Otse põhisisu juurde

Pesaleidja jutuvõistluse võitja

Eks koduloom ole jah paljudele meist asendamatu pereliige, kes tõesti õpetab lastele palju. Ja lapsed on ju meie tulevik! Hea on teada, et ühes toredas peres kasvavad lapsed, kes soovivad ka teisi aidata. Järgnev jutuke ongi meie jutuvõistluse lemmikjutt.

Meie pere kassid

Kassid on meie pere lemmikud. Esimese kassi saime koos uue koduga. Tema perenaine nägi, kui vaimustatud me olime tema suurest ja valgest karvakerast ning usaldas ta meie hoolde oma poja allergia pärast. Nii tuli meie perre juba täiskasvanud pikakarvaline kass Juulius, õigemini läksime meie tema koju. Suur kui koer, väärikas ja aukartustäratav ootas ta meid esikus tööpäeviti koju. Alguses oli küll tunne, et ta näis küll mõtlevat, et kauaks need külalised siia jäävad, kuid me saime omadeks ja ta rõõmustas meid oma nurruga kümme aastat kuni haigus ta murdis.

Juulius

Leitud kasside kodulehte vaadates jäi meile silma must pikakarvaline täiskasvanud kass, oli teine Lasnamäel juba pikka aega ringi lonkinud ja ootas uut elu hoiukodus. Läksime teda vaatama ja rääkisime juttu perenaisega, kes hoolitses mitme koduta kassi eest korraga. Olime enda jaoks otsuse teinud ning jätsime puuri esikupõrandale ja ukse lahti. See võis olla just samal ajal, kui kuulsime selle kassi iseloomustust, et ta on võtnud nõuks olla karjajuht ja sööb teiste eest sööki ära, kui märkasime, et ta oli juba ise roninud puuri ja kui oleks saanud ilmselt ka käpaga vist ukse enda järel kinni tõmmanud. Nii valis kass Lõvi meid oma pereks ning oli meile heaks pereliikmeks ja pojale seltsiliseks viis aastat. Siis jäi ta haigeks ja pidi lahkuma kassidemaale.

Lõvi

Täna on meie peres kaks last ja kaks noort kassi Tiiger ja Täpi. Lapsed ise valisid nad välja eelmisel aastal „ära anda” kodulehe kaudu, kui nad veel kassipojad olid. Tiiger on laisavõitu triibuline kass, kes on võtnud enda ülesandeks poja hommikuse äratamise oma valju nurrumisega. Täpi on vahva valge kass mustade laikudega, temast ei saa kunagi luurajat, tema kurruv hääl reedab ta alati.
Tiiger ja Täpi

On tõsi, et kassidel on palju tähenduslikke häälitsusi ja nemad taltsutavad inimesi. Ja tuleb alt hoida, et nad oma suures müramise hoos sind pikali ei jookseks. Meie pere ei kujuta elu ette ilma kassideta. Loomade eest hoolitsemise kogemus on lastele omaette väärtus. Üha sagedamini räägib vanem laps teistest, hooleta jäänud kassidest, et kuidas saaksime neid aidata. Ka see lugu siin on kirja pandud tema palvel.

Toredale perele on meil varuks meie vabatahtliku valmistatud pesake nende kiisudele ja Pesaleidja helkurid kogule perele, et pimedatel õhtutel end turvalisemalt tunda. Jutu autoriga võtame ise ühendust.

Helkurid ja pesad


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v