Otse põhisisu juurde

KODU-UUDISED: Harley


Täna jagame teiega ilusaid sõnu Harley perelt ja tuletame meelde, kui palju rõõmu võib pakkuda üks vahva neljajalgne kogule perele, nii vanematele, lastele kui ka teistele neljajalgsetele. :) 

Harley on meie juures olnud nüüdseks juba kuukese. Sõit Tallinnast Tartusse oli väga rahulik. Harley tegi oma vaikse häälega alguses küll mõned helid, andis märku, et ta on autos ja tahab teada, kuhu minek. Lennujaamast Tartusse oli täiesti vaikselt - vaatas ringi, magas 🙂 Koju jõudsime, siis koridoris lasin ta transpordi "pesast" välja (puur tundub nii julm sõna). Kohe hakkas uudistama. Natuke ehmus, sest meie esimene kass tuli uudistama (ta ju nii suur).

Esimesed päevad (see aeg kui lapsed olid koolis ja ise tööl) ja ööd oli Harley valduses kahetoaline ala (lastetoad). Reede (3 päev) hommikul avaldas ta arvamust, et "mis mõttes ma maja peale ei saa minna?" (see aeg siis kui me kodust ära tööl/koolis). Aga igaks juhuks hoidsime natuke eraldi kasse, et vana olija liiga ei teeks. Aga see oli ka viimane kord neil eraldi.


Toidukausid on mõlemil omad. Neile meeldib väga kanafilee. Harley sai hiljuti ka kanasüdant proovida, meeldis. Nad naudivad, kui saavad vahel näpata üksteise toitu 🙂 Mitmeid kordi, kui Harley läheb sööma ja meie vana kass läheb vaatama ja hakkab kohe pesema Harleyt. Meil vana kass on lõigatud emane, ju tuli emainstinkt ikka. Harley on väga tubli vee jooja ja ülihea sööja.

Harley on nagu väike püsimatu päikesekiir - tal on kogu aeg kiire aga samas kurrub juba esimesest päevast. Lapsed meeldisid talle kohe. Tahtiski alguses pigem lastega olla kui täiskasvanutega. Mis oli suur üllatus, Harley ei karda tolmuimeja häält. Harley ja Lii (meie vana kass) mängivad ja jooksevad mööda maja ringi. Harleyl on ka nii vahva komme. Jookseb, jookseb ja siis hops pikali maas.

Harleyga käisime esimene kord vaktsineerimas, siis kaal oli 1,5kg. Eelmisel nädalal sai ta oma teise vaktsiini ja oh üllatust kaal juba 3kg. Kolme nädalaga selline saavutus 🙂

Pildile on raske Harleyt saada, nii kiire on tal kogu aeg 😀 Kuid mõned hetked oleme saanud jäädvustada. Lisan paar pilti tublist poisist. Aitäh sellise armsa kiisu eest! Te teete imelist tööd!

Kui Sa oled ka Pesaleidjast omale pereliikme adopteerinud, siis anna ikka teada, kuidas teil läheb. :)

 ----

AITA MEIL AIDATA


Pesaleidja kuulub Vabaühenduste Liidu heade annetuste kogujate nimekirja ning järgib annetuste kogumise head tava.

Iga ülekantud euroga saad aidata Pesaleidja kassitoas ja hoiukodudes olevaid kasse ja koeri!

Palun anneta endale sobiv summa Pesaleidja MTÜ kontole:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank

Helista Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 €
900 0915 - kõne hind 15 €
900 0905 - kõne hind 5 €
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

 

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

7 TOATAIME, MIS ON SU KASSILE OHUTUD

1. Tups-rohtliilia ehk pruudislepp Oma väljakutsuva välimusega meelitab see taim ligi ka kõige passiivsemad kassid. Kuna taim ajab palju võsusid, on võimalus taime paljundada ja lemmikule oma taim jätta.  Hooldamine: Tups-rohtliilia ei vaja palju tähelepanu. Taim vajab valgust, aga saab ka hämaramas kohas hakkama. Kasta tuleb siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.   2. Palmid Palmide liike on väga palju erinevaid, kuid mitte kõik ei ole ohutud kasidele. Mõned ohutud palmilised on  oja-raveenepalm (majesty palm), kuldviljakpalm, hobusesaba palm ja salongipalm. Peale selle, et nad on karvapallidele ohutud, on palmid ka head õhupuhastajad. Hooldamine: Vajavad pigem palju valgust, kasta alles siis, kui mulla pealmine kiht on kuiv.  3. Vesipahhiira Tegemist on vähenõudliku taimega, mis on kassisõbralikkusele veel ka dekoratiivne.  Hooldamine:  Otsest päikesevalgust ei soovi, kasta regulaarselt, kuid mitte lasta mullal täiesti ära kuivada ega liiga märg olla. 4. Bambus

Kurry uudistega kodust

Panime põssatriibikule nimeks Kurry. Ta reageerib päris ilusti sellele nimele.Ta on hästi aktiivne kassipoeg, eriti päeva esimesel poolel.Ka on ta suur suhtleja. Algul tegi ta suu lahti ja sealt ei tulnud piuksugi välja. Nüüd aga muudkui räägib nn oma keeles, kurr ja njäu.Mu tütrel on suur magamistuba ja sinna nad suunduvad õhtul kell 23:00. Ühtegi suuremat piuksu rohkem ei kuule.Hommikul aga ärkab Kurry minu kõndimise peale üles ja hakkab haledasti näuguma. Pärast söömist algab mängutrall.Kurry mängib päris palju iseseisvalt ja hästi naljakalt. Lisaks hiilib ja jookseb ta üsna palju. Meile on mõned kassikasvatusraamatud kingitud jasealt lugesime, et Kurry sarnaneb bengali kassitõule.Ka söögiisu on Kurryl väga hea.Kurryle meeldib süles magada. Eriti päeva teisel poolel otsib ta istuvaid pereliikmeid, et nende sülle hüpata ja uinuda.Magamise ajal ajab ta päris tihti oma täpilise kõhukese taeva poole ja hästi pikaks. See on imearmas!Oleme käinud Västriku loomakliinikus ussirohtu s

9 lõhna mida teie kass ei salli

                                                     9 lõhna mida teie kass ei salli!  Kassid on väga suured puhtuse armastajad ja lisaks sellele ka väga pirtsakad teatud aroomide suhtes. Ei, teie kiisu pole lihtsalt valiv, vaid selle omaduse on talle kaasa andnud evolutsioon. Loomulikult ikka selleks, et teie kiisu oskaks vältida mürgist toitu või toitu mida ta ei saa seedida. On ka palju lõhnu mida teie kass armastab ent selles nimekirjas räägime üheksast lõhnast, mida kassid silmaotsaski ei salli! Kasside lõhnataju on 14 korda tugevam kui inimese oma. See aga ei tähenda, et teie kass kõiki aroome vihkaks, mida vihkavad teised kiisud. Või armastaks seda mida teised. Kõik kassid on omamoodi ent siiski on allpool väljatoodud lõhnad ühed enimlevinumad mida kassid vihkavad. 1. Tsitruselised  Kassid ei armasta absoluutselt tsitruselisi. Olgu siis selleks sidrun, laim, apelsin, greipfruut või muud sarnased viljad. Paljud kassipeletajad kasutavad tsitruseliste aroome, et kasse di