Otse põhisisu juurde

APRILLIS LEIDIS KODU 31 KASSI

Tere, armsad sõbrad!
 
Igakuine kojuminejate rivistus algab.
Aprillikuu on toonud meile numbri 31. See tähendab, et niipalju nurrikuid leidis endale kodu.
 
 
Alustame toredat loetelu Samiga - pisike metslane, kes minutid enne koju minekut avastas, et tegelikult on pai ikka mõnus. Sam võlus uusi omanikke oma ilusate silmadega.
 
Väga sõbralik kiisu Kiira läks vahva pere juurde kus ta sai endale sõbraks ema isa ja 4aastase tüdruku.
Martin elas natuke kassitoas, siis hoiukodus ja nüüd elab ta päris oma kodus koos oma perega. Naljakas lugu on nende soovidega. Pere soovis kassipoega, kui aga nägid Martini pilte (Muide Martin on kassipoja mõõdust juba mõnda aega väljas :) ) siis armusid nad temasse ja sinna need soovid jäid. Pere on õnnelik ja Martin muidugi ka.
 
Augustus on aga kiisu kellele sobivad sõpradeks nii inimesed ja kõikvõimalikud loomad. Ta on enda kohustuseks võtnud kodu kärbse ja putukavabana hoida ja see kõik sobib uuele perele suurepäraselt. Kuuldavasti pidi Augustusele ka kiisust sõber võetama, kellega koos on veel lõbusam.


 
Rüütlile tulid kassituppa järele noored, kes silmapilkselt leidsid pisikese kassi kümnete teiste seast üles olles näinud vaid tema pilti kodulehel. Armastus esimesest silmapilgust.
 Nova sai valituks tänu oma imelistele silmadele. Paar tundi valis uus omanik kassitoas kasse ja Nova silmad olid need mis otsustasid.
 
Roosi - omaette kiisu kes jumaldab paikätt ja sööki. Läks oma koju seda tähelepanu nautima.
 Pepsi pere pidi natuke ootama kuni kiisu on kojuminekuks valmis. Esimesel võimalusel nad ka Pepsile järele tulid ja koju viisisd.
 
Sändi on hästi sõbralik kassipoeg kes kohe jooksis kassitoa uksele vastu ja viskas ennast selili pai nuruma. Uuel omanikul istus lepingut täites rahulikult süles ja nautis tähelepanu, justkui teadis mis toimuma hakkab.
 
Kodu leidsid ka Maddox ja Trevor. Mõlemad ilusa musta kasukaga kuhu põimitud ja kübeke valget. Samuti on oma kodus imekaunis punane Karamel.
 Dusja läks väga hooliva pere teiseks kassiks.
 Karvakera Guda jõudis Pesaleidjasse märtsi lõpus ja juba aprillis kohtus ta oma inimestega ja ei pidanudki kassitoas kaua ootama.

 
Boreas püüti kinni koos vennakesega veebruari alguses, hoiukodus sai temast paari kuuga tore inimsõbralik kassike. Borease uus kodu on Jõgevamaal ja juba 3 päeva pärast uude koju saabumist on kiisu kenasti kohanenud.
 
Punn (aka Henri) läks koju kassitoa avatud uste päevadelt.
 Krässukene on tegelikult juba korra oma kodu leidnud kuid mõnikord ei lähe asjad nii nagu peaksid ja paimaias Krässu oli tagasi kassitoas. Nüüd aga on uus kodu ja loodame, et igavene.
 
Emma uues kodus oli teda juba ees ootamas ükssilm Jack. Emmast sai aga uues kodus Rose. Ja kiisud Rose ja Jack saavad romantiliselt diivanil pikutades Titanicut vaadata.
 
Eva tähelepanu kuulub aga inimesele, teised kassid teda ei huvita ja nii leidis Eva kodu kus tema saab olla tähelepanu keskpunktis.Armas mustavalge Lust sai hoiukodus olla vaid poolteist nädalat kui juba kolis oma uude koju kus ta saab palju pere tähelepanu. Lust tuli Tallinna hoiukodusse Narvast ja leidis oma uue kodu hoopis Tartus.
Carra on aga pärit Jõelähtme kolooniast. Oma kodu võlus ta ära sellega, et on üks pontsakas paimaias rullija kellele üle kõige meeldib kõhu alt sügamine.


Lizzygi alustas hoiukodus mis sai aga aja möödudes lihtsalt koduks, sest kuhugi mujale pere tal kolida ei luba.

Nõiakass Mustikas on tubli kass kes kasvatanud üles lisaks omadele veel kaks kasulast. Mustikas oli aga natuke isepäine ja peale laste koju saatmist vahetas see iludus hoiukodu.
Ootas mis ta ootas seal - pea 2 aastat aga lõpuks elab ta Pärnus kus oma maja ja aed.

Hurmur Aaron murdis kassitoas südameid nii vasakult, paremalt kuid härra inimlemb sai ühe toreda paari kenasti saba ümber keeratud ja nendega koju läkski.

Kurr oli algul nimega Tõre Tikker sest kassitoas puuris olles ei näidanud ta peale küünte ja hammaste midagi pehmemat oma iseloomust. Kui aga kiisu kolis hoiukodusse sai sellest kakekullist õige pea tore seltsiline kes meelsasti on võimalikult inimese lähedal. Ka oma koju kolides oli Kurr rahul ja piltki on juba oma päriskodus voodiäärel tukkumas tehtud.

Uni jõudis kassituppa tõsise haiguse kahtlusega, lisaks oli ta natukene kuri kass. Talle tekkis nohu ja silmad läksid vesiseks - hädasti oli vaja hoiukodu. Eks internet teeb imesid ja hoiukodu leidis Uni kiiresti. Muidugi juhtus nii, et hoiukodu elukaaslane kiindus juba esimesel päeval kiisusse ja nüüd mõnda aega hiljem tehti asi ka ametlikuks ja üldse mitte enam kuri Uni jääb neile päriseks.

Pisike Nuuskur kohanes uue koduga väga kiiresti ja nüüdseks on ka ees olnud vanem kass Nuuskuri omaks võtnud.
Kassipojaohtu Tibi leiti Rae vallast ja me ei tea mis asju seal kassilaps üksi ajas, kodu kus ta pärit võis olla vabatahtlikud leida ei suutnud ja nii asus Tibi koos Pesaleidjaga uut kodu otsima. Olgugi, et kiisu ei suutnud mitte kaamera ette jääda oma fotogeenilisema poolega võlus ta ära pere oma ülima sõbralikkusega.

Tommi kolis tegelikult oma koju aastate eest kus aga teda ei hoitud ja kuidagi sai toona nooruke kassilaps õue. Tema pärispere ilmselgelt ei hoolinud temast nii nagu tema hoiupere kes kohe teda otsima asus ja peale nädalasi otsinguid lõpuks Tommi ka leiti. Sellest hetkest on Tommi taas oma hoiuinimeste juures ja kuigi veel mõni aeg tagasi arvati, et küll see uus kodupakkumine ka tuleb siis nüüd ei suuda keegi elu ilma must-valge kaisukaruta ette kujutada. Tommi jääb ametlikult hoiupere kassiks.

Liselote on häbelik kassitüdruk kes aeg-ajalt on lubanud vabatahtlikul oma kasukat paaril korral puutuda. Aga rõõm on see, et naisterahvas kes teda vaatama tuli ei hoolinud Liselote häbelikusest ja viis ta  koju - küll seal muutub kiisu julgemaks.

Viimasena meie toredast nimekirjast esitleme Teile preili Loreeni.
Tema jõudis hoiukodusse operatsioonist taastuma, siis sai Loreen endale seene (jah, see on ravitav!!!) ja seda ravis hoiukodu hoolega ja edukalt.Nüüd kui preilile tekkisid huvilised sai hoiukodu aru, et ei-ei-ei... Loreen jääb sinna kus ta juba oli. No ja vaadake pilti, kohe aru saada, et ta kuhugi minna ei taha.

Siinkohal lõpetame oma aprillikuu uudistega ja soovime ilusat kevade nautimist.
Märgake enda ümber väiksemaid, nõrgemaid ja aidake neid, kes ennast ise aidata ei saa.
 
Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
 
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank
 
Iga annetatud euro aitab!💚

 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

Elu võimalikkusest FIV-positiivse kassiga

Ühiskonnas on üldlevinud hirm FIV-positiivsete kasside ees. Varjupaigast või kassidega tegelevatest MTÜdest FIV-positiivseid kasse just väga võtma ei joosta. Ka mitmed loomaarstid tihtilugu hoiatavad FIV-positiivsete kasside eest ning mõnda kohates teatatakse omanikule kiirelt, et see kass sureb ju kohe ära. Kõigepealt räägiks hästi lühidalt sellest, mis see FIV on. FIV tähistab lühendit sõnadest Feline Immunodeficiency virus. Tegemist on siis immuunsust pärssiva haigusega. Teoorias tähendab see siis seda, et nõrgema immuunsuse tõttu on kass vastuvõtlikum erinevatel viirushaigustele ja nendest ülesaamine võtab kauem aega, kuna enda organism on võitlemiseks tavapärasest nõrgem. Pesaleidja vabatahtliku ja FIV-positiivse kassi omanikuna sooviksin jagada oma kogemusi, et selgitada, kuidas siis tegelikult ikka lood on. Kõikide osapoolte anonüümsuse huvides (noh eks ikka selleks, et tänaval teised kassid narrima ei hakkaks) nimetame seda kassi A-ks ja mind ennast M-ks. Anonüümseks