Otse põhisisu juurde

7 head põhjust, miks võtta meilt kass


  1. Vastupidiselt inimestele, kel on pidevalt kiire, on kassil teie jaoks alati aega.
  2. Kass on iseseisev ja saab piisava toidu, vee ning liiva olemasolul 1-2 päeva omal käpal hakkama. Nii et võite nädalavahetuseks maale vanaemale külla minna ka ilma kassi kaasa võtmata.
  3. Hoiukodust võetud kassi eeliseks on hoiukodu kogutud info konkreetse looma iseloomu ja kommete kohta. Tänavakiisu viibib hoiukodus reeglina vähemalt 1.kuu, mis on piisavalt pikk aeg, et tähelepanekuid teha. Seetõttu saame aidata leida just Teie perele kõige sobivama kiisu.
  4. Meilt võetud kass on saanud arstliku ülevaatuse, ta on vaktsineeritud, kiibitud jasteriliseeritud/kastreeritud, mistõttu jäävad uuel kodul ära mitmed kohustuslikud arstilkäigud.
  5. Linnalapsele on lemmikloom üheks vähestest kokkupuudetest loomade ja elusloodusega. Tänapäeva väikeses peres üles kasvanud lapsel puudub tihti võimalus õppida hoolitsema endast väiksemate eest.
  6. Igal olendil on siinilmas oma aeg. Kuigi lemmiklooma lahkumine üle vikerkaare silla on lapsele kurvaks kogemuseks, on see tihtilugu esimeseks kokkupuuteks teispoolsusega ja aitab faktist, et iga elusolendi aeg siinilmas ükskord lõppeb, paremini aru saada.
  7. Meilt kassi võttes teete heateo nii kassile kui ka ühiskonnale.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v