Otse põhisisu juurde

Pesaleidja jutuvõistluse võitja

Eks koduloom ole jah paljudele meist asendamatu pereliige, kes tõesti õpetab lastele palju. Ja lapsed on ju meie tulevik! Hea on teada, et ühes toredas peres kasvavad lapsed, kes soovivad ka teisi aidata. Järgnev jutuke ongi meie jutuvõistluse lemmikjutt.

Meie pere kassid

Kassid on meie pere lemmikud. Esimese kassi saime koos uue koduga. Tema perenaine nägi, kui vaimustatud me olime tema suurest ja valgest karvakerast ning usaldas ta meie hoolde oma poja allergia pärast. Nii tuli meie perre juba täiskasvanud pikakarvaline kass Juulius, õigemini läksime meie tema koju. Suur kui koer, väärikas ja aukartustäratav ootas ta meid esikus tööpäeviti koju. Alguses oli küll tunne, et ta näis küll mõtlevat, et kauaks need külalised siia jäävad, kuid me saime omadeks ja ta rõõmustas meid oma nurruga kümme aastat kuni haigus ta murdis.

Juulius

Leitud kasside kodulehte vaadates jäi meile silma must pikakarvaline täiskasvanud kass, oli teine Lasnamäel juba pikka aega ringi lonkinud ja ootas uut elu hoiukodus. Läksime teda vaatama ja rääkisime juttu perenaisega, kes hoolitses mitme koduta kassi eest korraga. Olime enda jaoks otsuse teinud ning jätsime puuri esikupõrandale ja ukse lahti. See võis olla just samal ajal, kui kuulsime selle kassi iseloomustust, et ta on võtnud nõuks olla karjajuht ja sööb teiste eest sööki ära, kui märkasime, et ta oli juba ise roninud puuri ja kui oleks saanud ilmselt ka käpaga vist ukse enda järel kinni tõmmanud. Nii valis kass Lõvi meid oma pereks ning oli meile heaks pereliikmeks ja pojale seltsiliseks viis aastat. Siis jäi ta haigeks ja pidi lahkuma kassidemaale.

Lõvi

Täna on meie peres kaks last ja kaks noort kassi Tiiger ja Täpi. Lapsed ise valisid nad välja eelmisel aastal „ära anda” kodulehe kaudu, kui nad veel kassipojad olid. Tiiger on laisavõitu triibuline kass, kes on võtnud enda ülesandeks poja hommikuse äratamise oma valju nurrumisega. Täpi on vahva valge kass mustade laikudega, temast ei saa kunagi luurajat, tema kurruv hääl reedab ta alati.
Tiiger ja Täpi

On tõsi, et kassidel on palju tähenduslikke häälitsusi ja nemad taltsutavad inimesi. Ja tuleb alt hoida, et nad oma suures müramise hoos sind pikali ei jookseks. Meie pere ei kujuta elu ette ilma kassideta. Loomade eest hoolitsemise kogemus on lastele omaette väärtus. Üha sagedamini räägib vanem laps teistest, hooleta jäänud kassidest, et kuidas saaksime neid aidata. Ka see lugu siin on kirja pandud tema palvel.

Toredale perele on meil varuks meie vabatahtliku valmistatud pesake nende kiisudele ja Pesaleidja helkurid kogule perele, et pimedatel õhtutel end turvalisemalt tunda. Jutu autoriga võtame ise ühendust.

Helkurid ja pesad


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah