Otse põhisisu juurde

Kodu-uudised: Pöff ehk Rasmus ehk Sammy

Täna jagame ühe nunnu ühesilmse kiisupoisi kodu-uudiseid, kel lisaks uuele armsale kodule meie oma vabatahtliku juures on tal ka juba kolma nimi. Heal lapsel mitu nime, nagu öeldakse.

Saabus algul pesakasse Pöffina, seal mingi hetk muutus Rasmuseks ja minu juures sai Sammyks. Teadsin kohe, et Sammy on arglik ja kindlalt vajab aega. Teadsin ka seda, et kiisu pole üldse kuri ja kui sundkontaktina talle pai teha ja teda sügada, siis ta armastab seda ja hakkab nurruma. 

Sammy oli kassitoas alati kuskil nurgas pesas ja ise inimestega kontakti ei otsinud, aga puuris olles puges ta nii minu südamesse ja no kuidas ma oleks saanud ta sinna jätta. Nii ta 27.02.2020 minu juurde koliski. 

Eks esimesed päevad olid veidi muret tekitavad. Oma hädad tegi Sammy liivakasti kõrvale, aga mitte sinna sisse. Lõpuks igast nippe proovides sai ka Sammy aru, et mõistlik oleks ikka liivakasti oma asjad ära teha. Huhh super, üks mure vähem. Olin ostnud ka talle kratsika.. aga talle ei meeldi seal kraapida. Leidis, et diivan oleks parem. Ostsin siis veel ühe kratsika, veidi kõrgema, teistsuguse nööriga ja nüüd kasutab ta mõlemat oma puud ja sai ka selle probleemi lahendatud. 

Sammy on päris suur argpüks. Võtsin diivanile enda kõrvale, tegin pai ja niiimoodi nautis seda. Siis panin teleka tööle ja need hääled hirmutasid teda ja ta jooksis kiirelt minu voodisse peitu ära. Kusjuures mu voodi ongi tema nö "safe zone". Ükskõik kus ta korteris on ja hakkab miskit kartma, jookseb minu voodisse ja kössitab seal. Koos kodus ringi liikuda oli võimatu, sest kiisu hirm on nii suur. Kui kass joob nt elutoas oma kausist vett ja ma 2m kaugemal otsutan diivanilt püsti tõusta ja näiteks teise tuppa minna, hirmutab see teda nii väga et jookseb jälle voodisse peitu. 

Mängimine meeldis talle koheselt, arvan, et kõik, kes teda puuris näinud teavad, kuidas ta palli pärast segaseks võib minna.😂 Mõnikord on naljakas vaadata, kuidas ta üritab palli lüüa ja lööb täitsa mööda, eks see ühe silmaga kõige hoomaine just lihtne pole. Sellepärast meeldivad ka talle kõlisevad mänguasjad, sest siis on hea lihtne kuulata, kus mänguasi on. Eriti meeldib Sammyle kõlisevata asjadega mängida vara-vara hommikul, kui mina magada tahan.😂😂. 

Kui kiisule süüa panin, siis pidin ta ise toidukausi ette tõstma, kus ta siis suure isuga sööma hakkas. Kui ma seda ei teeks, istuks ta voodis ja ootaks ööd, millal saab salaja sööma minna. Kuu ajaga on ta muutunud nii palju julgemaks, et kui lähen kööki talle süüa panema, siis tuleb piilub ukse servalt või paar korda on isegi kööki mu juurde tulnud ja oodanud, millal toidu ära panen ja talle serveerin ning hakkab koheselt sööma. 

Lemmiktegevuseks on veel linnuvaatlus. Aknalaual istumine ja jälgimine, kuidas oravad mööda puid siblivad ja linnud hoovis keksivad. Jällegi, kui ta istub aknalaual ja ma lähenen ja tahan talle seal pai teha, siis jookseb kiirelt ära. Aga vähemalt ta julgeb nüüd veidi ringi käia, kui mina üleval olen ja kodus toimetan. Hommikuti äratab mind sellega, et tema niiske nina on minu nina vastas või siis limpsib mu nägu ja nurrub nagu traktor, andmaks märku, et okei sa oled juba piisavalt maganud.. millal mind keegi sügab? Üldse on ta üks vahva kass ja ma ei jõua ära oodata, millise arengu ta näiteks poole aastaga ära teeb.

Ehk ei tasu sugugi kurb olla, kui Su uus pereliige alguses natuke arglik on. Mõnikord läheb ikka aega, et ta end uues kohas koduselt tunneks. :)

 Kui Sa soovid ka omale toredat kiisusõpra, siis piilu siia: https://www.pesaleidja.ee/loomad/praegu-otsivad-kodu/. Ja kui Sul on toredaid kodu-uudised jagada, siis ootame suure huvi ja rõõmuga. :)

----
SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€

Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Iga annetatud euro aitab! 💚Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v