Otse põhisisu juurde

APRILLIS LEIDIS KODU 31 KASSI

Tere, armsad sõbrad!
 
Igakuine kojuminejate rivistus algab.
Aprillikuu on toonud meile numbri 31. See tähendab, et niipalju nurrikuid leidis endale kodu.
 
 
Alustame toredat loetelu Samiga - pisike metslane, kes minutid enne koju minekut avastas, et tegelikult on pai ikka mõnus. Sam võlus uusi omanikke oma ilusate silmadega.
 
Väga sõbralik kiisu Kiira läks vahva pere juurde kus ta sai endale sõbraks ema isa ja 4aastase tüdruku.
Martin elas natuke kassitoas, siis hoiukodus ja nüüd elab ta päris oma kodus koos oma perega. Naljakas lugu on nende soovidega. Pere soovis kassipoega, kui aga nägid Martini pilte (Muide Martin on kassipoja mõõdust juba mõnda aega väljas :) ) siis armusid nad temasse ja sinna need soovid jäid. Pere on õnnelik ja Martin muidugi ka.
 
Augustus on aga kiisu kellele sobivad sõpradeks nii inimesed ja kõikvõimalikud loomad. Ta on enda kohustuseks võtnud kodu kärbse ja putukavabana hoida ja see kõik sobib uuele perele suurepäraselt. Kuuldavasti pidi Augustusele ka kiisust sõber võetama, kellega koos on veel lõbusam.


 
Rüütlile tulid kassituppa järele noored, kes silmapilkselt leidsid pisikese kassi kümnete teiste seast üles olles näinud vaid tema pilti kodulehel. Armastus esimesest silmapilgust.
 Nova sai valituks tänu oma imelistele silmadele. Paar tundi valis uus omanik kassitoas kasse ja Nova silmad olid need mis otsustasid.
 
Roosi - omaette kiisu kes jumaldab paikätt ja sööki. Läks oma koju seda tähelepanu nautima.
 Pepsi pere pidi natuke ootama kuni kiisu on kojuminekuks valmis. Esimesel võimalusel nad ka Pepsile järele tulid ja koju viisisd.
 
Sändi on hästi sõbralik kassipoeg kes kohe jooksis kassitoa uksele vastu ja viskas ennast selili pai nuruma. Uuel omanikul istus lepingut täites rahulikult süles ja nautis tähelepanu, justkui teadis mis toimuma hakkab.
 
Kodu leidsid ka Maddox ja Trevor. Mõlemad ilusa musta kasukaga kuhu põimitud ja kübeke valget. Samuti on oma kodus imekaunis punane Karamel.
 Dusja läks väga hooliva pere teiseks kassiks.
 Karvakera Guda jõudis Pesaleidjasse märtsi lõpus ja juba aprillis kohtus ta oma inimestega ja ei pidanudki kassitoas kaua ootama.

 
Boreas püüti kinni koos vennakesega veebruari alguses, hoiukodus sai temast paari kuuga tore inimsõbralik kassike. Borease uus kodu on Jõgevamaal ja juba 3 päeva pärast uude koju saabumist on kiisu kenasti kohanenud.
 
Punn (aka Henri) läks koju kassitoa avatud uste päevadelt.
 Krässukene on tegelikult juba korra oma kodu leidnud kuid mõnikord ei lähe asjad nii nagu peaksid ja paimaias Krässu oli tagasi kassitoas. Nüüd aga on uus kodu ja loodame, et igavene.
 
Emma uues kodus oli teda juba ees ootamas ükssilm Jack. Emmast sai aga uues kodus Rose. Ja kiisud Rose ja Jack saavad romantiliselt diivanil pikutades Titanicut vaadata.
 
Eva tähelepanu kuulub aga inimesele, teised kassid teda ei huvita ja nii leidis Eva kodu kus tema saab olla tähelepanu keskpunktis.Armas mustavalge Lust sai hoiukodus olla vaid poolteist nädalat kui juba kolis oma uude koju kus ta saab palju pere tähelepanu. Lust tuli Tallinna hoiukodusse Narvast ja leidis oma uue kodu hoopis Tartus.
Carra on aga pärit Jõelähtme kolooniast. Oma kodu võlus ta ära sellega, et on üks pontsakas paimaias rullija kellele üle kõige meeldib kõhu alt sügamine.


Lizzygi alustas hoiukodus mis sai aga aja möödudes lihtsalt koduks, sest kuhugi mujale pere tal kolida ei luba.

Nõiakass Mustikas on tubli kass kes kasvatanud üles lisaks omadele veel kaks kasulast. Mustikas oli aga natuke isepäine ja peale laste koju saatmist vahetas see iludus hoiukodu.
Ootas mis ta ootas seal - pea 2 aastat aga lõpuks elab ta Pärnus kus oma maja ja aed.

Hurmur Aaron murdis kassitoas südameid nii vasakult, paremalt kuid härra inimlemb sai ühe toreda paari kenasti saba ümber keeratud ja nendega koju läkski.

Kurr oli algul nimega Tõre Tikker sest kassitoas puuris olles ei näidanud ta peale küünte ja hammaste midagi pehmemat oma iseloomust. Kui aga kiisu kolis hoiukodusse sai sellest kakekullist õige pea tore seltsiline kes meelsasti on võimalikult inimese lähedal. Ka oma koju kolides oli Kurr rahul ja piltki on juba oma päriskodus voodiäärel tukkumas tehtud.

Uni jõudis kassituppa tõsise haiguse kahtlusega, lisaks oli ta natukene kuri kass. Talle tekkis nohu ja silmad läksid vesiseks - hädasti oli vaja hoiukodu. Eks internet teeb imesid ja hoiukodu leidis Uni kiiresti. Muidugi juhtus nii, et hoiukodu elukaaslane kiindus juba esimesel päeval kiisusse ja nüüd mõnda aega hiljem tehti asi ka ametlikuks ja üldse mitte enam kuri Uni jääb neile päriseks.

Pisike Nuuskur kohanes uue koduga väga kiiresti ja nüüdseks on ka ees olnud vanem kass Nuuskuri omaks võtnud.
Kassipojaohtu Tibi leiti Rae vallast ja me ei tea mis asju seal kassilaps üksi ajas, kodu kus ta pärit võis olla vabatahtlikud leida ei suutnud ja nii asus Tibi koos Pesaleidjaga uut kodu otsima. Olgugi, et kiisu ei suutnud mitte kaamera ette jääda oma fotogeenilisema poolega võlus ta ära pere oma ülima sõbralikkusega.

Tommi kolis tegelikult oma koju aastate eest kus aga teda ei hoitud ja kuidagi sai toona nooruke kassilaps õue. Tema pärispere ilmselgelt ei hoolinud temast nii nagu tema hoiupere kes kohe teda otsima asus ja peale nädalasi otsinguid lõpuks Tommi ka leiti. Sellest hetkest on Tommi taas oma hoiuinimeste juures ja kuigi veel mõni aeg tagasi arvati, et küll see uus kodupakkumine ka tuleb siis nüüd ei suuda keegi elu ilma must-valge kaisukaruta ette kujutada. Tommi jääb ametlikult hoiupere kassiks.

Liselote on häbelik kassitüdruk kes aeg-ajalt on lubanud vabatahtlikul oma kasukat paaril korral puutuda. Aga rõõm on see, et naisterahvas kes teda vaatama tuli ei hoolinud Liselote häbelikusest ja viis ta  koju - küll seal muutub kiisu julgemaks.

Viimasena meie toredast nimekirjast esitleme Teile preili Loreeni.
Tema jõudis hoiukodusse operatsioonist taastuma, siis sai Loreen endale seene (jah, see on ravitav!!!) ja seda ravis hoiukodu hoolega ja edukalt.Nüüd kui preilile tekkisid huvilised sai hoiukodu aru, et ei-ei-ei... Loreen jääb sinna kus ta juba oli. No ja vaadake pilti, kohe aru saada, et ta kuhugi minna ei taha.

Siinkohal lõpetame oma aprillikuu uudistega ja soovime ilusat kevade nautimist.
Märgake enda ümber väiksemaid, nõrgemaid ja aidake neid, kes ennast ise aidata ei saa.
 
Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
 
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank
 
Iga annetatud euro aitab!💚

 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah