Otse põhisisu juurde

Kiisuvõtja küsimustik

Looma võtmine on suur vastutus ja otsus peab olema korralikult läbi mõeldud. Küsimustiku abil püüame vähendada lemmikloomade võtmist hetkeemotsiooni ajel.

Juhul kui soovid meilt kassi, palume mõelda ja vastata vabas vormis järgmistele küsimustele:

 1. Miks Sa tahad kiisut võtta? Mida tahaksid kiisuga koos teha ehk millisest kassist Sa tegelikult unistad?
 2. Kui pikad on Sinu tööpäevad ehk mitu tundi päevas plaanid kassiga koos veeta?
 3. Kui pikk on Sinu arvates kassi eluiga? Kas tead, millisel ajal ööpäevas on kassil aktiivne tegutsemise ja mängimise aeg?
 4. Kas Sa soovid võtta ühe või mitu kiisut? Kui oled pikad päevad tööl ja kiisu peab üksi olema, on neil mitmekesi lõbusam ja Sinul kergem neid kasvatada. Kindlasti ei vasta tõele müüt, et kiisudel on omavahel huvitav ja omanik jääb seetõttu tähelepanust ilma.
 5. Kas tead, et väikeste lastega sobib täiskasvanud sõbralik kiisu paremini kui kassipoeg? Miks?
 6. Kus kandis Sa elad ehk millist kodu Sa kassile pakuksid (oma maja, oma korter, üürikorter)? Milline on Sinu kodu ümbrus (metsad, suured teed, külatänav, põllud jne)?
 7. Kas kassist saaks toakass, õuekass või õues käiv toakass? Kas kassile on Sinu arvates oluline õues käia? Millistes oludes ta õues käib ja millised ohud teda Sinu kodu ümbruses Sinu arvates ohustavad?
 8. Kas tead, et kass on kiskja ja murrab ka siis, kui kõht on täis ning tema saagiks langevad ka kaitsealuste linnu- ja loomaliikide isendid?
 9. Millised on Sinu varasemad loomapidamiskogemused (mis loomad, mitu, mis on nendest saanud)?
 10. Millega Sa kiisut toidaksid?
 11. Kas tead, et kiisu vajab liivakasti, toidunõusid, kraapimispuud, mänguasju, pesa jms? Kas tead, et koristamata liivakast hakkab ebameeldivalt lõhnama!
 12. Kas Sul on lapsi (kui vanad ja mitu)? Kas tead, et mänguhoos võib kass nii Sind kui lapsi kriimustada ja hammustada?
 13. Kas Sinu peres on allergikuid? Mis saab, kui Su pereliikmel tekib kassiallergia?
 14. Kas Sinu kiisu jaoks on oluline, et ta saaks ussirohtu, vaktsineeritud, steriliseeritud/kastreeritud ning kiibistatud? Miks see Sinu jaoks oluline/ebaoluline on?
 15. Kas oled valmis kompenseerima meie poolt kiisule tehtud kulud (kiipimine 230.- , vaktsineerimine 375.- , steriliseerimine/kastreerimine 700.-), mis lähevad järgmiste kiisude tänavalt päästmiseks? Kui suure osa oleksid nõus kompenseerima?
 16. Kui hetkel elad üksinda, siis mis saab, kui leiad elukaaslase, kellel on kassiallergia, kes kasse ei salli või tal on juba kolm kassi?
 17. Kui elad koos elukaaslase/abikaasaga, siis mis saab kassist, kui te peaksite lahku minema?
 18. Mis saab, kui järgmisesse üürikorterisse kolides selgub, et sinna ei või looma kaasa võtta?
 19. Kes hoolitseb kiisu eest, kui lähete puhkusele/reisima?

Vastasin antud küsimustele ausalt.

Olen täisealine (s.t üle 18.a),
minu telefoni number on ...,
minu nimi on (eesnimi, perekonnanimi)...

Eelmised küsimused on tekkinud elust enesest ja kindlasti tuleks enne looma võtmist hoolikalt mõelda, mida tähendab looma tulek perre.
Soovime alati rääkida kassivõtja endaga. Kui kassi soovib keegi teine, siis palu tal ise meiega ühendust võtta, sest kiisu läheb ju hoopis teise koju :)

Osad kassid sobivad tubaseks, osad õuevõimalustega kassiks. Osa kasse püüavad hiiri ja teised kaunistavad diivanit. Osa kasse sobivad laste ja teiste loomadega, osa mitte. Kõik kodud on head kodud. Kodule tuleb leida just talle sobilik kass ja kassile just talle sobilik kodu

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah