Otse põhisisu juurde

Armsad rõõmupallid, ent suur vastutus

Kassipoja koju toomine on väga suur muutus ja erineb totaalselt täiskasvanud kassi võtmisest. Kassipojad on väiksed energiapallid, kes mitmeti sarnanevad väikeste lastega. Kindlasti on kassikese võtmine imeline elamus.
Juss

Tänasest blogist leiad näpunäiteid, kuidas muuta kassipoja võtmine võimalikult sujuvaks.

1. Esimese asjana tuleks kaaluda, kas sa oled ikka valmis võtma endale sellist vastutust.

Kiisulaps vajab väga palju tähelepanu päevas. Lihtsam on kahe kassipojaga, sest siis saavad nad omavahel mängida. Aga kui oled päev läbi tööl ja kassike üksi kodus, pole tal kellegagi aega veeta. Lisaks soovivad inimesed võtta võimalikult noort kassi ega mõtle, et vähem kui kolme kuu vanused kassilapsed peavad saama päevas neli korda süüa. Kindlast enne, kui otsustad kassipoja võtta, veendu, et see on loomale ja sulle parim valik.

2. Muuda kassipoja kodu turvaliseks.

Jenni
Kuna karvapallid armastavad maailma avastada, võivad nad sellega endale pahandusi kaela tõmmata. Turnimine on kasside lemmiktegevus ja sellest tingituna on väga soovituslik riiulite ja kappide pealt kergesti kukkuvad ja katkiminevad asjad panna sahtlitesse. Nii väldid probleeme juba eos. Kindlasti tuleks ka võimaluse korral juhtmed ja rippuvad nöörid ära likvideerida. Vastasel korral võib uus lemmik saada elektrilöögi või kerida nööri ümber kaela. Ära ei tohi ka unustada lahtiseid ventilatsiooni auke ja aknaid. Isegi tuulutuses olevad aknad on ohtlikud, kuna kassid võivad välja pugeda või vahele kinni jääda. Poes aga müüakse võrke, mida saab akna ette panna.


3. Varu enne kassipoja koju toomist kõik esmased vajalikud asjad.

Kassipoja koju toomiseks läheb vaja transportpuuri. Võib küll tunduda kasutu ainult üheks korraks puur osta, kuid tegelikult võib seda vaja minna ka tulevikus. Karvapalli toit tuleks kindlasti osta kvaliteetne ja spetsiaalselt kassipoegadele mõeldud. Vastasel korral võivad tekkida terviseprobleemid, mis võib lõppeda veel suuremate kliinikuarvetega. Hädavajalik on ka liivakast ja kassi wc material. Kindlasti on väga tähtis kratsipuu, et juba varases eas õpetada, kus tohib küüsi teritada. Mänguasjad pole kõige olulisemad, sest kassike ajab kõike taga, mis liigub.

4. Kassipoja valimine ja võtmine.

Kõige rohkem sünnib kassipoegi just kevadel ja väga mitmed varjupaigad reklaamivad neid kodulehtedel. Kiisut valides peaks kindlasti veenduma, et ta oleks terve, kui just ei soovita haiget poega aidata. Ise saab ka tutvudes vaadata, kas karvapall on aktiivne, silmad ilusad puhtad, karv ilus ja puhas.

Tom Tailor
5. Anna kassipojale aega harjumiseks

Hea on alustada uue koha tutvustamist ühest ruumist. Kassike hakkab vaikselt ruumiga tutvust tegema. Just see on hea hetk tutvustada talle wc ja söögikohta. Lase uuel elanikul ise tulla sinu juurde ja alles siis, kui kassike on selleks valmis, paita ja võta sülle. Kui kodus on mõni muu lemmikloom, oleks hea mitte koheselt neid üksteisele tutvustada.

Piltidel olevad kiisud:
Juss: https://www.pesaleidja.ee/loomad/juss-22273759/praegu-otsivad-kodu/
Jenni: https://www.pesaleidja.ee/loomad/jenni-22273829/praegu-otsivad-kodu/
Tom Tailor: https://www.pesaleidja.ee/loomad/tom-tailor-22273830/praegu-otsivad-kodu/

-----

AITA MEIL AIDATA


Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.


Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v