Otse põhisisu juurde

JUUNIS LEIDIS KODU 80 KASSI

Tere, armsad sõbrad!
 
Ütlemata hea tunne on istuda arvuti taha ja tõdeda, et juuni on olnud selle aasta rekordkuu kodu leidmises. Tõsi, arvestades kui palju kiisusi veel kodu otsib võiks meil iga kuu olla rekordkuu :).
Sel ilusal heinakuul on 80 vahvat nurrikut oma pesa leidnud.
 
 Kuna seekord on kojuläinud kiisusid tõsiselt palju siis kõigist ei jõua ükshaaval pikalt rääkida muidu ilmselt saaks kokku korraliku raamatu - kuid mõned tähelepanekud siiski... :)
 
Mõned kiisupojad ja mitte nii kiisupojad saavad elu lõpuni ühes õe või vennaga mändida kuna pere ei suutnud kasse lahutada ja nii võetigi ühe asemel 2. Rõõm, topeltrõõm!
 
 
Näiteks läks armas Cato oma hoiukodust hoopis Soome seltsiks juba kahele Pesaleidjast adopteeritud kassile. Peres on veel koer ja hobused. Leebe loomuga Cato elab oma õnnelikku kassielu koos toredate inimestega.

Atirii ootas aga oma kodu lausa 2 aastat ja titest peale. Elas hoiukodus oma rahulikku elu kui ühtäkki tundus hoiukodule ankeedi põhjal, et need ongi Atirii inimesed. Tunne ei valetanud ja Atirii harjub uues kodus ja püüab sõbraks saada sealse kiisuga.
 
Hoiukodust sai aga päris kodu pisikesele Buttercupile sest hoiuinimesed ei suutnud temast loobuda. Samuti ei kolinud Lupita hoiukodust kuhugi ja vormistas selle päris koduks. Castaneda samuti ei soovinud kuhugi kolida ja hoiukodu jätab ta endale.
Hoiukodu päriskassideks said ka Väike Tont, Robert, Täpinina Milky, Musti - muide, kõik koos :).
 
Hoiukodudest kolisid oma inimeste juurde Max, Mur-Mur ja uskuge või mitte - Liis Lemsalu.
Muidugi on tegemist lauljatari nimekaimuga kasside seast. Tore kassiemme Liis kasvatas hoiukodus üles neli imearmsat poega ja saatis nad kodudesse laiali. Ootas natuke seda oma inimest ja kolis samuti rahulikku kassielu elama.
 
 
Kassitoast leidsid endale kodud natuke arglik Teesi, sõbralik Eliise, punased poisid Tanel, Serjoša ja Marc, hall arg iludus Ace, ülisübralik aktivist Mumm, Kaspar, jutukas Paul, kolmevärviline Emily, arake Wagner. Koju läks ka hallikarvaline Kuldar, seltsiks pool aastat tagasi Pesaleidjast võetud Pepperile seltsiks.

Kassitoast pakkis oma krõbinakoti kaasa meie armas Säde, kes ootas kodu Pesaleidja kassitoas alates 01.11.2015. Nüüd lõpuks on ta kodukass ja loodab, et ka teised kassitoa kassid leiaks oma kodu.
Kuigi pikalt kõigil ei peatu on siiski mainimist väärt, et koos kolisid koju Anthony Autumn ja William Winter, Sissy ja Floss, Triibu-Tiit ja Domino, Ööhunt ja Sebastian ja ka lumivalged kiisulapsed Rahe ja Tuisk on ühises kodus. Mamma Miia kasvatas üles oma lapsed Mesi, Armi, Irmi, Patriku - saatis nad koju ja kolis isegi uude peresse elama ja muretut kassilastevaba elu nautima.
Kuna paljud kiisulapsed on nüüdseks loovutusvalmis kolisid järgmised põnnid ka iseseisva elu peale: Murdja Mustukene, Stimpy, Herman, Hamster, Liu Joy, Frank, Borneo, Maia, Valek, Sabine, Agatha, Pepper, Ana, Röövel-Robbi, Röövel-Ronni, Ida, Latte, Tobias, Frendy, Kraabu, Lucifer, Panter, Rassel, Ingel, Ljusja, Miu Meow, Kreete, Gallowglass, Simba, Loki, Triibu-Tiina, Furberry, Kriibu, Pisi-Luna, Pisi-Lola, Pisi-Luki, Mustikas, Triibu-Tirts, Tardis ja Marlowe.

Jah, nagu piltidelt näha võite on kassipoegade hooaeg täies hoos.
Pesaleidja hoiukodudes ja kassitoas on kümneid pisikesi ja suuremaid ja päris suuri kiisusid kes kõik ootavad, et ka nemad saaksid kunagi elada oma inimeste juures ja saaksid nautida kodusoojust.
Kui Sa oled mõelnud uue pereliikme võtmise peale siis kirjuta info@pesaleidja.ee.
 
Aitäh kõigile kodupakkujatele ja toetajatele, ilma Teieta poleks meid. 💚
Kohtumiseni järgmistes kodu-uudistes!
 
Annetusi on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
 
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank

EE941010220247756220 SEB Pank

EE351700017003105966 Luminor Bank

EE647700771001866844 LHV Pank
 


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v