Otse põhisisu juurde

Kuidas käpad käivad?


Eelmise aasta kevadel kirjutasin teile Kitriinist ja Elizabethist, kes Pesaleidja abiga päris oma kodu leidsid. Väikese meenutusena on nende lugu  siin :)

Minult küsiti hiljuti, kas olen neist ka midagi kuulnud ja tean, kuidas neil täna läheb. Loomulikult tean! Nende pered on jätkuvalt nii toredad ja saadavad iganädalaselt oma lemmikutest mulle pilte ja videosid ning jagavad minuga kasside käpakäiku.

Printsess Elizabeth, kodunimega Kass naudib elu magades perepoja kaisus või pereema padjal. Ta on krutskeid täis preili, kes alalõpmata sekeldustesse satub. Kord puges Kass köögimööbli sisse ja vaatas haleda pilguga kapi all olevast võrest välja. Meelitati pool tundi ja tund, isegi 2 tundi meelitati teda sealt välja, kuid tulemusi polnud. Pererahvas võttis siis vastu otsuse - mööbel tuleb laiali lammutada, et Kass kätte saada. Sõbrad kutsuti appi ja hakati asjaga pihta. Vahetult enne viimase detaili eemaldamist märgati, kuis Kass istub keset kööki ja vaatab küsiva pilguga toimuvat :)


Elizabeth hüüdnimega Kass

Oma lemmik mängust pole ta ka loobunud. Peitus! Selles on Kass võitmatu! Pere on veetnud lugematu arv tunde Kassi otsides, kuna ühel hetkel teda enam ei ole kuskil. Kass vaatab otsimist aga rahulikult pealt ega liiguta vurrugi, et teda märgata oleks. Tõeline meister! :)


Peitusemeister


Kass ei ole uhke ja pirtsakas printsess. Temas peitub palju hellust ja armastust, mida jagada oma kõige kallimaga – perepojaga. Lahutamatud sõbrad, kes hoiavad teineteist väga. Koos mängitakse, vaadatakse telekat, luuratakse linde ja avastatakse maailma. Kui päev on õhtusse veerenud, uinutakse koos samal padjal käpp käes.

Tõeline armastus :)


Kui Elizabeth on rahulikult oma kuningriigis, siis Kitriin on märksa ambitsioonikam. Tema on nõuks võtnud rokkida suurematel lavadel. Oma uues kodus on Kitriini suureks sõbraks saanud kassidaam Missy. Lõngakeradega mängimine on nende jaoks retro ning nemad juba teavad, kuidas ajaga kaasas käia. Nimelt on neil oma Instagrammi konto – Moocatsmissyandkitriin! Seal jagavad nad oma tegemisi ka teistega.

Kitriin & Missy


Kitriin on jätkuvalt tõeline tulesäde, kes naudib igat hetke oma elust. Sulepulgad ja toit on tema kirg ja nõrkus. Nendeta kukuks ta maailm ilmselt kokku. Kui kohe mängukaaslast võtta pole, siis saab ta ka üksi mängimisega hakkama. Võtab suletuti hambusse, viskab kõrge kaarega eemale ja siis jookseb sellele järgi.


Kitriin


Kitriin rokib täiega, kuid ta ei ole unustanud oma minevikku. Ta teab, et oma tänase luksuse eest võlgneb ta suure tänu Pesaleidja tublile abilisele, kes ta tänavalt kinni püüdis ja et ilma Pesaleidja abita poleks ta suutnud Parvost jagu saada. Mida muud oskaks üks gurmaan tänutäheks kinkida kui mitte maitsvat toitu. Seetõttu üllataski ta kassitoas veel kodu ootavaid kiisusid suure koguse toidu ja sulepulkadega ning loodab väga, et ka teistel veab sama palju kui temal :)
Just need ja veel paljud sarnased käpakäigud muudavadki maailma paremaks! Need kaks karvakera on läbi raskuste jõudnud tähtede juurde ja säravad seal heledana. Need pered on kordades paremad kui lotovõit! Soovin, et selliseid kodusid jaguks igale oma kodu ootavale loomale! Tihti kulutame energiat tühisele ega märka olulist. Armastus ja hool ei maksa midagi, kuid on kullast kallimad ja võivad muuta maailma. Anna sinagi oma panus, et õnnelike lõpuga lugusid oleks rohkem! :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

5 märki, millega Su kass tahab Sulle öelda, et ta on õnnetu

Meie kassid on meie hindamatud kaaslased, kes pidevalt naeratuse näole toovad. Ilmselgelt soovime me neile alati parimat, kuid kuna kassikeelt me ei räägi, on sageli raske neid neljajalgseid mõista. Toome teile välja viis punkti, näpunäideteks ja tähelepanekuteks, mis aitaksid teil oma kassi paremini mõista ning nende heaolu kontrollida.  Taavi Ainult lebaks ja magaks. Kuigi see tundub väga tavaline kasside puhul, ei ole see päris nii. Kassidel võib kodus olles väga igav hakata. Kass, kes vaid magab ja lebab, võib olla lihtsalt alastimuleeritud. See tähendab, et tal pole piisavalt tegevust või mänguaega oma inimeselt. Võite mõelda, et kass ongi lihtsalt laisk – kuid, kui te saaksite oma kassilt selle kohta küsida, võib vastuseks olla lihtsalt see, et ta on oma igavusega leppinud. Sellised kassid ei liigu väga palju ning seetõttu tulevad ka terviseriskid, näiteks ülekaalulisus, diabeet ja liigeste probleemid. On oluline teha kindlaks, et kass saab piisavalt liikumist ja tähelepanu, et

HEA TEADA: neli punkti kassiküüntest, mida üks kassiomanik kindlasi teadma peaks!

 Kassid võivad küll kraapida mööblit, ronida mööda kardinaid ja oma küüntega muid asju lõhkuda, ent küüned on oluline osa kassi anatoomiast ning palju enamat kui näib. Toome Sulle põhilise info, mida Sa peaks teadma oma kassi küüntest. Allikas: Pixabay 1. Kassiküüned ei ole päris samad kui meie küüned. Kassiküüned on küll sarnased meie omadel, ent on üks suur erinevus - kassiküüned on osa nende varvaste luudest. Küüne kaotamine meie jaoks ei ole suur probleem, ent kassi jaoks on see põhimõtteliselt sama kui sõrme- või varbaotsa amputeerimine. Mistõttu mitte-mitte kunagi ei tohiks kassilt küüsi eemaldada. Õnneks on protseduur enamus loomakliinikutes ka taunitud. (mitmelpool maailmas on küll see tavaline, vt declawing ) 2. Kassiküüntel on olulised ülesanded. Kui meie küünte põhiliseks eesmärgiks on meie sõrmeotsi kaitsta, siis kasside jaoks on küüned palju enamat. Ülesanded, millega ilmselt kõik oleme kokku puutunud, on enesekaitse ja jahipidamine. Lisaks aitavad k

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v