Otse põhisisu juurde

Jass


Pesuveega välja visatud laps ehk siis lugu loomapidamisest Eesti Vabariigis

On 25 jaanuar ja õues on rõske ning konte näriv niiske ja sombune ilm. Autost väljudes hakkab kohe külm ja niiskus imbub ka saabastesse. Olime saanud varem infot, et kino Kosmose juurde on 'tekkinud' kassipoeg. Esialgu ringi vaadates nägime palju kasside jälgi kuid kassipoegi ega kasse mitte. Vabatahtlik Kristi läks üle korvpalliväljaku, et kontrollida tribüünide tagust. Plakatite, euroaluste ja üksiku ilma okasteta kuuseskeleti alt vaatasid vastu kaks helendavat silma. Kutsumise ja meeldivalt lõhnava kana peale tuli sealt välja väga sõbralik kohevakarvaline triibuline kiisu. Süües ruttu paar tükki kana ronis ta mulle sulle ning üritas kaissu sooja saada. Vaene loom on külmetanud, nälginud, haige, peksa saanud ja kardab ilmselt valust selja puudutamist. Arvatavasti on ta istunud koos kuusega kodust välja viskamisest saadik selle kuuse all ja sellele kui viimasele kodumälestusele truuks jäänud. Panime ta puuri ja toimetasime hoiukodusse kus ta peale söömist lihtsalt magama jäi ja isegi kiisupoja häälele ega kutsumisele reageerinud. Kas üks armas sõber tõesti väärib sellist kohtlemist? Varem oli ta ju selline armas, nurruv ja mängiv karvapall. Talle osteti head sööki ja tema eest hoolitseti. Kodulooma võtmine arutati läbi perega ja talle leiti koht kodus ja südames. Uue aasta muutmise ja koristamise tuhinas ei tohiks lakata hoolimast ja hoolitsemast!

Minu esimene päästetu Jassi kiisu on alates 22.02 oma uues ja suurepärases kodus! Tänud kiisule kodu pakkumise eest ja Aliisile hoiukodu olemise eest!

Kodu kassist:
26.03.09 - Annan teada, et Jass hakkas sööma - paistab, et talle istub vaid Royal Canin'i toit:) ilmselt on ta nüüd juba harjumas ka oma uue eluga . Täna hommikul müras ja jooksis majas nagu paarikuune kass ja väntsutas lapse mängukassi :)

juuli:
Tublid olete, nii hea, et loomadel sellised abilised on!

Jass meil on niii-niii armas, et pole sõungi... - kasvame temaga järjest rohkem kokku ja ta usaldab meid üha enam. Sülle tuleb alati igal esimesel võimalusel, mõnele usalustäratavamale külalisele ka. Mul on viimasel ajal tunne, et ta saab kohati isegi jutust aru...Meile tuli tagasi ka valge kiisu, kelle nimi on nüüd Valge Jass ja nad on superlõbusad mängukaaslased. See on uskumatu, milliseid graatslisi mänge nad igal õhtul terrassi ees mängivad - ja pärast lakutakse üksteist ja magatakse lambanahkades teineteise kaisus - praegu sajab õues vihma, aga kassid on oma lambanahkadega vooderdatu pesas hea meelega väljas, sest vihma ju terassil pähe ei saja ja ülevaade väljas toimuvale on samas hea. Jass ise (õnneks!) terrassilt ja maja ümbert eriti kaugemale ei lähe, Valge kiisu on aga pisut isepäisem ja käib mitmetunnistel jahi-ringidel.. tuleb vahest meiega mere-äärdegi kaasa... Jass tervitab meid ja Valget Jassi alati suure "kurr"-iga, ka siis kui kodus olles temast lihtsalt mööda kõndida- võimatu on talle selle peale mitte pai teha. Ma arvan, et mõlema kiisud on oma praeguse eluga ülimalt rahul.. see paistab nende olekust ja heast käitumisest välja ka.

Jassi tahab aga jah pisut kimbutada see kaaluprobleem, kuna ta on tubane ja õues kaugele ei lähe, aga isu on ikka kõva. Eks me püüa seda toitumist ikka järgida... aga ikka on ta tunduvalt kopsakam kui Valge..

Ma ei ole kõva pildistaja, mul on paar paari päeva tagust pilti Jassist ja Jassist koos Valge Jassiga.

Tervitades ja tänades - õnnelik kiisude-mamma (nagu mu mees mind kutsub) :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah