Otse põhisisu juurde

Rubriik Pesaleidjad : Helena

Nimi: Helena
Vanus: 22


mini Helena :)Millal liitusid Pesaleidjaga? November 2016 aga reaalselt hakkasin vabatahtlikuna tegutsema 2017 kevadel.

Sinu roll Pesaleidjas:
Olen tavapärane vabatahtlik. Vabatahtliku kohustuste alla kuulub mõned õhtud kuus haigete kiisude ravimine, kiisude enda hoole alla võtmine (et neile kirjutada head tekstid kodulehele ja seeläbi leida neile ideaalne pere), hoiukodudega suhtlemine ja kliiniku aegade organiseerimine.
Lisaks sellele pidev muretsemine kiisude heaolu üle :) Aga see on minu jaoks tavapärane.

Kuidas sattusid Pesaleidjasse?
2016. aasta lõpus mõtlesime perega võtta vanemale kassile seltsilise. Otsingud viisid Pesaleidja koduleheni ja sealt juba edasi kassituppa. Esialgne visiit jättis hea mulje ning teisel korral, kui koju sai toodud Ursula, uurisin juba ka vabatahtliku töö kohta. Ausalt öeldes oli ema see, kes lükkas mind vabatahtlikega ühinema.

Ursula 
Pätu


Millega tegeled väljaspool Pesaleidjat?
Töötan muuseumi kohvikus ning valmistun kandideerima ülikooli. Kuna olen paras introvert siis pooled vabad päevad lähevad üldiselt raamatu lugemise/sarja vaatamise alla ära ja ülejäänud neist veedan Pesaleidja kassitoas.

Kas Sul on omal kodus loomi? 
Jah, kodus on kaks kassi. Pätu kes saab 12 aastaseks ja kelle kohta arstid on pärinud kas tegu on maine cooni mixiga (kahjuks on ta lihtsalt suure kondiga ja paks). Ning Ursula, kes sai võetud Pesaleidjast Pätule seltsiks ja kelleta ei kujuta samuti enam elu ettegi.

Mida on koostöö Pesaleidjaga Sulle õpetanud?
Kannatlikkust ja mõistmist. Ja eelkõige kuidas oma emotsioonidega toime tulla. Tihtipeale ei lähe asjad nii nagu ma seda sooviksin. Terve 2018 aasta tegelesin vanurite paari Jussi ja Kiisuga. Nad kolisid hoiukodust hoiukodusse ja igakord oli kolimisega seoses kiire. Lisaks kolimistele oli mõlema tervis kehv, eriti Jussi oma kes oli kohe kindlasti üle 15 aasta vana. Veel viimaste kuudeni lootsin, et Juss veab välja. Lõpuks oli ta stabiilses hoiukodus kus teda poputati ja turgutati..aga ei... Pidin laskma tal minna ja mõistma, et alati ei saa kõiki päästa. Ent siiski Kiisu leidis omale igavese kodu,  kes ajasid oma esimeste koduuudistega pisarad silma :) Ka halval on oma hea.

Mis valmistab Sulle vabatahtlikuks olemisel kõige rohkem rõõmu ja mis on Su jaoks kõige raskem?

Kõige toredam ongi see kui kass kelle pärast sa oled nii palju muret tundnud ja kelle eest võidelnud, saab koju. Ja see kodu on tõesti talle õige! Vot see tunne on imeline. Kiisu on üks nendest kelle tõttu ma rasketel momentidel mõtlen, et ei saa alla anda! Samuti oli väga armas lugu vanur Leinost, kes sai eelmine suvi päris oma koju. Kahjuks oli Leino tervis juba tänavaelust nii läbi, et uues kodus sai ta alla aasta elada.. Ja vot jällegi see on see üks raskemaid momente. Kui tundub, et kõik on juba ülesmäge ja ühtäkki ikkagi mõistad, et langus käib asja juurde.
Raske on ka see kui ei suuda õigel ajal märgata, et midagi on valesti. Või kui ei saagi märgata, et midagi on teistmoodi. Hiljuti läks üle vikerkaare imekaunis Dodie, minu hoolealune, kes elas üle mitu insulti. Seda ei osanud keegi meist oodata.

Juss ja Kiisu 


Kas Sa tahad midagi inimestele edasi öelda?
Ütleks vaid, et tuleb hoida silmad lahti ja märgata mis toimub sinu ümber. Loomulikult ei pea igaüks hakkama vabatahtlikuna loomi aitama, aga seegi kui paned tähele ja hoolid võib päästa looma elu. Üldiselt võiksid inimesed peatuda, kui näevad teepervel omanikuta koera. Või kuulevad põõsastest vaikset mjäud. Ja kui ei suuda või ei taha, siis aidata kaudselt. Näiteks rääkida oma vanematele sugulastele, et kassidel pole vaja paljuneda, et nad steriliseeriks ja kastreeriks oma kiisud ära. Hoiaks silma peal naabri koeral, kas too on nädal aega oma kuudist väljunud või mitte.
Jagada infot mis võib kellegi silmaringi laiendada!

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah