Otse põhisisu juurde

Juulikuu kojuminejad!

Tere, armsad sõbrad!

Suur rõõm on teatada, et juulikuus meie usinad vabatahtlikud ja head kodupakkujad mitte ei puhanud, vaid tegelesid lisaks aktiivselt loomade koju saatmiste ja kodu pakkumistega. Selle aasta seitsmendal kuul leidis selle päris oma kodu läbi Pesaleidja 48 kassi ja 1 koer.
49 kodutut looma on taas kodus! 😊

Toredat pikka nimekirja alustab Ämarist pärit pisike Diddy, kes kolis seltsiks mõned kuud varem kassitoast koju läinud preilile. Ka õde Liddy kolis nädalake hiljem koju. Veel nädal ja järgmine Ämarist pärit kassipoeg leidis kodu - triibik Fiddy. Kaunis kolmevärviline Iddygi kolis kuu lõpus hoiukodust välja.
Jah, olete õigesti aru saanud, need kevadised kassipojad on piisavalt suureks saanud ja seavad sammud nüüd järjest oma päriskodudesse.
Ehk pisidega jätkame:
Printsess Sela, kes valvsa silma all kolis hoiukodu lähedaste juurde päriseks.
Pisike Piuks sai uues kodus sõbraks 2 suuremat kassi, 2 merisiga. Saab seal vast lõbus olema!
Leki, kes kassikoloonia asemel elab nüüd koos toreda pere ja hamstriga.
Sebastian elab nüüd Suurupis.
Sebastian

Pealinna kolis valge Valgast pärit Kiwi, kellel oli kodus valims ootamas päris oma maja.
Samuti Valgakiisud Hegel, Magneto, Loore ja Jellybean harjuvad uutes kodudes.
Veel saadavad meile kõigile tervisi uue pere juurest: hellik Iti, nukuke Kelly, kiisutibu Vidrik, must Ninja, armas Nikki (kes ootas kuni pere puhkusel ära käib ja alles siis kolis sisse), turismitalu Kennu, pisike Tip ja musta-valge Stella.

Hoiukodus ootas oma kodu ka Liisa Puhvpüks, kes enam ei pea ootama, vaid naudib elu loomasõprade peres koos laste ja labradoriga.
Hoiukodus elas ka pikalt Võru varjupaigas ja Tallinna Pesaleidja kassitoas kodu oodanud Miljo- tema jaoks sai hoiukodu Päriskoduks!
Kohev Miljo

Algselt kassitoas elanud preili Jane Doe seadis sammud mõni aeg tagasi hoiukodusse, et harjuda inimestega ja muutuda sotsiaalsemaks. Nüüd aga hoiu muutus jällegi päris ja nii uue nimega Giovanna jääbki sinna!
Must iludus Giovanna

Vaprake käis hoiukodust korraks ära, et veenduda - tema inimesed on seal hoiukodus mis nüüd lõpuks on päriskodu. Seltsis segasem!

Oma pesas, oma inimeste juures on ka Rapla tänavalt leitud kassipreili Lynx ning halbade inimeste juurest päästetud Solveig.
Superaktiivne noor imeilus Roxy võlus pea silmapilkselt oma uued inimesed ja nii koju mindigi. Kodus mõistagi koheldakse sellist kassi suure austusega ja sõpradeks said talle kass, labradoriga ja laps.
Imekaunis Roxy

 See võlumise trikk on kassidel vist hästi käpas, sest ka Simon pani mängu oma võlud, viskas selili, väike nurr ja pere müüdud oligi. Leping tehtud, kass puuri ja koju! Jee!
Kiirliin on vahel ka meie Facebooki lehekülg. Juba päev pärast seda kui paksupõskne Siidor oma pildi ja jutuga kodulehele postitati leidis ta noore pere kelle juurde elama minna.
See on tõestuseks, et tänu Teile ja Teie jagamistele kallid sõbrad, jõuavad kassid õigete inimesteni, aitäh!

Zorro Puhvpüks kolis aga koguni Soome! Sama tegi ka eelnevalt Maardu bussipargis elanud Sulo.

Ka kass Papi jõudis oma koju, sõlmiti leping ja oligi valmis.
Igati ontlik preili Heliisegi on leidnud oma inimese ja teda oli ees ootamas samuti pesaleidjast pärit Gurmee.

Pesaleidja kassiarmee keskel jäi oma hoiukodusse oma päriskoju pime koer Karuke. Karuke oli hoiul juba aastast 2010, nüüd oli aeg asi ametlikuks teha! Milline rõõm!


Kassiproua Säde kasulaps kolis ka oma koju ja Säde pärislapsed Nurru ja Miisu jäid aga hoiukodu valvsa silma alla kasvama ja elama.

Vladik, keda elu pole hellitanud, tervitab Teid oma maamajast ja naudib murul püherdamist ning paisid.
Kassitoast läks koju kena punane Fanta. Tal oligi juba aeg teiste kassitoa elanikega hüvasti jätta, saba püsti lüüa ja koju sõita.

Veel juulikuu viimastel tundidel sõlmiti lepingud ja suruti käpad-käed ja koju sõitsid nii Särts kui ka Ingo. Ingo on muide nüüd koguni Muhumaa elanik.

Oma kodu-uudised lõpetame kassipoegadega Hiiumaalt. Neil vedas tõeliselt kui väikeste teed ristusid noore hakkaja neiuga kes nad  uppumissurmast päästis, kohe Tallinnasse toimetas, neid ravis ja kantseldas ning kõigile head kodud leidis. Saage tuttavaks Teie ees 8 imearmsat päästetud elu!


Kui soovid endale leida toreda sõbra või lausa mitu, kirjuta meile.
Kui soovid pakkuda hoiukodu, kirjuta meile.
Koos suudame rohkem!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v