Otse põhisisu juurde

JUUNIS LEIDIS KODU 80 KASSI

Tere, armsad sõbrad!
 
Ütlemata hea tunne on istuda arvuti taha ja tõdeda, et juuni on olnud selle aasta rekordkuu kodu leidmises. Tõsi, arvestades kui palju kiisusi veel kodu otsib võiks meil iga kuu olla rekordkuu :).
Sel ilusal heinakuul on 80 vahvat nurrikut oma pesa leidnud.
 
 Kuna seekord on kojuläinud kiisusid tõsiselt palju siis kõigist ei jõua ükshaaval pikalt rääkida muidu ilmselt saaks kokku korraliku raamatu - kuid mõned tähelepanekud siiski... :)
 
Mõned kiisupojad ja mitte nii kiisupojad saavad elu lõpuni ühes õe või vennaga mändida kuna pere ei suutnud kasse lahutada ja nii võetigi ühe asemel 2. Rõõm, topeltrõõm!
 
 
Näiteks läks armas Cato oma hoiukodust hoopis Soome seltsiks juba kahele Pesaleidjast adopteeritud kassile. Peres on veel koer ja hobused. Leebe loomuga Cato elab oma õnnelikku kassielu koos toredate inimestega.

Atirii ootas aga oma kodu lausa 2 aastat ja titest peale. Elas hoiukodus oma rahulikku elu kui ühtäkki tundus hoiukodule ankeedi põhjal, et need ongi Atirii inimesed. Tunne ei valetanud ja Atirii harjub uues kodus ja püüab sõbraks saada sealse kiisuga.
 
Hoiukodust sai aga päris kodu pisikesele Buttercupile sest hoiuinimesed ei suutnud temast loobuda. Samuti ei kolinud Lupita hoiukodust kuhugi ja vormistas selle päris koduks. Castaneda samuti ei soovinud kuhugi kolida ja hoiukodu jätab ta endale.
Hoiukodu päriskassideks said ka Väike Tont, Robert, Täpinina Milky, Musti - muide, kõik koos :).
 
Hoiukodudest kolisid oma inimeste juurde Max, Mur-Mur ja uskuge või mitte - Liis Lemsalu.
Muidugi on tegemist lauljatari nimekaimuga kasside seast. Tore kassiemme Liis kasvatas hoiukodus üles neli imearmsat poega ja saatis nad kodudesse laiali. Ootas natuke seda oma inimest ja kolis samuti rahulikku kassielu elama.
 
 
Kassitoast leidsid endale kodud natuke arglik Teesi, sõbralik Eliise, punased poisid Tanel, Serjoša ja Marc, hall arg iludus Ace, ülisübralik aktivist Mumm, Kaspar, jutukas Paul, kolmevärviline Emily, arake Wagner. Koju läks ka hallikarvaline Kuldar, seltsiks pool aastat tagasi Pesaleidjast võetud Pepperile seltsiks.

Kassitoast pakkis oma krõbinakoti kaasa meie armas Säde, kes ootas kodu Pesaleidja kassitoas alates 01.11.2015. Nüüd lõpuks on ta kodukass ja loodab, et ka teised kassitoa kassid leiaks oma kodu.
Kuigi pikalt kõigil ei peatu on siiski mainimist väärt, et koos kolisid koju Anthony Autumn ja William Winter, Sissy ja Floss, Triibu-Tiit ja Domino, Ööhunt ja Sebastian ja ka lumivalged kiisulapsed Rahe ja Tuisk on ühises kodus. Mamma Miia kasvatas üles oma lapsed Mesi, Armi, Irmi, Patriku - saatis nad koju ja kolis isegi uude peresse elama ja muretut kassilastevaba elu nautima.
Kuna paljud kiisulapsed on nüüdseks loovutusvalmis kolisid järgmised põnnid ka iseseisva elu peale: Murdja Mustukene, Stimpy, Herman, Hamster, Liu Joy, Frank, Borneo, Maia, Valek, Sabine, Agatha, Pepper, Ana, Röövel-Robbi, Röövel-Ronni, Ida, Latte, Tobias, Frendy, Kraabu, Lucifer, Panter, Rassel, Ingel, Ljusja, Miu Meow, Kreete, Gallowglass, Simba, Loki, Triibu-Tiina, Furberry, Kriibu, Pisi-Luna, Pisi-Lola, Pisi-Luki, Mustikas, Triibu-Tirts, Tardis ja Marlowe.

Jah, nagu piltidelt näha võite on kassipoegade hooaeg täies hoos.
Pesaleidja hoiukodudes ja kassitoas on kümneid pisikesi ja suuremaid ja päris suuri kiisusid kes kõik ootavad, et ka nemad saaksid kunagi elada oma inimeste juures ja saaksid nautida kodusoojust.
Kui Sa oled mõelnud uue pereliikme võtmise peale siis kirjuta info@pesaleidja.ee.
 
Aitäh kõigile kodupakkujatele ja toetajatele, ilma Teieta poleks meid. 💚
Kohtumiseni järgmistes kodu-uudistes!
 
Annetusi on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
 
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank

EE941010220247756220 SEB Pank

EE351700017003105966 Luminor Bank

EE647700771001866844 LHV Pank
 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah