Otse põhisisu juurde

Juulikuu kojuminejad!

Tere, armsad sõbrad!

Suur rõõm on teatada, et juulikuus meie usinad vabatahtlikud ja head kodupakkujad mitte ei puhanud, vaid tegelesid lisaks aktiivselt loomade koju saatmiste ja kodu pakkumistega. Selle aasta seitsmendal kuul leidis selle päris oma kodu läbi Pesaleidja 48 kassi ja 1 koer.
49 kodutut looma on taas kodus! 😊

Toredat pikka nimekirja alustab Ämarist pärit pisike Diddy, kes kolis seltsiks mõned kuud varem kassitoast koju läinud preilile. Ka õde Liddy kolis nädalake hiljem koju. Veel nädal ja järgmine Ämarist pärit kassipoeg leidis kodu - triibik Fiddy. Kaunis kolmevärviline Iddygi kolis kuu lõpus hoiukodust välja.
Jah, olete õigesti aru saanud, need kevadised kassipojad on piisavalt suureks saanud ja seavad sammud nüüd järjest oma päriskodudesse.
Ehk pisidega jätkame:
Printsess Sela, kes valvsa silma all kolis hoiukodu lähedaste juurde päriseks.
Pisike Piuks sai uues kodus sõbraks 2 suuremat kassi, 2 merisiga. Saab seal vast lõbus olema!
Leki, kes kassikoloonia asemel elab nüüd koos toreda pere ja hamstriga.
Sebastian elab nüüd Suurupis.
Sebastian

Pealinna kolis valge Valgast pärit Kiwi, kellel oli kodus valims ootamas päris oma maja.
Samuti Valgakiisud Hegel, Magneto, Loore ja Jellybean harjuvad uutes kodudes.
Veel saadavad meile kõigile tervisi uue pere juurest: hellik Iti, nukuke Kelly, kiisutibu Vidrik, must Ninja, armas Nikki (kes ootas kuni pere puhkusel ära käib ja alles siis kolis sisse), turismitalu Kennu, pisike Tip ja musta-valge Stella.

Hoiukodus ootas oma kodu ka Liisa Puhvpüks, kes enam ei pea ootama, vaid naudib elu loomasõprade peres koos laste ja labradoriga.
Hoiukodus elas ka pikalt Võru varjupaigas ja Tallinna Pesaleidja kassitoas kodu oodanud Miljo- tema jaoks sai hoiukodu Päriskoduks!
Kohev Miljo

Algselt kassitoas elanud preili Jane Doe seadis sammud mõni aeg tagasi hoiukodusse, et harjuda inimestega ja muutuda sotsiaalsemaks. Nüüd aga hoiu muutus jällegi päris ja nii uue nimega Giovanna jääbki sinna!
Must iludus Giovanna

Vaprake käis hoiukodust korraks ära, et veenduda - tema inimesed on seal hoiukodus mis nüüd lõpuks on päriskodu. Seltsis segasem!

Oma pesas, oma inimeste juures on ka Rapla tänavalt leitud kassipreili Lynx ning halbade inimeste juurest päästetud Solveig.
Superaktiivne noor imeilus Roxy võlus pea silmapilkselt oma uued inimesed ja nii koju mindigi. Kodus mõistagi koheldakse sellist kassi suure austusega ja sõpradeks said talle kass, labradoriga ja laps.
Imekaunis Roxy

 See võlumise trikk on kassidel vist hästi käpas, sest ka Simon pani mängu oma võlud, viskas selili, väike nurr ja pere müüdud oligi. Leping tehtud, kass puuri ja koju! Jee!
Kiirliin on vahel ka meie Facebooki lehekülg. Juba päev pärast seda kui paksupõskne Siidor oma pildi ja jutuga kodulehele postitati leidis ta noore pere kelle juurde elama minna.
See on tõestuseks, et tänu Teile ja Teie jagamistele kallid sõbrad, jõuavad kassid õigete inimesteni, aitäh!

Zorro Puhvpüks kolis aga koguni Soome! Sama tegi ka eelnevalt Maardu bussipargis elanud Sulo.

Ka kass Papi jõudis oma koju, sõlmiti leping ja oligi valmis.
Igati ontlik preili Heliisegi on leidnud oma inimese ja teda oli ees ootamas samuti pesaleidjast pärit Gurmee.

Pesaleidja kassiarmee keskel jäi oma hoiukodusse oma päriskoju pime koer Karuke. Karuke oli hoiul juba aastast 2010, nüüd oli aeg asi ametlikuks teha! Milline rõõm!


Kassiproua Säde kasulaps kolis ka oma koju ja Säde pärislapsed Nurru ja Miisu jäid aga hoiukodu valvsa silma alla kasvama ja elama.

Vladik, keda elu pole hellitanud, tervitab Teid oma maamajast ja naudib murul püherdamist ning paisid.
Kassitoast läks koju kena punane Fanta. Tal oligi juba aeg teiste kassitoa elanikega hüvasti jätta, saba püsti lüüa ja koju sõita.

Veel juulikuu viimastel tundidel sõlmiti lepingud ja suruti käpad-käed ja koju sõitsid nii Särts kui ka Ingo. Ingo on muide nüüd koguni Muhumaa elanik.

Oma kodu-uudised lõpetame kassipoegadega Hiiumaalt. Neil vedas tõeliselt kui väikeste teed ristusid noore hakkaja neiuga kes nad  uppumissurmast päästis, kohe Tallinnasse toimetas, neid ravis ja kantseldas ning kõigile head kodud leidis. Saage tuttavaks Teie ees 8 imearmsat päästetud elu!


Kui soovid endale leida toreda sõbra või lausa mitu, kirjuta meile.
Kui soovid pakkuda hoiukodu, kirjuta meile.
Koos suudame rohkem!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah