult igavene kassipoeg, kes ei kavatsegi mitte kunagi normaalseks muutuda. Leidis uues kodus endale lõpuks ometi võrdväärse vastase Teddy näol ja pärast esimest sottide selgeks klaarimise õhtut on poisid nagu tipp ja täpp parimad mürasemud. Hoiukodu austusväärsemas eas kassikesed hingavad kergendusega, meie aga jääme seda nahhaalselt isepäist ja omapärast tüüpi taga igatsema.


HANNES - Kõige sõbralikum ja armastavam seltsiline. Igal sammul oli kaasas, oli alati esimene, kes tervitas ja samas kõige tüütum tegelane! Leidis endale väga õige peremehe, kes otsiski endale supper seltsilist. MARGARETH - Armas kuid väga arg Margareth leidis oma pere! Perel ta ennast puutuda veel ei lubanud aga sellest hoolimata valiti ta ilusate silmade ja kasuka pärast!Kodus on ees ootamas ka seenior koer, Margarethile ainult pikad paid ja kallistused kogu meie tiimi poolt! MARIANN. Lumivalge ja natuke rähmaste silmadega meie kõigi lemmik Mariann läks täna hommikul koos Dorisega koju. Nagu juba Dorise postituses kirjutasin, otsisid vanem naine ja noorem naine just selliseid kiisusid nagu on Doris ja Mariann. Nad on tõesti mõlemad nii armsad ja ehkki Doris veel kardab natuke, siis ma arvan, et Mariann õpetab talle ilusti kuidas pai nuruda ja inimesi usaldada elu lõpuni. DORIS Armas punapea Doris läks täna oma koju. Eile sai just uue uhke soengu kah seljapeale ja täna hommikul läkski koos Marianniga koju. Koos käisid siin vanem naisterahvas ja noorem, kes ütlesid, et otsivadki just veidike nooremat kiisut ja siis vanemat ja elukogenumat kiisut. Ma arvan, et neil saab olema väga vahva, sest nii Doris kui Mariann on mega armsad ja sõbralikud nunnupallid. FLORA - Kolm on kohtu seadus. Täna seadis taaskord Flora tee nüüdsiis kolmanda pere juurde. Seekord on tegu noorte inimestega, kelle kodus on kasvamas veel üks nurruline neljajalge. Loodame siiralt, et Floral on sellevõrra kergeb harjuda ja sellest saab seekord see PÄRIS OMA KODU.


Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodu pakkunud! 💓

Armsad sõbrad ja toetajad, et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina anda oma panuse. 😊

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Kurry uudistega kodust

Panime põssatriibikule nimeks Kurry. Ta reageerib päris ilusti sellele nimele.Ta on hästi aktiivne kassipoeg, eriti päeva esimesel poolel.Ka on ta suur suhtleja. Algul tegi ta suu lahti ja sealt ei tulnud piuksugi välja. Nüüd aga muudkui räägib nn oma keeles, kurr ja njäu.Mu tütrel on suur magamistuba ja sinna nad suunduvad õhtul kell 23:00. Ühtegi suuremat piuksu rohkem ei kuule.Hommikul aga ärkab Kurry minu kõndimise peale üles ja hakkab haledasti näuguma. Pärast söömist algab mängutrall.Kurry mängib päris palju iseseisvalt ja hästi naljakalt. Lisaks hiilib ja jookseb ta üsna palju. Meile on mõned kassikasvatusraamatud kingitud jasealt lugesime, et Kurry sarnaneb bengali kassitõule.Ka söögiisu on Kurryl väga hea.Kurryle meeldib süles magada. Eriti päeva teisel poolel otsib ta istuvaid pereliikmeid, et nende sülle hüpata ja uinuda.Magamise ajal ajab ta päris tihti oma täpilise kõhukese taeva poole ja hästi pikaks. See on imearmas!Oleme käinud Västriku loomakliinikus ussirohtu s

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli!  Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli! Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad. 1. Tsitruselised  Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi. Olgu siis selleks sidrun, laim, apelsin, greipfruut või muud sarnased viljad. Paljud kassipeletajad kasutavad tsitruseliste aroome, et kasse di