Otse põhisisu juurde

VEEBRUARIS LEIDSIME KODUD 30 KASSILE!

Päike paistab, õhus tunda kevadet ning vaikselt hakkab talv selja taha jääma ehk see tähendab ainult ühte - on aeg teile tutvustada veebruaris kodud leidnud nurrikuid!

Nessa hoiukodust sai tema päris kodu. Korra Nessa leidis omale isegi kodu kuid kuna tal oli seal raske kohaneda, siis toodi ta tagasi. Nüüd peale peaaegu 1,5 aastat hoiukodu juures elamist on ta täielikult hoiupere südame võitnud. Imearmas Loksa kaunitar Mia leidis ka oma kodu! Cubal läks kokkuvõttes kõik hästi - ta küll tagastati kodust, aga õnneks ta tagasi kassituppa ei jõudnudki, sest meie vabatahtlik otsustas, et teist korda ta ei kaota võimalust Cubat adopteerida ja nii kolibki Cuba meie vabatahtliku juurde, kus ootavad teda ees Trinity ja Tessy, kes õpetavad Cubale, et inimesed ei olegi nii hirmsad!  Leopold ja Äpu olid kiired - nad ootasid oma kodu kokku vaid 8 päeva, kolides kumbki oma koju. 

 Oma koju kolis ka Amaretto.  Meie kauaistuja Annika leidis megatoreda pere naisterahva juures, kelle juures juba Pesaleidjast võetud kassipoiss ees ootamas. Täpselt sellist pere me talle tahtsimegi! Eesti Vabariigi aastapäeval saab nüüdsest ka oma koju kolimise aastapäeva hakata tähistama tõeliselt tubli kiisuemme Nokturn. Noor kassiema jõudis Tallinnasse kaugelt Kiviõlist vaid paaripäevaste beebidega novembris. Lisaks oma kuuele kassilapsele jõudis Nokturn hoolitseda ka hoiukodu juures ilma emmeta hoius olnud kolmeliikmelise pesakonna eest. Tegemist on ühe väga armsa kiisukesega! Noki leidis endale toreda perenaise, kes vaikselt peab plaani Pesaleidjast talle ka seltsiline võtta. Oma koju kolis Lenna, keda kodus ees ootamas meilt eelmine nädal võetud Mario, kellest ka siin postituses peagi pilt tuleb! Oma koju tagasi läks suur poiss Norman. Tema pere leidis meie kodulehelt kassi, kes neil omal ajal samast kohas kaduma läks ja tuleb välja, et see suur poiss võiski olla Norman!

Täna läks lõpuks koju kõikidele kallis Nurri! Koju läheb ta koos toreda vanema naisega, kes kindlasti annab talle palju hoolt ja armastust pikaks ajaks! Meie küll kaotasime külaliste tervitaja ja parima kassistendi aga selle eest saab ta edaspidist elu nautida heas ja toredas kodus. Oma päriskoju kolis Christopher! Meie juurde sattus tänavalt leitud kass hüüdnimega Kass, kelle omanikud ta kiirelt meie juurest üles leidsid ja Kass läks koju tagasi. Väike paksuke mõmmik Öövel nurrub nüüd omas kodus ja ka nunnu Poppy leidis oma pere!

 Armas Mario kolis Viljandi varjupaigast meie juurde 10 päeva enne kodu leidmist ja tema jagabki nüüd kodu Lennaga, kes paar rida üleval pool oli. Säde jäi samuti hoiukodu päriskassiks! Palusime hoiukodul ka paar sõna öelda, et miks selline otsus sai tehtud: "Ta on nüüd kaks korda suurem, sain fotot vaadates šoki! Iseloomult endiselt arg, aga juba tuleb õhtul mulle sülle ja laseb isegi paitada. Esimesed paid sain teha siis kui ta oli steriliseerimisest taastunud, seega ehk sellega midagi muutus. Kõigi teiste loomadega saab läbi, ei vali kelle kaisus magab. Näha on, et tal on kunagi raske elu olnud (hambad opereeriti välja, kõrv külmavõetud, arg), aga loodame talle pakkuda meeldiva elu soojas toas, vajaliku kvaliteettoidu ja paljude soojade pesadega, kuhu magama pugeda."  Üheksa päevaga leidis kodu meile Paljassaare varjupaigast üle kolinud vahva hall triibik Ronald. Ka teinegi Paljassaare kiisu on nüüd omas kodus - Mikael, kellel täitus kojumineku päeval täpselt üks aasta Pesaleidjas, seda läks ta koju suure hurraaga tähistama. Mikael on paras argpüks ning inimestest suurt ei hooli, aga küll ta kodus sõbralikumaks muutub! Oma koju kolis samuti armas Artemis, kes on kassitoas aina julgemaks muutunud, meeldib mängida ja vaikselt laseb ka pai teha.

Billi läks koju, kus ees ootas teda meilt adopteeritud Samurai. Armas Lea jäi paar päeva tagasi silma oma suure mänguhuviga ja uus omanik oli koheselt võlutud sellest kui tore ta on ja nii otsustas ta talle ka kodu pakkuda.  Kaisa, kellel oleks aprillis täitunud 2 aastat kassitoas, leidis oma kodu lõpuks,  kus teda ootab ees veel üks kiisuke kellega koos aega veeta ja kes saab õpetada Kaisale, et inimesed ei olegi tegelikult nii hirmsad. Joosu ja Roosi tulid hoiukoju Loksa kolooniast, kust neid sai ikka päris kaua püütud. Vend ja õde on täielikud vastandid, Roosi on väga rahulik ja malbe preili ning Joosu aktiivne marakratt, kes oma väiksele õele tihti närvidele käib. Nad mängivad, tülitsevad, kaisutavad koos. Alati on nii tore kui samast pesakonnast kaks tükki võetakse ja usume, et neil on väga tore koos suureks kasvada. Kiisud kolisid toredasse perre, kus on mitu last kasvamas ja kes eelmine aasta võtsid meilt armsa Olle, kes kahjuks hiljuti lahkus meie hulgast. Elsa sai kassitoas ainult 2 päeva veeta enne kui ta silma jäi ja koju viidi, kus ootab teda ees suur pere ja kaks koera.

Lilleke kolis imetoreda pere juurde Narva, kus ootavad teda ees teised kiisud. Adeele leiti titena Lasnamäelt prügikastist koos oma vennaga. Aastakese sai elada kodus, kui ta tagasi toodi, kuna ta oli väikelapsest stressis, aga muidu on Adeele ikka megasõber. Koju läks ta aga koos Chaneliga väga toreda noormehe juurde mõnusat elu elama. Eelviimane ehk viies Kiviõli kiisubeebi Fuga kolis oma päriskoju. Vahva valge vuntsiga kiisuneiu on nüüd ühe armsa noorpaari pere liige.

Aitäh kõikidele peredele, kes on nendele imelistele nurrikutele kodu pakkunud! 💓

Armsad sõbrad ja toetajad, et me suudaksime oma tööd jätkata sama tempoga, saad ka sina anda oma panuse. 😊

SELLEKS, ET PÄÄSTA ROHKEM LOOMI, ON MEIL TARVIS SINU ABI.

Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!

Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:

EE647700771001866844 LHV Pank
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE404204278613732108 Coop Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank


Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

7 põhjust, miks kassid armastavad VANNITUBE!

Oled mõelnud, miks Su kass armastab eriti vannitoas lebada või just sinna esimesena tormab, kui see uks avaneb? Kui oled kassidega kokku puutunud, siis arvatavasti juba tead, et enamik kiisusid armastavad vannitoas käia. Kas ka Sinu kass järgneb sulle vannituppa? Ehk ta hõõrub end Su jalgade vastu kui Sa seal oled? Võib-olla ta pikutab kraanikausis isegi siis, kui Sind seal pole? Ta võib suletud ukse taga kräunuda ning seda käpaga katsuda. Mõned kassid kipuvad justnimelt vannitoas palju tähelepanu küsima. Mis vannitubades siis ikkagi nii erilist on? Oleme ka meie seda mõelnud. Aga me mõtlesime välja! Ja jagame oma teadmisi nüüd ka Sinuga: VANNITUBA ON SUUREPÄRANE KOHT, KUS MÄNGIDA Vannituba võib mõne kassi jaoks hoopiski justkui mängutuba olla. Seal on vann, kus ringi tuisata, ning WC-paber, millega mängida. Seal pakuvad veel põnevust rätikud ja nagis rippuvad hommikumantlid. Kiisud võivad põrandal püherdada ja vannimatiga mängida. Kassil võib olla vannitoas väga lõbus, hoolimata sel