Otse põhisisu juurde

JUUNIS LEIDIS KODU 80 KASSI

Tere, armsad sõbrad!
 
Ütlemata hea tunne on istuda arvuti taha ja tõdeda, et juuni on olnud selle aasta rekordkuu kodu leidmises. Tõsi, arvestades kui palju kiisusi veel kodu otsib võiks meil iga kuu olla rekordkuu :).
Sel ilusal heinakuul on 80 vahvat nurrikut oma pesa leidnud.
 
 Kuna seekord on kojuläinud kiisusid tõsiselt palju siis kõigist ei jõua ükshaaval pikalt rääkida muidu ilmselt saaks kokku korraliku raamatu - kuid mõned tähelepanekud siiski... :)
 
Mõned kiisupojad ja mitte nii kiisupojad saavad elu lõpuni ühes õe või vennaga mändida kuna pere ei suutnud kasse lahutada ja nii võetigi ühe asemel 2. Rõõm, topeltrõõm!
 
 
Näiteks läks armas Cato oma hoiukodust hoopis Soome seltsiks juba kahele Pesaleidjast adopteeritud kassile. Peres on veel koer ja hobused. Leebe loomuga Cato elab oma õnnelikku kassielu koos toredate inimestega.

Atirii ootas aga oma kodu lausa 2 aastat ja titest peale. Elas hoiukodus oma rahulikku elu kui ühtäkki tundus hoiukodule ankeedi põhjal, et need ongi Atirii inimesed. Tunne ei valetanud ja Atirii harjub uues kodus ja püüab sõbraks saada sealse kiisuga.
 
Hoiukodust sai aga päris kodu pisikesele Buttercupile sest hoiuinimesed ei suutnud temast loobuda. Samuti ei kolinud Lupita hoiukodust kuhugi ja vormistas selle päris koduks. Castaneda samuti ei soovinud kuhugi kolida ja hoiukodu jätab ta endale.
Hoiukodu päriskassideks said ka Väike Tont, Robert, Täpinina Milky, Musti - muide, kõik koos :).
 
Hoiukodudest kolisid oma inimeste juurde Max, Mur-Mur ja uskuge või mitte - Liis Lemsalu.
Muidugi on tegemist lauljatari nimekaimuga kasside seast. Tore kassiemme Liis kasvatas hoiukodus üles neli imearmsat poega ja saatis nad kodudesse laiali. Ootas natuke seda oma inimest ja kolis samuti rahulikku kassielu elama.
 
 
Kassitoast leidsid endale kodud natuke arglik Teesi, sõbralik Eliise, punased poisid Tanel, Serjoša ja Marc, hall arg iludus Ace, ülisübralik aktivist Mumm, Kaspar, jutukas Paul, kolmevärviline Emily, arake Wagner. Koju läks ka hallikarvaline Kuldar, seltsiks pool aastat tagasi Pesaleidjast võetud Pepperile seltsiks.

Kassitoast pakkis oma krõbinakoti kaasa meie armas Säde, kes ootas kodu Pesaleidja kassitoas alates 01.11.2015. Nüüd lõpuks on ta kodukass ja loodab, et ka teised kassitoa kassid leiaks oma kodu.
Kuigi pikalt kõigil ei peatu on siiski mainimist väärt, et koos kolisid koju Anthony Autumn ja William Winter, Sissy ja Floss, Triibu-Tiit ja Domino, Ööhunt ja Sebastian ja ka lumivalged kiisulapsed Rahe ja Tuisk on ühises kodus. Mamma Miia kasvatas üles oma lapsed Mesi, Armi, Irmi, Patriku - saatis nad koju ja kolis isegi uude peresse elama ja muretut kassilastevaba elu nautima.
Kuna paljud kiisulapsed on nüüdseks loovutusvalmis kolisid järgmised põnnid ka iseseisva elu peale: Murdja Mustukene, Stimpy, Herman, Hamster, Liu Joy, Frank, Borneo, Maia, Valek, Sabine, Agatha, Pepper, Ana, Röövel-Robbi, Röövel-Ronni, Ida, Latte, Tobias, Frendy, Kraabu, Lucifer, Panter, Rassel, Ingel, Ljusja, Miu Meow, Kreete, Gallowglass, Simba, Loki, Triibu-Tiina, Furberry, Kriibu, Pisi-Luna, Pisi-Lola, Pisi-Luki, Mustikas, Triibu-Tirts, Tardis ja Marlowe.

Jah, nagu piltidelt näha võite on kassipoegade hooaeg täies hoos.
Pesaleidja hoiukodudes ja kassitoas on kümneid pisikesi ja suuremaid ja päris suuri kiisusid kes kõik ootavad, et ka nemad saaksid kunagi elada oma inimeste juures ja saaksid nautida kodusoojust.
Kui Sa oled mõelnud uue pereliikme võtmise peale siis kirjuta info@pesaleidja.ee.
 
Aitäh kõigile kodupakkujatele ja toetajatele, ilma Teieta poleks meid. 💚
Kohtumiseni järgmistes kodu-uudistes!
 
Annetusi on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
 
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank

EE941010220247756220 SEB Pank

EE351700017003105966 Luminor Bank

EE647700771001866844 LHV Pank
 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Kurry uudistega kodust

Panime põssatriibikule nimeks Kurry. Ta reageerib päris ilusti sellele nimele.Ta on hästi aktiivne kassipoeg, eriti päeva esimesel poolel.Ka on ta suur suhtleja. Algul tegi ta suu lahti ja sealt ei tulnud piuksugi välja. Nüüd aga muudkui räägib nn oma keeles, kurr ja njäu.Mu tütrel on suur magamistuba ja sinna nad suunduvad õhtul kell 23:00. Ühtegi suuremat piuksu rohkem ei kuule.Hommikul aga ärkab Kurry minu kõndimise peale üles ja hakkab haledasti näuguma. Pärast söömist algab mängutrall.Kurry mängib päris palju iseseisvalt ja hästi naljakalt. Lisaks hiilib ja jookseb ta üsna palju. Meile on mõned kassikasvatusraamatud kingitud jasealt lugesime, et Kurry sarnaneb bengali kassitõule.Ka söögiisu on Kurryl väga hea.Kurryle meeldib süles magada. Eriti päeva teisel poolel otsib ta istuvaid pereliikmeid, et nende sülle hüpata ja uinuda.Magamise ajal ajab ta päris tihti oma täpilise kõhukese taeva poole ja hästi pikaks. See on imearmas!Oleme käinud Västriku loomakliinikus ussirohtu s

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli!  Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli! Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad. 1. Tsitruselised  Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi. Olgu siis selleks sidrun, laim, apelsin, greipfruut või muud sarnased viljad. Paljud kassipeletajad kasutavad tsitruseliste aroome, et kasse di