Otse põhisisu juurde

Istud kodus ja pole midagi teha? Mängi oma kiisuga!

Istud kodus ja pole midagi teha? Mängi oma kiisuga! Sellega teed suure teene nii endale kui ka oma kiisule - mängimine on Sulle suurepärane stressimaandaja ja mängimine pakub Su kiisule vajalikku vaimset ja füüsilist stiimult.
Kribu
Kassiga peaks mängima vähemalt 2 korda päevas 10 minutit korraga. Täna toome teile mõned mänguideed, mille peale te võib-olla isegi pole tulnud:
  1. Maiustustega mängud. Lemmikloomapoodides on mitmeid mänguasju, kuhu sisse saab krõbinad panna, mida kiisu peab siis veeretama, et sealt krõbinad kätte saada, või käpaga välja udima. Ent selliseid on väga kerge ka ise teha, nt krõbinad panna pudeli sisse ja pudelisse teha väikesed augud, kus krõbinad läbi mahuvad, näiteks nagu siin.
  2. Fetch ehk palli viskamine. Arvatakse, et see mäng on koertele, ent tegelikult meeldib see ka paljudele kassidele. Proovida võib erinevaid mänguasju, näiteks eriti hästi sobivad selleks eriti krõbisevad asjad ja hästi veerevad pallikesed.
  3. Laser. Paljud kassid ajavad väga hea meelega ka laserit taga.
  4. Palliveeretamise torud. Väga meeldivad kassidele ka sellised torud, kus saab pallikesi veeretada. Neid on väga palju erinevaid, tihtipeale saab ka mitu neid kokku panna, eriti uhke teha. Samas saab teha selliseid ka täitsa ise näiteks majapidamispaberitorudest.
  5. Lindude jälgimine. Me elame ju nutimaailmas ja see ei ole ka kassidest mööda läinud. Uus põnev võimalus, mille peale paljud meist ilmselt pole tulnudki on, näidata kiisule mõeldud videosid, lendavaid linnukesi või ujuvaid kalu oma kiisule televiisorist või nutitelefonist. Üht vahvat näidet näed siin.
  6. Kratsipuu teise kohta tõstmine. Kassidele meeldib turnida ja ronida, ent olemasolev kratsipuu võib muutuda talle igavaks. Ent tihtipeale piisab isegi ainult sellest, et tõstad kratsipuu teise toa otsa ja juba on talle mõnda aega jälle põnev seal askeldada.
  7. Paberkott. Kui oled kunagi paberkoti põrandale unustanud, siis ehk juba tead, et see võib ühel kiisul terve õhtu sisustada. :) Aga kindlasti ei soovita sama teha kilekotiga.
  8. Lõngakera lahti veeretamine. Anna kiisule lahtise sabaga lõngakera. Hoiatan, et pärast peab päris palju koristama, ent see on blogipostituse autori ühe kiisu lemmikmäng. ;)
Puster
Millised mängud on Sinu kiisu lemmikud? Millise kavala mängu te oma kiisuga välja olete mõelnud? Anna meile ka teada. :)

Piltidel olevad kiisud:AITA MEIL AIDATA

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v