Otse põhisisu juurde

MAIKUUS LEIDIS PESALEIDJA ABIGA KODU 31 KASSI

Suvi on käes! Ja mis oleks parem viis suve algust tähistada, kui imetleda galeriid armsatest kassidest ja mõelda, kui tore on, et nemad nüüd lõpuks suveks kassitoast või hoiukodust päris oma kodudesse said... Nüüd saavad nad oma isiklikul aknalaual peesitada ja läbi klaasi liblikaid püüda ning kuuma päikese käes nurruda. Elu ongi nüüd ja alati lill!
Vaatame aga kirjust galeriist, kes need 2020. aasta mais koju läinud on:

Esimeseks kojuminejaks oli maikuus Puster. Pusteri kohta oli tema hoiukodul ainult häid sõnu jagada - tundub, et lausa kahju oli nii imeline kass oma koju saada! Aga eks iga kass poebki hinge ka vabatahtlikele, mitte ainult uutele omanikele... Pusteri uus omanik pidi kuuldavasti olema väga hooliv meesterahvas, kes oma esimese kassi kavatseb ära hellitada, seega muretsemiseks pole põhjust - Puster leidis ideaalse päris kodu! Puster
Priidik, kes on nii paimaias, et pidi vaid loetud päevad kassitoas olema ja juba nurrus end kellelegi koju kaasa.
Nordhale
Lord
Fendi, kes on üks kaua kassitoas kodu oodanud kassidest. Lausa kolm aastat ootas ta oma võimalust. Nüüd on ees aga ainult imeline elu - ta kolis Hiiumaale, kus on talle mängukaaslasteks veel kaks kassi.
Tšella
Adelina
Sefiir
Saima
Nauru
Leedi
Sebastian
Pets
Triine
Lahutamatud kaksikõed Camil ja Kirsi, kes läksid koju üheskoos.
Margos
Bontšo
Riks
Saimon, keda ootas uues kodus ees eelmisel aastal Pesaleidjast võetud Kraabu. Seltsis segasem!


Mihkel
Rauno ja Pariis said samuti üheskoos ühte koju minna. Kaks kassi on alati parem kui üks, kas pole?
Piret, kes pidi ravikuuri tõttu veidi kauem kassitoas ootama. Tema uus inimene oli aga väga kannatlik ja armas ning hoidis end Pireti käpakäiguga pidevalt kursis. Oh, milline rõõm, kui nad aga lõpuks kokku said!
Bella
Urmas ootas kassitoas kodu lausa KOLM aastat. Meil on nii hea meel, et ta lõpuks otsustas päris oma koju minna.
Raimond
Pixie


Tripsu, kes suutis oma hoiukodu veenda, et tema peab sinna päriseks jääma. Sihikindlus viib võidule! Ja ega nii armas olemine ka paha ei tee... Kes suudaks vastu panna?

Gertrude ootas kannatlikult oma kodu lausa kaks aastat. Tüdruk valiti välja oma armsa ja mänguhimulise iseloomu tõttu. Küll ta käis end vastu jalgu hõõrumas ja mängis suletutikesega... Kui ta aga nii ägedalt jooksurattal kiiruskatseid tegema hakkas, olid tema uued inimesed nii vaimustuses, et asi oli selge - Gertrude on nende kass!
Täname südamest kõiki kodupakkujaid, hoiukodupakkujaid ja abistajaid! lma teieta oleksid need tuhanded kiisud, kelle aastate jooksul kodudesse oleme saatnud, palju kurvema saatusega... Armastus teeb imesid!Juuli alguses juba järgmine kojuminejate kokkuvõte!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€

900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus