Otse põhisisu juurde

Järelhüüe armsale Nublule

Oeh, olen seda järelhüüet alustanud juba liiga palju kordi, aga miski ei tundub õige või piisav. Avame järelhüüde siis sellega:

Meie koosoldud aeg jäi üürikeseks, ent see oli täis armastust, kodutunnet ja tänulikkust. Suured tänud Sulle, armas Nublu! Kerget käppa ja pehmeid tudukohti soovivad Sinu hoiukodulised Anu, Ronni ja Proua! 💚

Nublu teekond Pesaleidjas algas aasta 2019 sügisel, mil mulle, Pesaleidja vabatahtlikule Anule, andis üks tuttav teada ühest esmapilgul suhteliselt tavalisest kassist, kelle omanikud meie seast lahkusid ja kellel kuhugi mujale minna enam ei olnud. Ta oli keskmist kasvu, must-valge, ei olnud metsik ega ka sülekass, ei olnud noor ega vana. Kass nagu kass ikka. Natuke asjaajamist ja kassitoa poole ta teel oligi.

Esialgu tundus, et Nublu täitsa kohaneb uue eluga kassitoas, ent nagu tihtipeale juhtub endiste kodukassidega kassitoas tekkis ka Nublul stress. Ühel hetkel ta ei tahtnud enam väga süüa. Mäletan väga selgelt seda hetkel, mil otsustasin, et võtan ta enda juurde hoiule. Nimelt istusime Nubluga Pesaleidja kassitoa laoruumi nurgas, Nublu minul süles ja mina läbi pisarate räägin talle, et konservi peab ju sööma. Ja sõigi. 🙏

Natuke aega läks veel mööda ja mul oli ta võimalik enda juurde võtta, aga tuli välja, et tal on seen. Kuna seen on paraku nakkav ja mul omal juba kaks kassikest kodus, siis tuli mõelda probleemile lahendus. Otsustasimegi, et Nublu elab paar nädalat eraldatuna puuris, ravime seene ära ja kõik ongi ilus, sest ka kassitoas oli ta parasjagu puuris nagunii. Mõeldud, tehtud ja minu juures ta oligi, ent nädalas sai märkamatult kuu ja ühest kuust rohkem kui kolm kuud. Aga lõpuks saime sellest jagu!

Kusjuures kogu eralduses viibitud aeg kattus kevadel eriolukorraga, mistõttu mul oli võimalik talle ekstra palju tähelepanu pakkuda ja tema võttis meil mõtted eriolukorra pealt ära. Aeg-ajalt oli Nublul ka seedimisega väikeseid probleeme, et mitte midagi ohtlikku või hirmsat.

Esimene õhtu puurist väljas oli justkui pidupäev! Kõik tudukohad, mida puurist vaadates oli ta näinud, pidi läbi proovima. Esimene öö möödus mängides, justkui härra oleks ära unustanud, et ta pole väike lõbus kassipoeg. Kõik liikus ülesmäge!
Suve teises pooles hakkas Nublu jälle vähem sööma, kaalu kaotama, end mitte pesema, hädasid valedesse kohtadesse tegema. Lõputud arsti juures käimised, lugematul arvul ravimeid, paremaks minemisi ja siis jälle langusi. 

Esimesena hakkasime ravima põiepõletikku ja vaikselt hakkas Nublul paremaks minema. Küll aga arstid nentisid ka, et tal on kõhuõõnes mustad laigud, mida seal olema ei peaks. See viitas juba suurematele probleemidele, näiteks kasvajale. Lisaks sellele ravisime sel ajal ka nohu ja kaltsiviirusest valulikuks läinud igemeid. Niiet teadsime, et pikk tee veel minna, ent olime siiski väga optimistlikud. Ka Nublu oli isegi arsti juurde minnes rõõmus.

Ent ühel päeval läks justkui kolinal alla, jälle ei söönud pea mitte midagi ja algasid pidevad kliinikukülastused, lõpuks isegi igapäevased, kuni Nublu kliinikusse sisse jäigi. Lisaks põiele hakkas ka maks probleeme tekitama. Lõpuks arst pidi nentima, et nüüd oli asi Nublu kätes - kas tal on veel jaksu. Paraku ei olnud.

Veel viimane öö, mil Nublu minu juures oli, ma teadsin, et hommikul esimese asjana lähme tagasi kliinikusse. Võtsin ta omale kaisu, ta puges ise veelgi lähemalt ja lõi valju-valjult nurru. Sedasi me tuttu jäime.

Olen veetnud lõputult magamata õhtuid ja öid mõeldes, et äkki ma oleks saanud kuidagi ikka rohkem teha. Ent nagu lõpuks ka arst ütles - Nublul sai jaks otsa. Küllap oli siis taevast üks nurruv inglike puudu. Kõik, mis ma nüüd teha saan, on loota, et ta vähemalt tundis end meie juures väga armastatuna, sest seda ta oli.

Aitäh, Nublu, et meiega olid! Olid suurepärane tudu- ja mängukaaslane. Vahva oli vaadata, kuidas vaikselt harjusid taas tubase eluga, õppisid Ronni ja Proua pealt pättusi ning õpetasid ka neile mõningaid. Jääme igatsema sinu pisikesi mjäusid, mis ühe suure kassi suust nii armsalt naljakad tundusid.

Kerget käppa ja tea, et sind jäävad igatsema nii sinu hoiukodulised Anu, Ronni ja Proua kui ka Pesaleidja vabatahtlikud ja kõik teised, kes sind kunagi kohanud on. Sest sa tõesti oled imeline hing! 💚

 

AITA MEIL AIDATA

Kui Sa soovid aidata Pesaleidjal tasuda Nublu raviarveid, siis saad seda teha läbi panga või annetustelefonidel.

Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Selgituseks lisa "Nublu".

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v