Otse põhisisu juurde

MAI KUUS LEIDSID KODU 40 KASSI

 Juba oleme jõudnud imelisse kevadisse maisse ning suurima heameelega teeme teatavaks meie maikuu koju minejad! 

Esimesed õnnelikud olid punased kiisud Hurmaa ja Virsik, kes läksid koos ühisesse koju. Nunnu pakspõskne Elvis ning Tõnisson kolisid ka kassitoast välja. Kodu leidis ka armas Uku, kes ootas oma inimest meie juures 3 pikka aastat. Aga nagu öeldakse - igaühe jaoks on kuskil keegi ja see on ka meie moto!

Tagasi koju läks muhe Tuks. Imeline Belinda võlus pere südamed, kes soovisid tegelikult pigem hästi noort kassi, aga no kuidas sa ütled sellisele karvapallile ei! Armas pisike Vusser saab nüüd oma kodus suureks kasvada. Rosie läks kolmandaks kiisuks perre, kus ees ootasid teda juba tuttavad "sõbrad" ehk Marla ja Emmeliine, kellega saite tutvuda märtsi kojuminejate postituses. Sandy, kes veel inimestega päris sina-peal ei ole, saab nüüd kahejalgsetega harjuda samuti omas kodus.

Omas kodus nurruvad nüüd nii Cooper kui Zelda. Laima leidis oma kodu uuesti üles ning loodab, et enam uuesti varjupaika sattuma ei pea. Rhosyn võlus meie ühe vabatahtliku ära ning saatuse tahtel leidiski ta kodu just tema juures. Imekaunis müstiline Ciara leidis kodu kogenud kassiomaniku juures, kes annab talle aega ja ruumi, et inimesi usaldama hakata.

Natuke memmekas nunnupall Dolly nurrub nüüd omas kodus. Daisy leidis kodu, kus on ka lapsed seltsiks. Vahva rüblik Lily leidis kodu noorpaari juures. Malbe Caramel läks sõbraks toredale noormehele ja Dexter on ka nüüd täieõiguslik pereliige toredate noorte juures.

Ri-Ri kolis perre, kes elavad kassitoa lähedal. Mooritsa pere otsis ja otsis teda üle maa ja ilma taga ning õnneks leidsid üles ja nõnda ta koju tagasi jõudiski. PS, ta päris nimi on hoopis Viktor, hehe! Tikirim küll andis käpaga peremehe pihta nii kuis jaksas, aga see ei heidutanud teda sugugi ning sellegipoolest pakiti Tikirimi asjad kokku ning võeti kaasa. Soome kolis paljude lemmik Laa-Laa. Kodu leidis ka kassitoa kõige suurem poksija Amigo.

Sunshine ootas kodu samuti kolm aastat, aga õnneks on see ootamisaeg möödas. Pune pisteti vahvasse seljakotti ning asuti kodu poole. Ginny läks teisele kiisule seltsi. Imelised kodud leidsid ka Nessa ja Dollar.

Natukene tagasihoidlik Agata saab ka nüüd kodus rahulikult inimesega sõprussuhteid luua. Hoiukodu lasi oma head müügioskused tööle ning õnnestus Inna soovijale "pähe määrida" ka Jerry, kellega Inna oli tegelikult väga suur sõber ja neid kahte ei raatsitud lihtsalt eraldada. Matilda perenaine lubas, et sellest saab tema üks ja ainus kodu ning seda me ju tegelikult alati loodamegi. Oma kuningriigi leidis ka majesteetliku välimusega karvapall Ryan.

Juba hakkavad kodudesse minema meie selle aasta kõige pisemad asukad ehk Orzo ja Fiori leidsid ühise kodu. Annabel, teise nimega Duracelli Jänku, leidis kodu noormehe juures, kes adopteeris meie juurest Shadowi mõned kuud varem. Gnocchi, kes on Orzo ja Fioriga ühest pesakonnast, kolis perre, kuhu ta oli väga oodatud. Pere, kelle endine Pesaleidjast adopteeritud kiisu läks üle vikerkaare, otsustasid uuesti oma südame avada uuele nurrikule ning nii osutus väljavalituks armas Delta.


Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodu pakkunud! 💓

Armsad sõbrad ja toetajad, et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina anda oma panuse. 😊

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v