Otse põhisisu juurde

KUIDAS ELAB KASS SOFFER?

Rohkem kui aasta tagasi liitus vahva perega üks äge kass Soffer.
 
Pererahvas kirjutab: "Eelmise aasta kevadel mõtlesime, et võiks teise kiisu perre juurde teisele kassile Bessile seltsiks ja julgestuseks. Bessile on vahva punane kass, kes päästeti tänavalt. Just kuidagi õigel ajal sattus minu ette pilt ja jutt Sofferist, mis südame võitis. Sai kiirelt kokku lepitud aeg, millal me Sofferile Tallinnasse järgi läheme. Soffer jäi vahetult päev enne seda haigeks. Olime tema pärast tõsiselt mures, sest kass vajas ka kliinilist abi. Vaatamata sellele ei loobunud me temast ja nädala pärast oli Sofferi tervis korras ja läksime talle järgi. Armastus esimesest silmapilgust!"


"Juba esimesel õhtul meie juures polnud tal mingit hirmu. Ta oli kohe nii julge, et esimesel võimalusel kolis meie voodisse magama. Eks nad Bessiga ,tulevase parima sõbraga, esimesed päevad ragistasid korralikult. Bessi kui naine majas pani piirid paika ja õige kiirelt said neist suured sõbrad ja eks Bessilgi tuli julgust õige pisut juurde."


"Eriti armastab ta lapsi.  Nii kui meil on keegi külas näiteks sõbrad lastega, on kindel, et Soffer tahab mängida ja öösel läheb lapse kaissu magama. Ja üldse külalised on ju lahedad. Nii palju sülesid, kus istuda ja nii palju paikäsi ka."


"Soffer on selline hästi uudishimulik. Ega ta pererahvast, eriti mind, väga üksi jätta ei taha. Nii et üksi wc-s käimine või dušši alla minek on kassi diskrimineerimine - Soffer PEAB kaasas olema. Kõik diivanid, mis meie majas on, kuuluvad Sofferile - kui keegi julgeb tugitooli istuda, siis tuleb Soffer ja põrnitseb nii kaua, kui oma kohale saab. Ehk siis totaalne The Cat Boss."

"Aastaga on ta nii nii ära hellitatud ja nii nii kallis. Selline tunne, et ta on kogu elu meie juures elanud. Ja kui keegi mõtleb, et kas üks kass või kaks kassi, siis KINDLASTI kaks, sest neil on tore koos. Eiriti hilisöised ja varahommikused jooksurallid, mida Soffer ja Bessi harrastavad."

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v