Otse põhisisu juurde

Kuidas toime tulla kassiallergiaga

                        Kuidas toime tulla kassiallergiaga


Kas kassiga koos aega veetes tulevad silmisse rõõmu pisarate asemel ebamugavuse pisarad? Lisaks sellele ka sügelus silmades, nohune nina, köhimine, aevastamine, lööve ja/või hingamis probleemid? Kui nii siis olete kahjuks üks suur protsent maailmast, kes peab võitlema kassiallergiaga.
Ent kassiallergia ei tähenda, et peaksid oma uue perekonnaliikme tänavale viskama. Kuigi te ei pruugi kunagi täielikult oma allergiast üle saada,  võib alljärgnev nimistu aidata teil sümptomitega võidelda ja muuta kiisuga elamine vaevatuks.

1.  Tee oma magamistuba kassivabaks!
Alusta sellest, et pesed ära voodilinad, padjad ja kardinad. Või veelgi parem - vaheta need üldse välja. Osta internetist spetsiaalsed plastikkatted madratsile (näiteks Ebayst või Amazonist). Muutused ei toimu kindlasti üleöö aga paari nädala ja kuu jooksul võite märgata märkimisväärset edu.

2.  Hoidu vaipadest!
Kõige lihtsam viis allergeenidest vabanemiseks on pehmete materjalide, just nimelt vaipade, eemaldamine kodust või nende minimaalne kasutamine. Kui vaipadest loobumine on ebameeldiv mõte võib need alati alles jätta ja lihsalt võimalikult palju puhastada. Tolmuimejaga puhastamine ajab karvu sama palju laiali kui neid ära tõmbab, seega oleks targem muretseda kas aurupuhastaja või tolmuimeja mil on HEPA filter.

Romiira

3.  Kammi kassi tihedalt!
Kassikarv ei ole see mis põhjustab allergiat, ent siiski on see sümptomite tekitamisel suurim faktor. Kui kammida kassi korralikult ja tihedalt, saab lahtise karva lendlemist ennetada. Kui võimalus võiks kassi kammida rõdul või kinnises aias, et tuba karvu täis ei jääks.

4.  Õhuta!
Värske õhk ei päästa teid täielikult allergia sümptomitest aga puhastab siiski piisavalt palju toa õhku, et teil parem hakkaks. Pidev õhutamine ja ventilaatori süsteemi kasutamine aitab hoida allergeenide taset madalal. Aga kui hoida aknaid õhutusasendis siis vaid enda juuresolekul või tuleb muretseda spetsiaalne võrk. Kassid võivad sinna vahele ronida!

5.  Puhasta oma kassi regulaarselt! 
Pesemine oli kunagi loetud kui kõige efektiivsem viis, et hoida kassi puhtana ja vältida kõõma teket.  Ent tänapäeva teadus on tõestanud, et kassi peaks allergiaga omanik pesema lausa igapäev, mis ei oleks kassi tervisele hea,  seega pigem tuleks muretseda efektiivsed ja spetsiaalsed puhastus lapid.

6.  Puhasta liivakasti!
Allergeene on leitud ka kasside uriinist, seega on seda ka kassi liivakastis.  Et vähendada allergilisi reaktsioone kasutage vähem tolmuseid liivasid ja paluge näiteks allergiata pereliikmel kasti puhastada.

7. Võta rohtu!
Võttes allergiarohte vähendate sümptomeid ja saate rahulikumalt elada. Ent peab arvestama, et allergiarohud ei elimineeri allergiat täielikult.

8.  Käi arsti juures kontrollis!
Regulaarsed arstivisiidid aitavad kindlaks teha kuidas miski teie tervist mõjutab ja kas allergia rohtudest ning nippidest on ka kasu olnud. Lisaks tehke kindlasti ka allergia testi, et teada saada täpselt mille vastu te allergiline olete.

Wagner 


9.  Mõtle üldpildile! 
Allergikutel on üldiselt väga harva vaid ühe asja vastu allergia, eriti kui see puudutab kassiallergikuid. Teised süüdlased võivad olla õietolm ja tavaline toatolm. Tihtipeale saavad paljud lemmiklooma omanikud palju paremini hakkama oma allergiaga talviti ent kevadel on sümptomid hullemad.

10.  Ajaga läheb paremaks!
Allergia vastu pole ravi ent erinevad rohud ja immuunsus teraapiad võivad aidata ajapikku sümptomeid vähendada ning lõpuks peaaegu miinimumini viia. Ajaga võib saada, aga ei pruugi,  ka kõige hullemast allergikust tavaline kassiomanik.


Loodetavasti nende nippide järgimine aitab teil oma allergiaga paremini võidelda. Ja mõelda kiisu tagastamise üle järele!

Kas olete kogenud ise kassiallergiat?  Ja kuidas sellega toime tulete? Andke meile kommentaarides teada!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah