Otse põhisisu juurde

Miks mu kass mind hammustab?

Seda lugu teavad kõik: teed oma kiisule õrnalt pai ja äkiliselt ründab ta teravate hammastega sinu kätt. Ai-ai. Kasside kummalised kiiksud on enamasti nunnud ja lõbusad, kuid mõned jätavad kukalt kratsima. Oled sa kunagi mõelnud, miks Su kass ootamatult vampiiriks muutub?

Tuleb välja, et selles bipolaarses käitumises on rohkem peidus kui Sa arvad.

Ära võta seda isiklikult

Veterinaaride sõnul ei ole enamasti selle eesmärk sulle vigastusi tekitada. Meie kassid võivad olla kummalised olevused, aga mõnikord on nad lihtsalt väsinud Sinu hellitavatest puudutustest ning nad kasutavad hambaid või küüsi, et Sulle seda välja näidata. Teame kõik, et kassid on uskumatult valivad, eelistades elu enda parameetrite järgi elada. See on kõigest üks iseloomuomadustest, mis nad meile nii kalliks ja omapäraseks muudavad. Võib-olla lubavad pai teha.. võib-olla mitte. Ole ettevaatlik, sest kiisu võib hammustada!

Kiara

Kui Su kass teeb iga kord pai saades sulle hammastega haiget, on see tema viis Sulle öelda: "ma olen sellest väsinud, lõpeta!" Anna talle isiklikku ruumi, sest ta vajab seda. Luba tal ise Sulle sülle või kaissu tulla siis, kui ta selleks valmis on.

Sisemise metsiku kaslase rahuldamine

Oled kindlasti seda varem kogenud. Teed oma armsale ja (eeldatavalt) kahjutule kassile pai, kui ootamatult tunned nagu nad ta oleks Su kehast tüki välja hammustanud. Sellisele käitumisele on isegi nimi antud: pet aggression (ehk lemmiklooma agressiivsus). Su kass võib hammustada, et oma sisemisele metslasele - sügaval sotsiaalse koore all peidus - austust avaldada.

Ülestimuleerimine

Kassidel, nagu ka inimestel, on terve keha kaetud närvilõpmetega, välja-arvatud neil on need kuningliku kasuka all. Sabajuur on kassidele ülitundlik koht ning selle paitamine võib kiiresti hammustusega lõppeda. Ülestimuleeritud kassid võivad agressiivse käitumisega reageerida, et Sa kohe selle tegevuse lõpetaks. Samuti võib korduv paitamine lõpuks kass liigselt stimuleerida ning sama tulemuse anda.

Eksperdid on järeldanud, et mõned kassid lähevad ootamatult hulluks, sest Sinu tegevus vallandab nende ajus negatiivse reaktsiooni. Meil kassiperemeestel ja -naistel on oluline tunda oma kassi kehakeelt. Nii saame oma neljajalgsete sõpradega isegi tugevamad sidemed luua.

Gaius


Näksamised armastusest

Kui see hammustus on pigem õrn ja mänglev, on see Sinu kassi viis Sulle kiindumust näidata. Kuigi me ise harilikult oma lähedastele hoolivust hammastega ei näita, ei ole kassidel ju võimalik armastuskirju ega kaarte anda. Uurimused viitavad sellele, et need õrnad näksamised on žest sellest ajast kui nad veel kassipojad olid ning nende ema neid pestes õrnalt hammustas.

Võta seda kui oma kassi kõige sügavamat komplimenti, sest näksamistega tahab ta Sulle näidata, et ta on tunneb ennast Sinu hoole alla õnneliku ja turvalisena.

Kuule inimene, mina olen siin boss!

Kassid on oma olemuselt territoriaalsed olevused, sama kehtib ka Sinu tagasihoidlikus kodus. Kui Su kass hammustab Sind paitamise ajal, võib see olla viis Sulle meelde tuletada, et tema on siin boss, mitte Sina! Oleme ikka päris korralikult dresseeritud, eks? Too nüüd mulle konservi!

Ükskõik, mis see põhjus ei või olla, kassid ei soovi harilikult oma kallitele inimestele vigastusi tekitada. Kodustamata kass on hoopis teistmoodi loom kui korralikult sotsialiseeritud kass. Kui tundub, et Su kass hammustab agressiivsusest, siis on parim lahendus metsikute käitumismustritega tegelemine. Ei ole hea mõte ilmaasjata koduse eluga alles harjuvas kassis stressi tekitada, nii et olenemata hammustamise põhjusest on parim vajaduse korral kassile turvalist ruumi jätta.

Pea alati meeles, ära võta isiklikult!

Allikas:Cole & Marmalade

Piltidel olevad kassid:
Kiara: https://www.pesaleidja.ee/loomad/kiara-22273712/
Gaius: https://www.pesaleidja.ee/loomad/gaius-22273647/

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah