Otse põhisisu juurde

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb?
Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa?
Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on?
Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga:


VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA
Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sellest, kas Sa oled seal või mitte. Paljud kassiomanikud on koju tulles avastanud, et nende lemmik on vannitoa täiesti segamini pööranud. Asi on eriti hull siis, kui kass hakkab oma hädasid vanni või kraanikaussi tegema!

SULETUD UKSED TEKITAVAD UUDISHIMU
Paljudele kassidele ei meeldi, kui kodus mõni uks nende ees suletuks jääb, ning vannitoa uks ei ole seejuures mingi erand. Eriti hulluksajav on kassi jaoks see, kui veel Sina selle suletud ukse taga oled! Siiski saavad paljud kassid ajaga aru, et omanik ise tõenäoliselt sulgeb vannitoa ukse. Kassid tahavad kogu aeg teada, mis nende territooriumil toimub ning nad ei taha lõbust ilma jääda! Kui kassid saaksid kodus reegleid kehtestada, ei tohikski kunagi uksi sulgeda!

SEE ON SUUREPÄRANE AEG TÄHELEPANU SAAMISEKS
Kassid armastavad tähelepanu (omadel, isekatel tingimustel muidugi). Kes meist ei paitaks WC-potil istudes armsat kassi, kes jalge ümber tiirutab? Kass paistab teadvat, et Sa oled vähemalt mõnda aega paigal ning seega on Su tähelepanu lihtne saada. Ehk saab ta ka sellest aru, et Sa ei
keskendu hetkel televiisorile, raamatule, tööle ega ole hõivatud mõne muu tegevusega. Kuna Sul midagi tõsist käsil ei ole, saad Sa kassile armastust ja tähelepanu jagada. Paljudele kassidele meeldib oma inimest peale vanniskäiku või dušši all käimist lakkuda. Totud kiisud!

KRAANIKAUSID ON JUSTKUI PESAD
Mõelgem kraanikausi ümarale kujule. See on justkui ideaalne kassi keha jaoks. Tundub loomulik, et kass naudib kraanikausis pikutamist või
magamist. Soojal ajal võib kraanikausi jahedus mõnus tunduda. Talvekuudel soojendab aga kassi keha kraanikaussi, mis teeb seal pikutamise eriti mõnusaks. Mõned kassid limpsivad kraanikausis olles kraanilt kukkuvaid veetilkasid.

USU VÕI MITTE - VESI
Enamus kassidele ei meeldi vesi, kuid paljud naudivad vee lähedal olemist. Kass saab vannitoas kraanist värsket vett juua ning seda nad just armastavadki! Kraanikausis pikutada armastavad kassid ronivad sinna vahel isegi siis, kui vesi jookseb. Mõned kassid lakuvad niisket vanni või joovad isegi vannivett!

KASSID NAUDIVAD RUTIINI
Sinuga vannitoas käimisest võib kassi jaoks saada armastatud rutiin, seda eriti siis, kui Sa jagad sel ajal oma kiisule tähelepanu! Kui oled harjunud peale hommikust vannitoakülastust kassi söötma, võib Su lemmik osata seda isegi oodata!

SU KASS ARMASTAB SIND
Vannituba on Sinu, Su kassi lemmikinimese, lõhnu täis! Su kassile tundub, et Sa teed vannitoas tähtsaid toiminguid, ning ta jälgib Sind huviga. Paljud kassid istuvad kapi peal ning vaatavad, kuidas nende omanik hambaid peseb või soengut teeb. Ajast vannitoas võib saada isegi omaniku ja lemmiku kvaliteetaeg!SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM KODUTUID LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

💚 Püsiannetajaks on kõige mugavam hakata meie kodulehel olevate pangalinkide abil ➡️ https://www.pesaleidja.ee/anneta/

💚 Ühekordset annetust on lisaks võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50 EUR
900 0915 - kõne hind 15 EUR
900 0905 - kõne hind 5 EUR
NB! Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

💚 Samuti saab annetust teha Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
Selgitusse kirjuta palun “Blogi"!

PS! Annetustest saadud raha kasutatakse 100%-liselt kodutute loomade abistamiseks.

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v