Otse põhisisu juurde

VEEBRUARI 32 KOJULÄINUD KASSI

 
Tere, armsad Pesaleidja sõbrad!
Taas trummipõrinal teatame rõõmuga, et kodu on leidnud 32 kiisut.
 
Alustame oma juttu armsa kassitoa Ruudiga. Tema on malbe loomu ja õrna hingega tore poiss, kellest millegipärast pikalt mööda on vaadatud. Korraga aga tekkis talle lausa kolm huvilist ja välja valitud sai tore pere Tapalt, kus Ruudit ootas uues kodus ees ka kassitüdruk.


Ritsikas Rita kolis algselt hoiukoju kui tema peremees suri, kiisu harjus mitu-mitu kuud uue pererahva ja uue sõbraga enne kui tundus aeg neid usaldama hakata. Rita on nüüd saanud endale uue sõbra ja pere. Teisel pildil olev Miku aga leidis kodu tänu Delfile, kes Miku koduotsingu kuulutust jagas. Mikul on nüüd täitsa oma proua, maja, aed ja suur koer.

Madisega on meil sellised lood, et tema on vapper poiss. Elas üle kassikatku, käis sellepärast korduvalt kliinikus, oli ravil. Sai kenasti terveks ja leidis oma päris pere. Ka imeilus triibik Poppy sai oma päris koju toredate noorte juurde.
 
Angelo, see imelise valge kasukaga kass, kes jäi omaniku surma tõttu teist korda kodutuks ja leidis uue kodu vaid päevaga. Uues kodus on teda ees ootamas 2 samasuguse saatusega kassikest, kes samamoodi omaniku surma tõttu kodutuks jäid ja teise võimaluse said.
Kviten skooris ideaalse perega. Ta pidi seda küll 1,5 aastat hoiukodus ootama aga nad olid seda väärt. Kvitenit tervitas uues kodus aastane kiisu kellega nad koos pesas magavad ja mööda elamist ringi trallivad.
Turvalise kodu leidis ka imearmas Lynexia.
Oliivia ootas kannatlikult hoiukodus kui tema pere valmistas end põhjalikult kassivõtuks ette. Hoiukodu pidi nentima, et tõesti on tehtud põhjalikud ettevalmistused ja Oliivial saab olema hea elu.
Beti seevastu võlus ära noored kes lihtsalt tulid Pesaleidja kassituppa kasse paitama ja kellel oli plaan hoopis kassipoeg võtta. Beti aga vaatas, et need tunduvad nagu täitsa tema inimesed ja laskis oma kassivõlud käiku ja koju ta viidigi.
Alissa perenaine käis aga Alissat korduvalt vaatamas, et lõpuks ta kaasa viia ja pakkuda talle kodu.
Elara puges hinge hoiukodule, kes temast loobuda enam ei suuda.
Kuigi hoiukodusse saabudes polnud Elara läbisaamine inimestega kiita ja ta veetis enamuse oma aja pesumasina taga, muutus kõik päeval kui hoiukodu enda kiisu maalt tagasi saabus. Nad klappisid sekundiga, nagu oleksid juba vanad sõbrad. Koos hakati korteri peal ringi jalutama, mängima ja inimestega tutvust tegema. Praegu, pool aastat hiljem on Elara juba nii julge, et jookseb perele vastu ja magab voodis, ka pai on tore. Sülle ta veel ei poe aga pere ütleb, et sellega on aega küll.
 
Pesaleidjasse sattus ka kass Dan, kel kodu täitsa olemas oli ja ta sinna rõõmsalt tagasi sai kolida.
Kassitoast said koju veel Jaan ja Kipper. Jaan siis ülisõbralik poiss ja Kipper kaua kodu oodanud triibik. Meie vabatahtlikel oli iseäranis hea meel, et pisut arglikum Kipper sai kolida koos sotsiaalsema Jaaniga. Poisid elavad nüüd Märjamaal.
Ka kassitoas kodu ootanud Tipu sai kauaoodatud kodu. Tipu huvilised ootasid 2 nädalat, et saaks sõita Viljandimaalt Tallinnasse, et kohtuda oma südamekassiga. Tipu kolis mängukaaslaseks juba Pesaleidjast pea 3 aastat tagasi võetud Ukule.
 
 
Armas ühesilmne Ledi võlus ära meie vabatahtliku tuttavad ja kolis nädal pärast silmaeemaldusoperatsiooni neile toredaks seltsiliseks.
Whiskers piltilusa kasukaga uudishimulik kassipoiss kolis perre kus on lausa 3 last. Kassil on nüüd alati kellega mängida.
 
 
Kass Janne leidis oma perenaise nii, et sooviti just mitte kõige nooremat kiisut. Janne sobis selleks suurepäraselt sest passis on tema sünniaastaks 2009.
Armas Keia leidis tegelikult juba okttoobris meie 100 kassi kuul endale kodu kuid saatus tahtis teisiti ja viis Keia pere elama kaugele maale. Keia aga kolis tagasi kassituppa ja juba kuue päeva pärast tulid kenad inimesed kes soovisid just teda enda perre. Loodame, et nüüd on Keia pereseiklused lõppenud.
Imearmas nooruke Kerli kolis samuti kassitoast oma elu peale. Õige ruttu tulid ka kodust juba uudised, et uueks nimeks sai Numpsik ja et neil läheb väga hästi. Ka pilt Kerlist on tehtud juba uues kodus mõnulemas ja kammiteraapiat saamas.
Kui eelmisel pildil on ükssilm Ledi siis siin pildil on ükssilm Nexus.
Ka tema on korra kodust tagasi toodud ja siis ta jäi kassitoas väga raskesse silmapõletikku mis tulenes sellest stressist mida põhjustas kodust kassituppa tagasi kolimine.
Vabatahtlikud olid mures. Arstid aga aitasid. Nexus sai oma operatsiooni ja kolis pärast seda hoiukodusse. Õige pea tärkas pisikeses kassis välja väga mänguline ja sõbralik pool ja kogu hoiukodu oli tema mängu koguaeg täis. Varsti tekkisid talle ka uued kodupakkujad kes ootasid päris kaua, et silm korralikult terveks saaks ja kiisu oleks valmis järgmisteks kolimisteks.
Nexus saigi endale uue pere, punase kass-sõbra Pauli ja lisaks veel koera.
 
 
Koheva karvaga Milky Way näiteks otsustas uude koju kolides, et ta veedab mõned päevad rahulikult diivani taga kuni on turvaline hakata ringi vaatama. Aga ega kaua sa ikka oma kaunist kasukat varjad, tuleb uuele perele ka näidata.
 
Kolumbus Krisostomuse pere armus temasse esimesest silmapilgust. Kuna pere otsis juba mõnda aega kassi siis Kolumbus oligi see õige. Pere ootas kannatlikult 14 päeva ja siis silmad täis õnnepisaraid tuldigi kiisule järele.
Martha võlus ära oma inimese oma pisikeste armsate käppadega. Kiindumus teineteisesse oli vastastikune.

 
Numpsu kes kelitud Sillamäelt jääb oma hoiukodusse päriseks.
Mirru aga lehvitas hoiukodule oma pikka saba ja kolis oma pere juurde.
 
 
Paksupõskne ja kolme käpaga Akira kolis oma arglikust loomust hoolimata oma uude koju. Juba paari päevaga oli Akira julgem kui hoiukodus, järelikult on tegemist Akira õige koduga.
Ümara näoga Eliumi läks aga elama ühe toreda paari juurde kes kaua õiget kassi otsinud.
Rati on eakas ja kombekas kassikene kes armastab kõige enam inimese lähedust. Uue pere valikul sai määravaks see, et Rati tundis seal ennast kohe nagu kodus, vaatas korteri üle ja hüppas diivanile perenaise kõrvale paisid nautima.
Nöps kolis hoiukojust oma päris koju kus antakse pigem arglikule kassile piisavalt aega kohanemiseks.
 
Viimasena toome välja kõige nunnuma mõmmi Portose kelle näoilmed on alati nii armsad, et südamed sulavad. Ei läinudki kaua kui peale väikest haigust ja puuris istumist sai poiss kassituppa. Siis tulid inimesed ja Portos lihtsalt oli jällegi mitte midagi tegemata nunnu ja koju ta viidigi.
 
Aitäh armsad sõbrad!
Uued kojuläinud kassid juba järgmisel kuul.
 
Annetust on võimalik teha helistades Pesaleidja MTÜ annetustelefonile:
900 0950 - kõne hind 50€
900 0915 - kõne hind 15€
900 0905 - kõne hind 5€
Palun kuula ära kogu tervitustekst, muidu annetust ei toimu!
 
Või tehes annetuse Pesaleidja MTÜ kontodele:
EE102200221063071211 Swedbank
EE941010220247756220 SEB Pank
EE351700017003105966 Luminor Bank
EE647700771001866844 LHV Pank
 
Iga annetatud euro aitab!💚

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah