Otse põhisisu juurde

Oktoobrikuu kojuminejad

Oktoober sai otsa!

See on ju peaaegu tore, sest käes on novembrikuu esimene teisipäev ja meil on au esitleda teile 46 karvikut, kes enestele kodud leidsid.
Oktoober ehk rehekuu ehk viinakuu, kooljakuu, hingekuu, kosjakuu, kolletamiskuu, lehelanguskuu ehk lehevarisemiskuu, porikuu, roojakuu, orjakuu, sügisekuu, simunakuu.
Kolepalju nimesid, aga koheselt seostada saaks ehk siinse jutuga kosjakuud, porikuud, orjakuud ...
No ilmselgelt me ju räägime noist kassidest, kellele kosja tuldi, kelle väikesed käpad südametesse jälgi jätavad (vahel pisut poriseid ka põrandatele ja seintele) ning orjakuu – oojaa! – olgem ausad, teie, kes te enesele kassi võtsite, nüüd te alles saate teada, mis tunne on kedagi jäägitult armastada ja teda truult ning ustavalt teenida. :D


Aga alustame siis sellest, et taaskord on me põhjanaabrid mitu kauniskäppa enesele rabanud: aprillikuus hoiukodus ilmavalgust näinud pisid, väike imekaunis tüdruk Pilkku, keda ootas väga kena lastega pere kahe 10-aastase kassiga ning armas Pörrö ja ilus Pippuri, kes teineteisel käppa hoides kolisid oma uutesse kodudesse Soomes. Viimaseid olid ees ootamas üks pisut eakam kass ja loomulikult tore lastega pere! Kõik nad on oma uute inimestega harjunud, õpivad usinasti soome keelt ning vabal ajal teevad oma nunnusid kassitempe!
Pilkku

Teate ju ikka, et Pesaleidja vabatahtlikud käivad aeg-ajalt erinevatel üritustel? Ja mitte ennast näitamas, vaid kaasas on nunnud ja sõbralikud kiisud! Ning vahel juhtub, et sellistest põgusatest kohtumistest sünnib armastus esimesest silmapilgust!
PetCity "Pesaleidja laupäevakult" leidsid kodud Kiana ja Dixi.

Kiana uus pere ei suutnud tükk aega otsustada, kumb siis ikkagi võtta, aga pärast ca tunnipikkust kaalumist leiti see ainus ja õige – Kiana sai oma pärispere!

Dixi jäi aga silma ühele PetCity töötajale, kes temasse lausa silmadeni-kulmudeni armus! Kuna ta aga teda endale võtta ei saanud, siis kutsuti iludust vaatama tuttav, kes otsis kassipoega. Ja – Dixil ongi nüüd väga palju mängukaaslasi, kelle peal oma lõpmatuid energiavarusid kulutada - kaks koera, kass ja inimpoiss.
Lisaks eelnenule, olid Pesaleidja vabatahtlikud koos kassidega kohal ka Hortese perepäeval ning sealt leidsid enesele kodud Mimmi ja Aktivist.


a
Mimmi ja Aktivist
Mõned juhuslikud ja imelikud kohtumised olid meil ka – Kassituppa oma väljavalituga (kass) kohtuma tulnud noormees (inimene) armus hoopis teise (kass)! Ja tänu tehnikale, s.o. videokõnele oma elukaaslasega (inimene), leiti enesele uus eluseltsiline (kass) – Geisha.
Ja Ashley ning Kim kuuluvad ka veidra armastuse peatüki alla – Kui Kim ja Peremees esimest korda kohtusid, siis Kim hüppas seisvale pereisale küüntega pükste külge, ronis mööda teda üles ja siis hammustas tal käed veriseks... No kuidas saab sellist kassi mitte tahta või armastada? Ilmselgelt tundub, et nood kaks olid üksteisest võlutud! Seejärel astus Kim puuri vabatahtlikult, aga Ashleyt tuli veidi veenda. Nende koduks sai suur talumaja Harjumaal, kus juba koer ees ootamas.Kim

Eesti on väike! Koju sai ka Lorelei, Pikasillast leitud kassike! Ühel Tallinna perel oli kiisu, kes sel kevadel üle vikerkaaresilla läks... Nad nägid meie kodulehel oma armastatud kiisu koopiat - aastast Loreleid. Ja armastus sündis! Ja et lugu veelgi põnevam oleks, siis ka nende eelmine kassike oli leitud kaheksa aastat tagasi Pikasillast!!Lorelei
Omad kodud ja pärisinimesed leidsid ka Stine (Hiljuti ilmnes küll, et tegu siiski hoopis poisiga ja nüüd on ta nimi Endel!), Pilveke, kes pidas kassitoas maha korraliku lahingu enne kui lubas peremehel end puuri pista, hallikarva triibik Tereese, kõige nummikum nummik Nummikute perest – Gustav Nummik, Hallik, Julius – uue nimega Artur, pisike Loki, Valgast tulnud kass Filja, pisike Isabel ja sõbralik ning mänguhimuline Helbeke.

Julius, uue nimega Artur
Hoiukodudesse jäid Hiiumaa nunnukesed Fluffy, Ronja ja Mustik ja Bibi. Sel kuul härdus meid kuidagi kolevähe ...

Ja siit siis edasi!
Naeru, kellel on Pesaleidjaga pikk ja võib-olla pisut murelik ühine minevik olnud, imeilus Donna, kelle Peremeheks ja parimaks sõbraks sai meesterahvas, kes soovis endale rahulikku seltsilist, Ashe, Narva autoremonditöökoja kass, kes tuli tiinuskahtlusega, aga oli lihtsalt (khm!) paks ning sai steriliseeritud ja rändas toitja juurde Narvasse tagasi, uude päriskoju, Vikerkaar, pisike vesihall kassitüdruk, kes leidis omale soovija enne omale nime saamist, Kaisu, Keanu, kelle uue peremehe täditütre juures on juba samast pesakonnast Dixi. Nüüd saab Keanu jälle oma õekest näha, sest uuel perel on plaanis Keanuga ka Dixil aeg-ajalt külas käia!

Naeru

Kaks õekest Bibi ja Shanelle said koos oma uude koju! Peretütar valis omale 2 sõbrakest, kes
talle seltsiks oleksid ja tema päeva rõõmsamaks muudaksid kui ta koolist tuleb ...
Sipi, Finn, Rõuge kuurikassipoeg, must Hollyhock, pisike keerulise elusaatusega Vau, Viljandist Tallinnasse maabunud Errol – ka neil on nüüd olemas need omad ja õiged, kes nende käpakäigu eest hoolt kannavad.
Hollyhock
Kuid see ei ole ikka veel kõik – oma pisikese käpa jäle jätsid inimeste hinge ka Nummikute pere pesamuna Alissa Nummik, Jaspis, Kohtla-Järve varjupaigast tulnud Pisi-Hugo, Ludvig ning Türilt pärit kassipojad Birri, Pinksu ja Laugu.

Pisi-Hugo

Aga, et te üllatustest ei toibuks – Kutti sai ka oma inimese!
Et mis siin nii üllatavat on, küsite? Kutti pole tavaline kass, Kutti pole tegelikult üldse mitte kass, sest Kutti on koer! Ja hoiukodu süda on umbes tuhandeks tükiks, kuna pisike sai talle nii armsaks. Nüüd aga on Kuttil olemas kass Morgan! No lisaks muule perele, millesse kuuluvad Vanemad ja kolm Last ... Ja oma 10-juubelit, loodetavasti koos maksapasteeditordiga peab kutsike juba oma uues kodus!

Kutti, va südametemurdja!
Aga selleks korraks üllatustest jms ehk piisab?
Meil on juba uued nunnud te jaoks varuks ja endiselt ootame kõiki teid ka hoiukodundusse. Teate, see on selline kassisilitamise-periood, mille jooksul on kolepalju kaasaelajaid. No muresid vahel ka, aga – nondest räägime siis kui nood käes on! Kirjutage meile info@pesaleidja.ee
Ja olge tänatud, et meid jälgite-toetate!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus