Otse põhisisu juurde

Kuidas käpad käivad?


Eelmise aasta kevadel kirjutasin teile Kitriinist ja Elizabethist, kes Pesaleidja abiga päris oma kodu leidsid. Väikese meenutusena on nende lugu  siin :)

Minult küsiti hiljuti, kas olen neist ka midagi kuulnud ja tean, kuidas neil täna läheb. Loomulikult tean! Nende pered on jätkuvalt nii toredad ja saadavad iganädalaselt oma lemmikutest mulle pilte ja videosid ning jagavad minuga kasside käpakäiku.

Printsess Elizabeth, kodunimega Kass naudib elu magades perepoja kaisus või pereema padjal. Ta on krutskeid täis preili, kes alalõpmata sekeldustesse satub. Kord puges Kass köögimööbli sisse ja vaatas haleda pilguga kapi all olevast võrest välja. Meelitati pool tundi ja tund, isegi 2 tundi meelitati teda sealt välja, kuid tulemusi polnud. Pererahvas võttis siis vastu otsuse - mööbel tuleb laiali lammutada, et Kass kätte saada. Sõbrad kutsuti appi ja hakati asjaga pihta. Vahetult enne viimase detaili eemaldamist märgati, kuis Kass istub keset kööki ja vaatab küsiva pilguga toimuvat :)


Elizabeth hüüdnimega Kass

Oma lemmik mängust pole ta ka loobunud. Peitus! Selles on Kass võitmatu! Pere on veetnud lugematu arv tunde Kassi otsides, kuna ühel hetkel teda enam ei ole kuskil. Kass vaatab otsimist aga rahulikult pealt ega liiguta vurrugi, et teda märgata oleks. Tõeline meister! :)


Peitusemeister


Kass ei ole uhke ja pirtsakas printsess. Temas peitub palju hellust ja armastust, mida jagada oma kõige kallimaga – perepojaga. Lahutamatud sõbrad, kes hoiavad teineteist väga. Koos mängitakse, vaadatakse telekat, luuratakse linde ja avastatakse maailma. Kui päev on õhtusse veerenud, uinutakse koos samal padjal käpp käes.

Tõeline armastus :)


Kui Elizabeth on rahulikult oma kuningriigis, siis Kitriin on märksa ambitsioonikam. Tema on nõuks võtnud rokkida suurematel lavadel. Oma uues kodus on Kitriini suureks sõbraks saanud kassidaam Missy. Lõngakeradega mängimine on nende jaoks retro ning nemad juba teavad, kuidas ajaga kaasas käia. Nimelt on neil oma Instagrammi konto – Moocatsmissyandkitriin! Seal jagavad nad oma tegemisi ka teistega.

Kitriin & Missy


Kitriin on jätkuvalt tõeline tulesäde, kes naudib igat hetke oma elust. Sulepulgad ja toit on tema kirg ja nõrkus. Nendeta kukuks ta maailm ilmselt kokku. Kui kohe mängukaaslast võtta pole, siis saab ta ka üksi mängimisega hakkama. Võtab suletuti hambusse, viskab kõrge kaarega eemale ja siis jookseb sellele järgi.


Kitriin


Kitriin rokib täiega, kuid ta ei ole unustanud oma minevikku. Ta teab, et oma tänase luksuse eest võlgneb ta suure tänu Pesaleidja tublile abilisele, kes ta tänavalt kinni püüdis ja et ilma Pesaleidja abita poleks ta suutnud Parvost jagu saada. Mida muud oskaks üks gurmaan tänutäheks kinkida kui mitte maitsvat toitu. Seetõttu üllataski ta kassitoas veel kodu ootavaid kiisusid suure koguse toidu ja sulepulkadega ning loodab väga, et ka teistel veab sama palju kui temal :)
Just need ja veel paljud sarnased käpakäigud muudavadki maailma paremaks! Need kaks karvakera on läbi raskuste jõudnud tähtede juurde ja säravad seal heledana. Need pered on kordades paremad kui lotovõit! Soovin, et selliseid kodusid jaguks igale oma kodu ootavale loomale! Tihti kulutame energiat tühisele ega märka olulist. Armastus ja hool ei maksa midagi, kuid on kullast kallimad ja võivad muuta maailma. Anna sinagi oma panus, et õnnelike lõpuga lugusid oleks rohkem! :)

Kommentaarid

Populaarsed postitused sellest blogist

Märgid, et Su kassil on valus

Kassid on väga stoilised loomad ning nad oskavad valu hästi varjata. Ebatavalise käitumise märkamiseks on tihtipeale vaja neid jälgida lähedalt ja üpris ettevatlikult. Ükski kassiomanik ei soovi, et nende kallis kiisu vaikides kannatama peaks. Et valu kiirelt märgata, tõime välja seitse abistavat näpunäidet, kuidas ja milliseid märke tähele panna.  Kus on kiisu? Valudes kass võib end stressi tõttu ära peita, et seal rahulikult valuga toime tulla. Inimesed lebavad valu tundes voodis - eemalduvad teistest inimestest, suhtlusest ning füüsilisest tegevusest, niisamuti toimetavad ka kaslased. Kasside käitumine ei ole alati ennustatav, kuid kui Sa märkad, et peitu pugemine muutub osaks igapäevarutiinist, vii kass igaks juhuks loomaarsti juurde tervisekontrolli. Äkilised muutused käitumises Kas Su kass on tüüpiliselt sülekass ning loomult väga rahulik kuid äkitselt märkad, et ta on ärritunud: hammustab, küünistab või sisiseb? Äkiline ja ettearvamatu käitumismuudatus võib olla üks märk, mis v

4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra!

Laa-Laa Sõbrapäev ei ole enam kaugel ja seega tõstatame taas ühe olulise küsimuse - äkki Sinu neljajalgne sõber sooviks omale omasugust sõpra?   Paljud pered, kus on mitu kassi, ütlevad, et mitu kassi on ikka parem kui üks. Nad mängivad koos, kaisutavad koos, teevad pättusi koos. Arusaadavalt on muutus hirmutav ning päris iga kass ei lepi sellega, et peab oma tudukohti ja tähelepanu jagama. Toome täna Sulle 4 märki, mis näitavad, et Su armas kass sooviks omale neljajalgset sõpra! 1. Su kassile meeldib mängida ! Kas Su kass on mänguline ja tundub, et tal on lõputult energiat? Kui lisate teise kassi, kellega koos mürgeldada ja mängida. Kaks aktiivset kiisut saavad üksteisele seltsi pakkuda, kui Sa ise pead kodust eemal olema või millegi muuga tegelema. PS! Tihtipeale arvatakse, et kassidele meeldib üksi olla. Ent tegelikult on kassid seltskondlikud loomad ning vähene suhtlus võib neis tekitada stressi ja depressiooni. Loore 2. Su kass on väga armastav. Kui Su kass on väga arm

Miks mu kass mind limpsib?

Kassid teevad mitmeid asju, mis panevad meid imestama ja tekitavad küsimusi. Kas oled kunagi mõelnud, miks su kass sind limpsib? Inimestena ei jookse me ringi ega limpsi neid, kes meile meeldivad. Oleme nüüd aga teada saanud, miks sinu kass sind limpsib. Apelsin Sa oled minu! Nagu me kõik teame, „vannitavad“ kassid end sageli selleks, et püsida puhtad. Kassid on puhtuseetalonid ja võtavad enda puhastamist tõsiselt. Tänu kasside karedale keelele ja süljele eemaldavad nad edukalt oma karvkattest soovimatu mustuse. Põnev fakt: keskmine kass veedab 15-20% oma päevast end pestes. "Kasside keel on kaetud väikeste näsadega, mis toimivad nii kammina, kui ta ennast hooldab, kui ka rasplina kõikide väikeste toidujäätmete kätte saamiseks luult või toidukausist,“ ütleb Marci Koski, sertifitseeritud kasside käitumise ja koolitamise konsultant ning Kassikäitumise lahendused omanik Washingtoni osariigis. Lisaks ilmselgele pesemise funktsioonile limpsivad mitmed kassid end ka seetõttu, et see rah