Otse põhisisu juurde

RUBRIIK PESALEIDJAD: ADELE JA AIN


Täna ei tutvusta me teile ainult üht tublit pesaleidjat, vaid lausa kaht! :)

NIMI: Adele ja Ain
VANUS: 28 ja 29
MILLAL LIITUSID PESALEIDJAGA: 2017 september ja 2014 oktoober
SINU ROLL PESALEIDJAS: ürituste abikäpad ja hoiukodu

KUIDAS SATTUSID PESALEIDJASSE?
Adele: Läbi Aini, kes kõigepealt tegi minust märkamatult hoiukodu ja hiljem kaasas mind ka rohkem üritustega.
Ain: Pesaleidjaga sain tuttavaks läbi õe, kes leidis kassitoast kaks uut sabaga pereliiget ja rääkis mulle, et üks vahva varjupaik otsib hoiukodusid. Terve mu lapsepõlv möödus loomade keskel ning korterisse vurrulise toomine tundus võrratu ideena!

MILLEGA TEGELED VÄLJASPOOL PESALEIDJAT?
Adele: Mulle meeldib ujuda ja võrkpalli mängida, reaalsuses tegelen rohkem koduste kassimängudega.
Ain: Praegusel suvisel ajal on nädalad üsna intensiivselt üritusi-ettevõtmisi täis pakitud. Harilikult tegelen ülikoolitöödega ja -raamatutega või siis nokitsen pisikeste projektide kallal.

KAS SUL ON OMAL KODUS LOOMI?
Adele: Meil on kodus 4 kassi, kolm neist on meie endi omad. Juhtus siis jah nii, et kokku kolides tuli selline arv kiisusid. Alguses oli hirmuäratav, aga tegelikult tegelevad kassid omavaheliste asjadega rohkem. Käivad korra või kaks korda päevas pail ja siis lähevad heameelega tuttu tagasi - nii nunnu olemine on ju ränkraske töö!
Ain: Ditto :D

MIDA ON KOOSTÖÖ PESALEIDJAGA SULLE ÕPETANUD?
Adele: Ma olen alati olnud suur loomasõber, aga Pesaleidja on suuresti avanud minu silmad hetkeolukorrast Eestis ja kui palju tegelikult meie abi vaja on.
Ain: Absoluutselt. Pesaleidja on ka keeruline organisatsioon, mille igapäevased protseduurid, elu ja melu arendavad mitmekülgselt. Samuti on mõnus tunne lihtsalt midagi head teha.

MIS VALMISTAB SULLE VABATAHTLIKUKS OLEMISE JUURES KÕIGE ROHKEM RÕÕMU JA MIS ON SINU JAOKS KÕIGE RASKEM?
Adele: Minu jaoks on kindlasti kõige raskem see lootusetuse tunne, et endal on küll kodus neli kassi, aga ikka on nii palju abivajajaid. Ja paratamatult see tõdemine, et ma ei saa kõiki aidata. Kõige rohkem rõõmu tekitavad positiivsed sündmused ja neid on palju - olgu see siis kassi loovutamine või uute vabatahtlike värbamine üritustel ja tõdemine, et on palju häid inimesi.
Ain: Tõesti, väga raske on vaadata uudiseid tänavatel ekslevatest kiisudest ja paljunevatest kolooniatest. Samuti on valus südamesse pugenud sõbra kaotamine... meieni jõuavad loomad mõnikord väga raskes ja palju läbi elanud seisus. Siiski aga ei suudaks ma sellest kõigest loobuda just tänu võrratutele inimestele ja õnnelikele mälestustele. Soojad päevad üritustel koos Pesaleidja meeskonnaga, kunagise hoiukassi adopteerinud inimeste saadetud pildid ja uudised, kõik need pelglike hoiukasside "esimesed" hetked. Teate, mis tunne on, kui mitmeid kuid sisisenud kiisu esimest korda ise pai tuleb küsima? Intensiivselt emotsionaalne :)

KAS SA TAHAD MIDAGI INIMESTELE EDASI ÖELDA?
Adele: Kindlasti seda, et näiteks hoiukoduks olemist ei tasu karta. Kass on vähenõudlik loom ja annab sulle nii palju positiivset tagasi. Kui osadel inimestel on arvamus, et kassidelt ei saa tagasi seda sidet, mis näiteks koeradega, siis see on sada protsenti lausvale - ilmselt pole leitud lihtsalt seda õiget sõpra!
Ain: Palun palun palun steriliseerige oma koduloomad, et ei tekiks üle terve Eesti nii tohutult nukral hulgal räsitud haigeid nälgivaid kolooniaid! Palju vaeva on nähtud, et olukord ei oleks nii traagiline kui Lõuna-Euroopas, kuid ilma loomaomanike panuseta jäävad kõik varjupaigad ja vabatahtlikud piltlikult Sisyphose kivi veeretama.

Kui Sa soovid liituda meie tubli tiimiga, siis
* piilu siia, et hakata kassitoa vabatahtlikuks
* või piilu siia, et pakkuda abi vajavale kiisule hoiukodu

--
SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.
Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank
Iga annetatud euro aitab!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v