Otse põhisisu juurde

Oktoobrikuu kojuminejad

Oktoober sai otsa!

See on ju peaaegu tore, sest käes on novembrikuu esimene teisipäev ja meil on au esitleda teile 46 karvikut, kes enestele kodud leidsid.
Oktoober ehk rehekuu ehk viinakuu, kooljakuu, hingekuu, kosjakuu, kolletamiskuu, lehelanguskuu ehk lehevarisemiskuu, porikuu, roojakuu, orjakuu, sügisekuu, simunakuu.
Kolepalju nimesid, aga koheselt seostada saaks ehk siinse jutuga kosjakuud, porikuud, orjakuud ...
No ilmselgelt me ju räägime noist kassidest, kellele kosja tuldi, kelle väikesed käpad südametesse jälgi jätavad (vahel pisut poriseid ka põrandatele ja seintele) ning orjakuu – oojaa! – olgem ausad, teie, kes te enesele kassi võtsite, nüüd te alles saate teada, mis tunne on kedagi jäägitult armastada ja teda truult ning ustavalt teenida. :D


Aga alustame siis sellest, et taaskord on me põhjanaabrid mitu kauniskäppa enesele rabanud: aprillikuus hoiukodus ilmavalgust näinud pisid, väike imekaunis tüdruk Pilkku, keda ootas väga kena lastega pere kahe 10-aastase kassiga ning armas Pörrö ja ilus Pippuri, kes teineteisel käppa hoides kolisid oma uutesse kodudesse Soomes. Viimaseid olid ees ootamas üks pisut eakam kass ja loomulikult tore lastega pere! Kõik nad on oma uute inimestega harjunud, õpivad usinasti soome keelt ning vabal ajal teevad oma nunnusid kassitempe!
Pilkku

Teate ju ikka, et Pesaleidja vabatahtlikud käivad aeg-ajalt erinevatel üritustel? Ja mitte ennast näitamas, vaid kaasas on nunnud ja sõbralikud kiisud! Ning vahel juhtub, et sellistest põgusatest kohtumistest sünnib armastus esimesest silmapilgust!
PetCity "Pesaleidja laupäevakult" leidsid kodud Kiana ja Dixi.

Kiana uus pere ei suutnud tükk aega otsustada, kumb siis ikkagi võtta, aga pärast ca tunnipikkust kaalumist leiti see ainus ja õige – Kiana sai oma pärispere!

Dixi jäi aga silma ühele PetCity töötajale, kes temasse lausa silmadeni-kulmudeni armus! Kuna ta aga teda endale võtta ei saanud, siis kutsuti iludust vaatama tuttav, kes otsis kassipoega. Ja – Dixil ongi nüüd väga palju mängukaaslasi, kelle peal oma lõpmatuid energiavarusid kulutada - kaks koera, kass ja inimpoiss.
Lisaks eelnenule, olid Pesaleidja vabatahtlikud koos kassidega kohal ka Hortese perepäeval ning sealt leidsid enesele kodud Mimmi ja Aktivist.


a
Mimmi ja Aktivist
Mõned juhuslikud ja imelikud kohtumised olid meil ka – Kassituppa oma väljavalituga (kass) kohtuma tulnud noormees (inimene) armus hoopis teise (kass)! Ja tänu tehnikale, s.o. videokõnele oma elukaaslasega (inimene), leiti enesele uus eluseltsiline (kass) – Geisha.
Ja Ashley ning Kim kuuluvad ka veidra armastuse peatüki alla – Kui Kim ja Peremees esimest korda kohtusid, siis Kim hüppas seisvale pereisale küüntega pükste külge, ronis mööda teda üles ja siis hammustas tal käed veriseks... No kuidas saab sellist kassi mitte tahta või armastada? Ilmselgelt tundub, et nood kaks olid üksteisest võlutud! Seejärel astus Kim puuri vabatahtlikult, aga Ashleyt tuli veidi veenda. Nende koduks sai suur talumaja Harjumaal, kus juba koer ees ootamas.Kim

Eesti on väike! Koju sai ka Lorelei, Pikasillast leitud kassike! Ühel Tallinna perel oli kiisu, kes sel kevadel üle vikerkaaresilla läks... Nad nägid meie kodulehel oma armastatud kiisu koopiat - aastast Loreleid. Ja armastus sündis! Ja et lugu veelgi põnevam oleks, siis ka nende eelmine kassike oli leitud kaheksa aastat tagasi Pikasillast!!Lorelei
Omad kodud ja pärisinimesed leidsid ka Stine (Hiljuti ilmnes küll, et tegu siiski hoopis poisiga ja nüüd on ta nimi Endel!), Pilveke, kes pidas kassitoas maha korraliku lahingu enne kui lubas peremehel end puuri pista, hallikarva triibik Tereese, kõige nummikum nummik Nummikute perest – Gustav Nummik, Hallik, Julius – uue nimega Artur, pisike Loki, Valgast tulnud kass Filja, pisike Isabel ja sõbralik ning mänguhimuline Helbeke.

Julius, uue nimega Artur
Hoiukodudesse jäid Hiiumaa nunnukesed Fluffy, Ronja ja Mustik ja Bibi. Sel kuul härdus meid kuidagi kolevähe ...

Ja siit siis edasi!
Naeru, kellel on Pesaleidjaga pikk ja võib-olla pisut murelik ühine minevik olnud, imeilus Donna, kelle Peremeheks ja parimaks sõbraks sai meesterahvas, kes soovis endale rahulikku seltsilist, Ashe, Narva autoremonditöökoja kass, kes tuli tiinuskahtlusega, aga oli lihtsalt (khm!) paks ning sai steriliseeritud ja rändas toitja juurde Narvasse tagasi, uude päriskoju, Vikerkaar, pisike vesihall kassitüdruk, kes leidis omale soovija enne omale nime saamist, Kaisu, Keanu, kelle uue peremehe täditütre juures on juba samast pesakonnast Dixi. Nüüd saab Keanu jälle oma õekest näha, sest uuel perel on plaanis Keanuga ka Dixil aeg-ajalt külas käia!

Naeru

Kaks õekest Bibi ja Shanelle said koos oma uude koju! Peretütar valis omale 2 sõbrakest, kes
talle seltsiks oleksid ja tema päeva rõõmsamaks muudaksid kui ta koolist tuleb ...
Sipi, Finn, Rõuge kuurikassipoeg, must Hollyhock, pisike keerulise elusaatusega Vau, Viljandist Tallinnasse maabunud Errol – ka neil on nüüd olemas need omad ja õiged, kes nende käpakäigu eest hoolt kannavad.
Hollyhock
Kuid see ei ole ikka veel kõik – oma pisikese käpa jäle jätsid inimeste hinge ka Nummikute pere pesamuna Alissa Nummik, Jaspis, Kohtla-Järve varjupaigast tulnud Pisi-Hugo, Ludvig ning Türilt pärit kassipojad Birri, Pinksu ja Laugu.

Pisi-Hugo

Aga, et te üllatustest ei toibuks – Kutti sai ka oma inimese!
Et mis siin nii üllatavat on, küsite? Kutti pole tavaline kass, Kutti pole tegelikult üldse mitte kass, sest Kutti on koer! Ja hoiukodu süda on umbes tuhandeks tükiks, kuna pisike sai talle nii armsaks. Nüüd aga on Kuttil olemas kass Morgan! No lisaks muule perele, millesse kuuluvad Vanemad ja kolm Last ... Ja oma 10-juubelit, loodetavasti koos maksapasteeditordiga peab kutsike juba oma uues kodus!

Kutti, va südametemurdja!
Aga selleks korraks üllatustest jms ehk piisab?
Meil on juba uued nunnud te jaoks varuks ja endiselt ootame kõiki teid ka hoiukodundusse. Teate, see on selline kassisilitamise-periood, mille jooksul on kolepalju kaasaelajaid. No muresid vahel ka, aga – nondest räägime siis kui nood käes on! Kirjutage meile info@pesaleidja.ee
Ja olge tänatud, et meid jälgite-toetate!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Kurry uudistega kodust

Panime põssatriibikule nimeks Kurry. Ta reageerib päris ilusti sellele nimele.Ta on hästi aktiivne kassipoeg, eriti päeva esimesel poolel.Ka on ta suur suhtleja. Algul tegi ta suu lahti ja sealt ei tulnud piuksugi välja. Nüüd aga muudkui räägib nn oma keeles, kurr ja njäu.Mu tütrel on suur magamistuba ja sinna nad suunduvad õhtul kell 23:00. Ühtegi suuremat piuksu rohkem ei kuule.Hommikul aga ärkab Kurry minu kõndimise peale üles ja hakkab haledasti näuguma. Pärast söömist algab mängutrall.Kurry mängib päris palju iseseisvalt ja hästi naljakalt. Lisaks hiilib ja jookseb ta üsna palju. Meile on mõned kassikasvatusraamatud kingitud jasealt lugesime, et Kurry sarnaneb bengali kassitõule.Ka söögiisu on Kurryl väga hea.Kurryle meeldib süles magada. Eriti päeva teisel poolel otsib ta istuvaid pereliikmeid, et nende sülle hüpata ja uinuda.Magamise ajal ajab ta päris tihti oma täpilise kõhukese taeva poole ja hästi pikaks. See on imearmas!Oleme käinud Västriku loomakliinikus ussirohtu s

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli!  Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli! Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad. 1. Tsitruselised  Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi. Olgu siis selleks sidrun, laim, apelsin, greipfruut või muud sarnased viljad. Paljud kassipeletajad kasutavad tsitruseliste aroome, et kasse di