Otse põhisisu juurde

Pesaleidja jutuvõistluse võitja

Eks koduloom ole jah paljudele meist asendamatu pereliige, kes tõesti õpetab lastele palju. Ja lapsed on ju meie tulevik! Hea on teada, et ühes toredas peres kasvavad lapsed, kes soovivad ka teisi aidata. Järgnev jutuke ongi meie jutuvõistluse lemmikjutt.

Meie pere kassid

Kassid on meie pere lemmikud. Esimese kassi saime koos uue koduga. Tema perenaine nägi, kui vaimustatud me olime tema suurest ja valgest karvakerast ning usaldas ta meie hoolde oma poja allergia pärast. Nii tuli meie perre juba täiskasvanud pikakarvaline kass Juulius, õigemini läksime meie tema koju. Suur kui koer, väärikas ja aukartustäratav ootas ta meid esikus tööpäeviti koju. Alguses oli küll tunne, et ta näis küll mõtlevat, et kauaks need külalised siia jäävad, kuid me saime omadeks ja ta rõõmustas meid oma nurruga kümme aastat kuni haigus ta murdis.

Juulius

Leitud kasside kodulehte vaadates jäi meile silma must pikakarvaline täiskasvanud kass, oli teine Lasnamäel juba pikka aega ringi lonkinud ja ootas uut elu hoiukodus. Läksime teda vaatama ja rääkisime juttu perenaisega, kes hoolitses mitme koduta kassi eest korraga. Olime enda jaoks otsuse teinud ning jätsime puuri esikupõrandale ja ukse lahti. See võis olla just samal ajal, kui kuulsime selle kassi iseloomustust, et ta on võtnud nõuks olla karjajuht ja sööb teiste eest sööki ära, kui märkasime, et ta oli juba ise roninud puuri ja kui oleks saanud ilmselt ka käpaga vist ukse enda järel kinni tõmmanud. Nii valis kass Lõvi meid oma pereks ning oli meile heaks pereliikmeks ja pojale seltsiliseks viis aastat. Siis jäi ta haigeks ja pidi lahkuma kassidemaale.

Lõvi

Täna on meie peres kaks last ja kaks noort kassi Tiiger ja Täpi. Lapsed ise valisid nad välja eelmisel aastal „ära anda” kodulehe kaudu, kui nad veel kassipojad olid. Tiiger on laisavõitu triibuline kass, kes on võtnud enda ülesandeks poja hommikuse äratamise oma valju nurrumisega. Täpi on vahva valge kass mustade laikudega, temast ei saa kunagi luurajat, tema kurruv hääl reedab ta alati.
Tiiger ja Täpi

On tõsi, et kassidel on palju tähenduslikke häälitsusi ja nemad taltsutavad inimesi. Ja tuleb alt hoida, et nad oma suures müramise hoos sind pikali ei jookseks. Meie pere ei kujuta elu ette ilma kassideta. Loomade eest hoolitsemise kogemus on lastele omaette väärtus. Üha sagedamini räägib vanem laps teistest, hooleta jäänud kassidest, et kuidas saaksime neid aidata. Ka see lugu siin on kirja pandud tema palvel.

Toredale perele on meil varuks meie vabatahtliku valmistatud pesake nende kiisudele ja Pesaleidja helkurid kogule perele, et pimedatel õhtutel end turvalisemalt tunda. Jutu autoriga võtame ise ühendust.

Helkurid ja pesad


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus