Otse põhisisu juurde

Jass


Pesuveega välja visatud laps ehk siis lugu loomapidamisest Eesti Vabariigis

On 25 jaanuar ja õues on rõske ning konte näriv niiske ja sombune ilm. Autost väljudes hakkab kohe külm ja niiskus imbub ka saabastesse. Olime saanud varem infot, et kino Kosmose juurde on 'tekkinud' kassipoeg. Esialgu ringi vaadates nägime palju kasside jälgi kuid kassipoegi ega kasse mitte. Vabatahtlik Kristi läks üle korvpalliväljaku, et kontrollida tribüünide tagust. Plakatite, euroaluste ja üksiku ilma okasteta kuuseskeleti alt vaatasid vastu kaks helendavat silma. Kutsumise ja meeldivalt lõhnava kana peale tuli sealt välja väga sõbralik kohevakarvaline triibuline kiisu. Süües ruttu paar tükki kana ronis ta mulle sulle ning üritas kaissu sooja saada. Vaene loom on külmetanud, nälginud, haige, peksa saanud ja kardab ilmselt valust selja puudutamist. Arvatavasti on ta istunud koos kuusega kodust välja viskamisest saadik selle kuuse all ja sellele kui viimasele kodumälestusele truuks jäänud. Panime ta puuri ja toimetasime hoiukodusse kus ta peale söömist lihtsalt magama jäi ja isegi kiisupoja häälele ega kutsumisele reageerinud. Kas üks armas sõber tõesti väärib sellist kohtlemist? Varem oli ta ju selline armas, nurruv ja mängiv karvapall. Talle osteti head sööki ja tema eest hoolitseti. Kodulooma võtmine arutati läbi perega ja talle leiti koht kodus ja südames. Uue aasta muutmise ja koristamise tuhinas ei tohiks lakata hoolimast ja hoolitsemast!

Minu esimene päästetu Jassi kiisu on alates 22.02 oma uues ja suurepärases kodus! Tänud kiisule kodu pakkumise eest ja Aliisile hoiukodu olemise eest!

Kodu kassist:
26.03.09 - Annan teada, et Jass hakkas sööma - paistab, et talle istub vaid Royal Canin'i toit:) ilmselt on ta nüüd juba harjumas ka oma uue eluga . Täna hommikul müras ja jooksis majas nagu paarikuune kass ja väntsutas lapse mängukassi :)

juuli:
Tublid olete, nii hea, et loomadel sellised abilised on!

Jass meil on niii-niii armas, et pole sõungi... - kasvame temaga järjest rohkem kokku ja ta usaldab meid üha enam. Sülle tuleb alati igal esimesel võimalusel, mõnele usalustäratavamale külalisele ka. Mul on viimasel ajal tunne, et ta saab kohati isegi jutust aru...Meile tuli tagasi ka valge kiisu, kelle nimi on nüüd Valge Jass ja nad on superlõbusad mängukaaslased. See on uskumatu, milliseid graatslisi mänge nad igal õhtul terrassi ees mängivad - ja pärast lakutakse üksteist ja magatakse lambanahkades teineteise kaisus - praegu sajab õues vihma, aga kassid on oma lambanahkadega vooderdatu pesas hea meelega väljas, sest vihma ju terassil pähe ei saja ja ülevaade väljas toimuvale on samas hea. Jass ise (õnneks!) terrassilt ja maja ümbert eriti kaugemale ei lähe, Valge kiisu on aga pisut isepäisem ja käib mitmetunnistel jahi-ringidel.. tuleb vahest meiega mere-äärdegi kaasa... Jass tervitab meid ja Valget Jassi alati suure "kurr"-iga, ka siis kui kodus olles temast lihtsalt mööda kõndida- võimatu on talle selle peale mitte pai teha. Ma arvan, et mõlema kiisud on oma praeguse eluga ülimalt rahul.. see paistab nende olekust ja heast käitumisest välja ka.

Jassi tahab aga jah pisut kimbutada see kaaluprobleem, kuna ta on tubane ja õues kaugele ei lähe, aga isu on ikka kõva. Eks me püüa seda toitumist ikka järgida... aga ikka on ta tunduvalt kopsakam kui Valge..

Ma ei ole kõva pildistaja, mul on paar paari päeva tagust pilti Jassist ja Jassist koos Valge Jassiga.

Tervitades ja tänades - õnnelik kiisude-mamma (nagu mu mees mind kutsub) :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus