Otse põhisisu juurde

MAIKUUS LEIDIS PESALEIDJA ABIGA KODU 31 KASSI

Suvi on käes! Ja mis oleks parem viis suve algust tähistada, kui imetleda galeriid armsatest kassidest ja mõelda, kui tore on, et nemad nüüd lõpuks suveks kassitoast või hoiukodust päris oma kodudesse said... Nüüd saavad nad oma isiklikul aknalaual peesitada ja läbi klaasi liblikaid püüda ning kuuma päikese käes nurruda. Elu ongi nüüd ja alati lill!
Vaatame aga kirjust galeriist, kes need 2020. aasta mais koju läinud on:

Esimeseks kojuminejaks oli maikuus Puster. Pusteri kohta oli tema hoiukodul ainult häid sõnu jagada - tundub, et lausa kahju oli nii imeline kass oma koju saada! Aga eks iga kass poebki hinge ka vabatahtlikele, mitte ainult uutele omanikele... Pusteri uus omanik pidi kuuldavasti olema väga hooliv meesterahvas, kes oma esimese kassi kavatseb ära hellitada, seega muretsemiseks pole põhjust - Puster leidis ideaalse päris kodu! Puster
Priidik, kes on nii paimaias, et pidi vaid loetud päevad kassitoas olema ja juba nurrus end kellelegi koju kaasa.
Nordhale
Lord
Fendi, kes on üks kaua kassitoas kodu oodanud kassidest. Lausa kolm aastat ootas ta oma võimalust. Nüüd on ees aga ainult imeline elu - ta kolis Hiiumaale, kus on talle mängukaaslasteks veel kaks kassi.
Tšella
Adelina
Sefiir
Saima
Nauru
Leedi
Sebastian
Pets
Triine
Lahutamatud kaksikõed Camil ja Kirsi, kes läksid koju üheskoos.
Margos
Bontšo
Riks
Saimon, keda ootas uues kodus ees eelmisel aastal Pesaleidjast võetud Kraabu. Seltsis segasem!


Mihkel
Rauno ja Pariis said samuti üheskoos ühte koju minna. Kaks kassi on alati parem kui üks, kas pole?
Piret, kes pidi ravikuuri tõttu veidi kauem kassitoas ootama. Tema uus inimene oli aga väga kannatlik ja armas ning hoidis end Pireti käpakäiguga pidevalt kursis. Oh, milline rõõm, kui nad aga lõpuks kokku said!
Bella
Urmas ootas kassitoas kodu lausa KOLM aastat. Meil on nii hea meel, et ta lõpuks otsustas päris oma koju minna.
Raimond
Pixie


Tripsu, kes suutis oma hoiukodu veenda, et tema peab sinna päriseks jääma. Sihikindlus viib võidule! Ja ega nii armas olemine ka paha ei tee... Kes suudaks vastu panna?

Gertrude ootas kannatlikult oma kodu lausa kaks aastat. Tüdruk valiti välja oma armsa ja mänguhimulise iseloomu tõttu. Küll ta käis end vastu jalgu hõõrumas ja mängis suletutikesega... Kui ta aga nii ägedalt jooksurattal kiiruskatseid tegema hakkas, olid tema uued inimesed nii vaimustuses, et asi oli selge - Gertrude on nende kass!
Täname südamest kõiki kodupakkujaid, hoiukodupakkujaid ja abistajaid! lma teieta oleksid need tuhanded kiisud, kelle aastate jooksul kodudesse oleme saatnud, palju kurvema saatusega... Armastus teeb imesid!Juuli alguses juba järgmine kojuminejate kokkuvõte!

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€

900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v