Otse põhisisu juurde

Kes on Lemmikuhoidja?
Suvi on tore aeg ringisõitmseks ja reisimiseks. Tore loomulikult kui neljajalgne on sama suur reisisell nagu sa ise, aga mis teha siis, kui lemmik kohe üldse ei taha/saa kaasa tulla? Lisaks on sõbrad/tuttavad ka linnast ära sõitnud, kes varem on käinud kassiga tegelemas või koeraga jalutamas. Mida teha?
Kuna paljud lemmikud elavad hotelli panekut raskelt üle, siis on parim alternatiiv jätta oma lemmik lemmikuhoidja hoolealla.(www.lemmikuhoidja.ee)

Kes on Lemmikuhoidja?
Lemmikuhoidja on inimene, kes hoolitseb sinu lemmiku eest, kui oled ära. Kindlasti on oluline, et inimene oleks usaldusväärne ja piisavate kogemustega looma eest hoolitsema Sinu ära oleku ajal.
Olen tegutsenud alates aastast 2012 Pesaleidja MTÜ vabatahtliku ja hoiukoduna. Lisaks on enamike sõprade/tuttavate loomad hoitud just minu poolt. Ja kui sellest mulle veel väheks jääb, siis võib mind leida varjupaigast koeri jalutamas.
Minu pikemat tutvustust saad lugeda https://www.lemmikuhoidja.ee/minust.html.
Lisaks on siin samas blogis ka pisikene lugu minu tegemistest Pesaleidjas.

Kust tuli idee pakkuda lemmikuhoidja teenust?
Idee kasvas välja sellest, et käin tihti oma sõprade/tuttavate juures nende loomi hoidmas või siis on meil olnud päris tihti ka endal kodus võõrad loomad hoiul. Nii on ka läinud sõna lahti ja mind on leidnud ka tuttavate tuttavad jne, kes on palunud seda teenust, siis otsustasin ka teenust veidi laiemalt pakkuda ja ka endale teha kodulehe, et inimesed minuga ka otse ühendust saaks.

Miks kutsuda pigem oma lemmikule lemmikuhoidja koju?
Mina leian, et jätta loom oma koju, on tihti loomasõbralikum. Lisaks on sellel ka mõned plussid loomaomanikule. Paljud arvavad, et üksi koju jätmine on loomale suur piin, aga tegelikult on tema viimine ära oma kodust tihti palju stressirohkem.
  • V iies loom sõprade-tuttavate juurde või lemmikloomahotelli (kus nad on enamik aega ka väikses puuris) on loomadele väga stressirohke. Lisaks uutele inimestele peavad nad ka harjuma uue keskkonnaga. Seega on kodune keskkond nende jaoks vähem stressitekitavam, kuna tunnevad end oma kodus turvaliselt.
  • Sa ei pea looma transportima kuhugi
  • Puudub nakkuste oht, kuna loom ei puutu kokku teiste võõraste loomadega.
  • ​Sa ei pea tüütama oma sõpru/tuttavaid, kes ei viitsi/soovi/jõua/oska loomaga tegeleda. Lemmikuga tegelemine sellel ajal on väga oluline, et vähendada looma stressi Sinu äraoleku ajal.
  • Soovi korral saab pilte ja infot oma lemmiku kohta.
  • Soovi korral saavad ka kastetud lilled ja ka postkastist post ilusti tuppa toimetatud
  • Sinu kodul hoitakse silma peal.

Kas sa pakud ka muid teenuseid peale looma hoidmise omaniku kodus?
Jah. Pakun kolme tüüpi teenust:
1. Lemmikuhoid omaniku kodus- käin looma eest hoolitsemas/jalutamas/toitmas/mängimas omaniku kodus.
+ sobib hästi kassidele ja muudele närilistele
+ sobib koertele lühemaks perioodiks
+ sobib hästi kui peres on mitu lemmikut
+ sobib loomadele, kellele ei sobi keskkonnavahetus 
Siin peab kindlasti mainima, et omaniku koju ma ööseks ei jää, nagu paljud küsivad/soovivad. Kuna mind ennast ootavad õhtuks koju mees ja kaks kassi, siis kahjuks ööbida võõras kohas ei ole võimalik. Lisaks on meil tihti kodus ka mõni hoiuloom, kes samuti tähelepanu vajab.
2. Lemmikuhoid hoidja kodus- hoian/mängin/jalutan lemmikut enda kodus.
+ sobib koertele pikemaks perioodiks
+ sobib loomadele, kes vajavad pidevat hoolt
+ sobib loomadele, kes tahavad palju liikuda
+ sobib koertele, kellele ei meeldi teised koerad
3. Koerte jalutamine- Tulen ja jalutan Sinu koera

+ kui sul pole võimalik ise jalutama minna
+sobib toa koertele lühemaks perioodiks
+sobib hästi õuekoertele!
Kas sa võõraid loomi ei karda?
Seda võin kindlasti öelda, et võõraid kasse ei karda, sest ilmselt olen näinud iga iseloomuga looma ja miski enam mind ei üllata ega hirmuta.
Küll aga agresiivseid koeri ma tõesti pelgan (mis on ka normaalne) ja neid ma enda ja teiste ohutuse mõttes enda hoolealla ei võta. Kindlasti aga koerte puhul on mul kindel reegel, et enne koera jalutamist/hoidmist tahan koera ja tema omanikega tuttvaks saada (kasvõi mitu korda käia külas), et loom oleks minuga tuttav. Üksi looma territooriumile sisenemine on alati risk ja üritan selle riski alati võimalikult väikseks maandada. 
Eksootilisemate loomadega kindlasti on vaja teha kodutööd ja tutvust enne.
Nii näksata kui ka käpaga olen ikka saanud aga ei midagi hullu
Kuidas sinuga ühendust saab?
Kui hakkate tähele panema, et sõbad/tuttavad Teie kõnesid enamvastu ei võta või leitakse 100 vabandust, miks nad ei saa Teie lemmikut hoida, siis on aeg mulle kirjutada! :)
Kõige rohkem infot minu kohta leiad koduelehelt www.lemmikuhoidja.ee, kust leiad ka minu kontakti. Lisaks saab mu tegemistel silma peal hoida ka Lemmikuhoidja facebooki lehel kui ka Lemmikuhoidja Instagramis.


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

Elu võimalikkusest FIV-positiivse kassiga

Ühiskonnas on üldlevinud hirm FIV-positiivsete kasside ees. Varjupaigast või kassidega tegelevatest MTÜdest FIV-positiivseid kasse just väga võtma ei joosta. Ka mitmed loomaarstid tihtilugu hoiatavad FIV-positiivsete kasside eest ning mõnda kohates teatatakse omanikule kiirelt, et see kass sureb ju kohe ära. Kõigepealt räägiks hästi lühidalt sellest, mis see FIV on. FIV tähistab lühendit sõnadest Feline Immunodeficiency virus. Tegemist on siis immuunsust pärssiva haigusega. Teoorias tähendab see siis seda, et nõrgema immuunsuse tõttu on kass vastuvõtlikum erinevatel viirushaigustele ja nendest ülesaamine võtab kauem aega, kuna enda organism on võitlemiseks tavapärasest nõrgem. Pesaleidja vabatahtliku ja FIV-positiivse kassi omanikuna sooviksin jagada oma kogemusi, et selgitada, kuidas siis tegelikult ikka lood on. Kõikide osapoolte anonüümsuse huvides (noh eks ikka selleks, et tänaval teised kassid narrima ei hakkaks) nimetame seda kassi A-ks ja mind ennast M-ks. Anonüümseks