Otse põhisisu juurde

Maikuus kojuläinud kiisud!

 
Meil on käes juba juuni kuid veel on üles loetlemata maikuus Pesaleidjast koju läinud loomad.
 
Hea meel on teatada, et selle päris oma kodu on nüüd veel ühel koeral ja 31-l kassil.
 
Mis siin ikka pikalt jutustada. Alustame sellest ainukesest ja imelisest koerast.
Turbo sai olla ja stressi maandaja ja hoiuinimesega tööl kaasas käija nädala. Siis leidis see väike aktivist endale päris kodu ja inimesed. Ja oh õnne, ka päris perenaisega saab hakata koos tööl käima.
Turbo
 
Vabatahtlikel on rõõmupisarad silmis kui koidab päev kui saab koju kass, kes liialt pikaks Pesaleidjasse kodu ootama jäänud. Oma kodu leidis lõpuks "vaid" 3 aastat, 2 kuud ja 10 päeva oodanud arglik must-valge Arielle, kes kolis seltsiliseks Pesaleidjast eelmsiel aastal adopteeritud ja sõpra ootavale Lekile.
 
Arielle
Koju läksid kuidagi sel korral hoiukodust kiisud, kes ehk pole olnud kõige julgemad ja silmapaistvamad aga ometigi saabus ka nende inimene ja nende päris kodu.
Angelo, Bambi, Airabell. Ja Bambi läks seltsi juba eelnevalt Pesaleidjast võetud kiisule, et koos toredam oleks.
Angelo 
 
Airabell
Bambi
Meie järgmine koduleidja on Robin. Tema tuli Viljandi varjupaigast ja hoiatati, et on jube pulstihunnik. Eks vabatahtlik siis vaatas üle ja lõikas hullemad tuustid ära aga siiski tegid kogu ülejäänud töö kliiniku tublid arstid. Sealt pulsti alt tuli välja üks igati vahva ja armas kiisu kes peale kasuka kaotamist ka kohe uuele perele silma jäi.
Andke andeks aga see pilt on lihtsalt liiga ainulaadne, et endale hoida.
(ps! kiisule on juba uued karvad hakanud kenasti tagasi kasvama ja tal ei olnud pügamise ajal valus)
 
Robini vana kasukas
 
Kodus on ka pisikesed marakratid Arabella ja Karoliine. Ja natuke suuremad marakratid Melissa, Nelly ja Lola.
 
Arabella ja Karoliine
Nelli
 
Samuti leidsid kodu kolmevärvilised iludused Dalia, Latte, Ronja.
 
Latte
 
Dalia
 

Ronja

 
Ka Mirage, kes tuli Sillamäelt koos poegadega hoiukodusse, kasvatas lapsed eeskujulikult üles ja leidis lõpuks oma tee oma koju.
Lonni ja Krati poiss ootasid ka oma kodu hoiukodudes, üks Tartus, teine Tõrvas. Nüüd pole neil enam vahet kus Eesti paigas nad on, sest nad on koos oma inimesega.
 
Lonni


Krati
 
Tiara on kass, kes tõi tagasi ühe vabatahtliku lootuse ja motivatsiooni aidata ja edasi minna.
Tiara leiti tänavalt mädaneva silmaga ja üli kehvas seisus. Tänu agressiivsele herpesele kaotas ta ühe silma ja selgus, et ka teise silmaga ta kae tõttu ei näe. Niisiis pime kiisu, kes steriliseeriti, kellel tekkisid ootamatud komplikatsioonid kes siiski paranes ja taastus ja sulatas leidja südame. Nüüd on imekaunis halli-beeži kasukaga Tiara oma kodus.
 
Dakota. Kolme käpa ja hella südamega tilluke kassike, kes jõudis kassituppa Valgast koos oma metsikuvõitu pojaga. Ta jäi meie kaamerast silma Tatjanale, kes tuli kassituppa just teda vaatama - ja Dakota malbe iseloom ei lubanud tema uuel perenaisel ilma kiisuta lahkuda. Kodus oli ees ootamas vanem rahulik kassike ja pere on valmis olema kannatlik, et neid rahulikult teineteisele tutvustada. Dakota puges kandekotti ainsagi vastuväiteta, hoolimata sellest, et käigupealt tuli veel ussirohi alla neelata - ja läinud nad olidki.
Dakota
 
 
Kodus on Demi ja Reti. Igavesti pisike ja mängulusti täis Amaalia  ja ilmselt natuke suuremaks kasvav veel kassipoja ohtu Jussu.
 
Amaalia
 
 Kopli liinide viimane mohikaanlane Brent, kes jõudis kassituppa novembris, kui tema leidja, 90-aastane vanaproua - muuseas, päritolult soomlanna, teda enam hoida ei jaksanud. Brent puges rahulikult puuri ja purjetas oma koju Soome.
Koju läks ka Max. Kass kelle nimi sobib hästi kirjeldamaks tema välimust.
 
Brent

Max
 
 
Brent ei olnud mitte sugugi ainuke, kes oma käpad Soome poole seadis. Seda tegi ka vahva Snuggles.Veebruari alguses Viljandist Pesaleidjasse kolinud kass kolis Soome seal elava jaapanlanna kaaslaseks. Perenaine oli nii õnnelik, et saab armsa kiisu koju viia, ega kuulanud poole kõrvagagi kurbi lugusid Snugglesi minevikust. Ja pole tarviski - peaasi, et tulevik helge oleks!
Snuggles
 
 
Kassitoast lehvitasid teistele käppa absoluutne vabatahtlike lemmik härra paimaias Aramis. Samuti suure muutuse läbi teinud Siiu, kes tulles oli peaaegu metsik ja paari nädalaga oli nõus juba uue kodu esimesed paid kartlikult vastu võtma.
Kassitoast lahkus pere juurde ka Burrito. Burrito jah, teate see nimi tuligi sellest, et kiisu armastab ennast teki sisse magama keerata ja näeb välja seal nagu väike burrito. Lihtsalt nii aramas.
Aramis

Burrito
 
Hoiukodu inimesed jäid lehvitama järele härra Sepole ja kõikide sõbrale Klausile. Ka nemad lahkusid hoiuinimeste kodupinnalt, et minna oma inimese juurde ja teha hoiukodus ruumi teistele abivajajatele.
Sepo
Klaus
 
Ja maikuu viimasel päeval seadiski oma neli käppa, koheva saba ja ilusad rohelised silmad Henrietta. Omanik tuli kassituppa kiisudega tutvuma ja koheselt jäi silma see isepäine kassiplika. Olles natuke tuttavaks saanud, pakiti Royal Canini kingipakk Henriettale kaasa, vormistati ametlikud paberid ja läinud nad olidki.
Henrietta
 
 
Selline oligi maikuus kojuläinud kasside ja koera rubriik :)
Aitäh lugemast ja meiega olemast!
 
Kui ka sina soovid aidata kodututele loomadele kodu leida või pakkuda hoiukodu siis kirjuta:
Vaata lahedaid kiisude tegemisi veebikaamerast, ehk on Sinu tulevane sõber just seal: 

Kommentaarid

  1. Väike näpukas lihtsalt- Sepo jäi hoiukoju. PÄRIS OMA KASSIKS. Sest ta on lihtsalt NII vahva. Ja väga kiindunud kahesse kassineiusse, kellega koos elatud üle aasta. Ja perenaisesse. Ja perenaise peresse. Kiindumus on vägagi vastastikune :D

    VastaKustuta

Postita kommentaar

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah